Valmieras Ziņas

Noskaidroti uzvarētāji erudīcijas spēlē „Zini! Mini! Uzzini!”

Otrdien, 30.oktobrī, Valmieras 5.vidusskolā otro reizi notika komandu erudīcijas spēle „Zini! Mini! Uzzini!”. Pasākumu ar skolotāju atbalstu organizēja Skolēnu dome, kuras vadītājs ir Gustavs Māziņš, LTV erudīcijas spēles „Gudrs, vēl gudrāks” uzvarētājs 10.klašu grupā. Šogad viņš mācās jau 11.klasē un droši var sastādīt interesantus un daudzveidīgus jautājumus citiem spēlētājiem.

Pasākumu vadīja 5.vidusskolas psiholoģe Inita Trapāne. Kā izteicās pati Inita, viņa šajā spēlē ir diriģente, kurai palīdzēja pirmās vijoles – Gustavs, skolotāja Linda Broka un skolēnu domes pārstāve Alise.

Spēlē piedalījās 10 komandas, kas sastāvēja gan no draugiem un kolēģiem, gan ģimenes locekļiem un klasesbiedriem. Dažas komandas šādā spēlē piedalījās pirmo reizi, citām jau bija bagāta erudīcijas spēļu pieredze. Vairākām komandām veiksme te uzsmaidīja, te atkal novērsās, bet dažas komandas jau no paša sākuma izrāvās vadībā. Prieks, ka spēlē bija ko darīt arī pašiem jaunākajiem dalībniekiem, jo multfilmu varoņus viņi noteikti zināja labāk nekā pieaugušie. Dažas komandas labāk pārzināja grāmatas vai pilsētu ģerboņus, bet iekrita uz vecvārdiem (dzervelce, žīgurs), savukārt citiem problēmas nesagādāja mākslas darbi, bet ne tik labi padevās atminēt putnus vai siluetus. Reizēm likās, ka atminējums ir mēles galā, bet atmiņa vai līdzība ar kādu citu tomēr beigās pievīla.

Sasummējot visu 10 kārtu punktus, 1.vietu pārliecinoši ieguva „Viesturieši”, 2.vietā – „Kviztaps Porziņģis” (tā nav drukas kļūda!), 3.vietā – „Unagi”. Par 4.-5.vietu ar vienādu punktu skaitu cīnījās 2 komandas – „Piecīši” un „Pārgaujas SIA”, bet olimpisko sešinieku noslēdza „Vējiem līdzi”.

Katrā ziņā visi devās mājās uzzinājuši kaut ko jaunu un priecīgi par saturīgi pavadīto vakaru, bet organizētāji aicināja sekot līdzi jaunumiem un decembrī piedalīties nākamajā spēlē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri