Valmieras Ziņas

Noderīgi padomi, lai izvēlētos bērnu ratus

Bērna piedzimšana ikvienai ģimenei ir liels notikums, kuram neapšaubāmi ir nepieciešams laikus sagatavoties. Ja ģimenē ienāk pirmais bērniņš, tad gatavošanās process ir vēl satraucošāks, jo nevienam no jaunajiem vecākiem nav iepriekšējās pieredzes par to, kas nepieciešams. Protams, var sameklēt informāciju gan internetā, gan pajautāt ģimenes locekļiem un draugiem. Taču katrs bērns ir citādāks, līdz ar to, kas der vienam, nederēs citam bērnam.

Lai pienācīgi uzņemtu jauno ģimenes locekli, nepieciešams iepriekš iegādāties drēbītes, rotaļlietas, kā arī bērnu ratus. Iespējams, ka izvēlēties piemērotus bērnu ratus, varētu būt visgrūtāk. Raksta turpinājumā būs minēti pāris padomi, kas palīdzēs izdarīt izvēli.

Bērnu ratu veidi

Bērnu ratus var iedalīt vairākās grupās. Viens no vispieprasītākajiem bērnu ratu veidiem, ko izvēlas lielākā daļa jauno vecāku, ir klasiski rati ar kulbu. Šos ratus var izmantot visi bērni aptuveni līdz 8 mēnešu vecumam.

Rati ar kulbu ir piemēroti bērniem, kuri ir vēl mazi un pastaigu laikā lielākoties tikai guļ. Kad bērns jau būs sasniedzis 8 mēnešu vecumu, viņš būs zinātkārs un vēlēsies redzēt apkārtējo vidi, tāpēc kulbu ratos vairs negulēs. Šādiem gadījumiem var iegādāties ratus, kas ir divi vienā, proti, ratus, kuros ietilpst gan kulba, gan pastaigu variants.

 Mūsdienās populāri ir arī rati transformeri. Tos ir vienkārši pārveidot no guļvietas par sēdekli, līdz ar to bērns pastaigu laikā varēs redzēt, kas notiek viņam apkārt.  

Bērnu ratu iegāde

Ir ļoti svarīgi izvēlēties piemērotus pirmos bērnu ratus. Ir vairāki faktori, kam rūpīgi jāpievērš uzmanība. Pirmkārt, nepieciešams pievērst uzmanību ratu svaram. Vislabāk, ja izvēlēsieties ratus, kuru svars ir neliels, jo Jums pašam šie rati būs jāpārnēsā. Šis faktors būs īpaši svarīgs, ja dzīvojat daudzdzīvokļu mājā, un ratus būs nepieciešams nēsāt pa kāpnēm.

 Vēl svarīgs ir ratu platums. Jo platāki tie būs, jo bērnam būs ērtāk tajos gulēt. Vasaras laikā, protams, bērnu ratos būs ļoti viegli ielikt, tomēr ziemas laikā tas būs grūtāk, jo bērnam būs uzvilktas biezākas drēbes. Tāpēc izvēloties ratus, jāpadomā, vai bērnam tajos būs ērti tieši ziemas laikā.

Arī ratu riteņiem ir jāpievērš uzmanība. Riteņiem ir jābūt pēc iespējas lielākiem, lai bez problēmām varētu braukt pa nelīdzeniem ceļiem. Tāpat ratu audumam ir nozīme. Svarīgi, lai ratu audumu būtu viegli tīrīt un tas būtu pēc iespējas izturīgāks.

Pastaigu rati

Kad bērns būs paaudzies lielāks, būs nepieciešami pastaigu rati. Arī šāda veida ratiem jābūt ar lieliem riteņiem, lai pastaiga nesagādātu grūtības, ja nepieciešams pārvietoties pa nelīdzeniem ceļiem. Ļoti noderīgi būs rati ar pārliekamu rokturi, tādējādi varēsiet pārvadāt bērnu gan ar seju pret sevi, gan arī ar skatu uz priekšu. Arī šiem ratiem ir svarīgi, lai to audums būtu viegli kopjams.

Visa veida ratus iespējams iegādāties bērnu preču veikalos, kā arī internetā. Bērnu ratus piedāvā interneta veikals 220.lv. Šajā interneta veikalā ir plaša bērnu ratu izvēle, tāpēc noteikti varēsiet atrast savam bērnam piemērotus ratus.  

Aksesuāri

Pērkot ratus, noteikti jāpievērš uzmanība dažādiem aksesuāriem. Jums noteikti noderēs ratu pārklājs, kas būs nepieciešams lietus laikā. Vasaras laikā noderēs moskītu tīkls. Tāpat būs vajadzīga soma, kurā ielikt visas nepieciešamās bērnu lietas. Arī sedziņu vēlams iegādāties, lai bērnam būtu silti un patīkami gulēt ratos. Ja vēlēsieties doties pastaigās dienas tumšajā laikā, tad noteikti jāiegādājas atstarotāji. 

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri