Valmieras Ziņas

Noderīgi padomi, lai izvēlētos bērnu ratus

Lasīšanas laiks: 3 min

Bērna piedzimšana ikvienai ģimenei ir liels notikums, kuram neapšaubāmi ir nepieciešams laikus sagatavoties. Ja ģimenē ienāk pirmais bērniņš, tad gatavošanās process ir vēl satraucošāks, jo nevienam no jaunajiem vecākiem nav iepriekšējās pieredzes par to, kas nepieciešams. Protams, var sameklēt informāciju gan internetā, gan pajautāt ģimenes locekļiem un draugiem. Taču katrs bērns ir citādāks, līdz ar to, kas der vienam, nederēs citam bērnam.

Lai pienācīgi uzņemtu jauno ģimenes locekli, nepieciešams iepriekš iegādāties drēbītes, rotaļlietas, kā arī bērnu ratus. Iespējams, ka izvēlēties piemērotus bērnu ratus, varētu būt visgrūtāk. Raksta turpinājumā būs minēti pāris padomi, kas palīdzēs izdarīt izvēli.

Bērnu ratu veidi

Bērnu ratus var iedalīt vairākās grupās. Viens no vispieprasītākajiem bērnu ratu veidiem, ko izvēlas lielākā daļa jauno vecāku, ir klasiski rati ar kulbu. Šos ratus var izmantot visi bērni aptuveni līdz 8 mēnešu vecumam.

Rati ar kulbu ir piemēroti bērniem, kuri ir vēl mazi un pastaigu laikā lielākoties tikai guļ. Kad bērns jau būs sasniedzis 8 mēnešu vecumu, viņš būs zinātkārs un vēlēsies redzēt apkārtējo vidi, tāpēc kulbu ratos vairs negulēs. Šādiem gadījumiem var iegādāties ratus, kas ir divi vienā, proti, ratus, kuros ietilpst gan kulba, gan pastaigu variants.

 Mūsdienās populāri ir arī rati transformeri. Tos ir vienkārši pārveidot no guļvietas par sēdekli, līdz ar to bērns pastaigu laikā varēs redzēt, kas notiek viņam apkārt.  

Bērnu ratu iegāde

Ir ļoti svarīgi izvēlēties piemērotus pirmos bērnu ratus. Ir vairāki faktori, kam rūpīgi jāpievērš uzmanība. Pirmkārt, nepieciešams pievērst uzmanību ratu svaram. Vislabāk, ja izvēlēsieties ratus, kuru svars ir neliels, jo Jums pašam šie rati būs jāpārnēsā. Šis faktors būs īpaši svarīgs, ja dzīvojat daudzdzīvokļu mājā, un ratus būs nepieciešams nēsāt pa kāpnēm.

 Vēl svarīgs ir ratu platums. Jo platāki tie būs, jo bērnam būs ērtāk tajos gulēt. Vasaras laikā, protams, bērnu ratos būs ļoti viegli ielikt, tomēr ziemas laikā tas būs grūtāk, jo bērnam būs uzvilktas biezākas drēbes. Tāpēc izvēloties ratus, jāpadomā, vai bērnam tajos būs ērti tieši ziemas laikā.

Arī ratu riteņiem ir jāpievērš uzmanība. Riteņiem ir jābūt pēc iespējas lielākiem, lai bez problēmām varētu braukt pa nelīdzeniem ceļiem. Tāpat ratu audumam ir nozīme. Svarīgi, lai ratu audumu būtu viegli tīrīt un tas būtu pēc iespējas izturīgāks.

Pastaigu rati

Kad bērns būs paaudzies lielāks, būs nepieciešami pastaigu rati. Arī šāda veida ratiem jābūt ar lieliem riteņiem, lai pastaiga nesagādātu grūtības, ja nepieciešams pārvietoties pa nelīdzeniem ceļiem. Ļoti noderīgi būs rati ar pārliekamu rokturi, tādējādi varēsiet pārvadāt bērnu gan ar seju pret sevi, gan arī ar skatu uz priekšu. Arī šiem ratiem ir svarīgi, lai to audums būtu viegli kopjams.

Visa veida ratus iespējams iegādāties bērnu preču veikalos, kā arī internetā. Bērnu ratus piedāvā interneta veikals 220.lv. Šajā interneta veikalā ir plaša bērnu ratu izvēle, tāpēc noteikti varēsiet atrast savam bērnam piemērotus ratus.  

Aksesuāri

Pērkot ratus, noteikti jāpievērš uzmanība dažādiem aksesuāriem. Jums noteikti noderēs ratu pārklājs, kas būs nepieciešams lietus laikā. Vasaras laikā noderēs moskītu tīkls. Tāpat būs vajadzīga soma, kurā ielikt visas nepieciešamās bērnu lietas. Arī sedziņu vēlams iegādāties, lai bērnam būtu silti un patīkami gulēt ratos. Ja vēlēsieties doties pastaigās dienas tumšajā laikā, tad noteikti jāiegādājas atstarotāji. 

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri