Valmieras Ziņas

Noderīgi padomi, lai izvēlētos bērnu ratus

Lasīšanas laiks: 3 min

Bērna piedzimšana ikvienai ģimenei ir liels notikums, kuram neapšaubāmi ir nepieciešams laikus sagatavoties. Ja ģimenē ienāk pirmais bērniņš, tad gatavošanās process ir vēl satraucošāks, jo nevienam no jaunajiem vecākiem nav iepriekšējās pieredzes par to, kas nepieciešams. Protams, var sameklēt informāciju gan internetā, gan pajautāt ģimenes locekļiem un draugiem. Taču katrs bērns ir citādāks, līdz ar to, kas der vienam, nederēs citam bērnam.

Lai pienācīgi uzņemtu jauno ģimenes locekli, nepieciešams iepriekš iegādāties drēbītes, rotaļlietas, kā arī bērnu ratus. Iespējams, ka izvēlēties piemērotus bērnu ratus, varētu būt visgrūtāk. Raksta turpinājumā būs minēti pāris padomi, kas palīdzēs izdarīt izvēli.

Bērnu ratu veidi

Bērnu ratus var iedalīt vairākās grupās. Viens no vispieprasītākajiem bērnu ratu veidiem, ko izvēlas lielākā daļa jauno vecāku, ir klasiski rati ar kulbu. Šos ratus var izmantot visi bērni aptuveni līdz 8 mēnešu vecumam.

Rati ar kulbu ir piemēroti bērniem, kuri ir vēl mazi un pastaigu laikā lielākoties tikai guļ. Kad bērns jau būs sasniedzis 8 mēnešu vecumu, viņš būs zinātkārs un vēlēsies redzēt apkārtējo vidi, tāpēc kulbu ratos vairs negulēs. Šādiem gadījumiem var iegādāties ratus, kas ir divi vienā, proti, ratus, kuros ietilpst gan kulba, gan pastaigu variants.

 Mūsdienās populāri ir arī rati transformeri. Tos ir vienkārši pārveidot no guļvietas par sēdekli, līdz ar to bērns pastaigu laikā varēs redzēt, kas notiek viņam apkārt.  

Bērnu ratu iegāde

Ir ļoti svarīgi izvēlēties piemērotus pirmos bērnu ratus. Ir vairāki faktori, kam rūpīgi jāpievērš uzmanība. Pirmkārt, nepieciešams pievērst uzmanību ratu svaram. Vislabāk, ja izvēlēsieties ratus, kuru svars ir neliels, jo Jums pašam šie rati būs jāpārnēsā. Šis faktors būs īpaši svarīgs, ja dzīvojat daudzdzīvokļu mājā, un ratus būs nepieciešams nēsāt pa kāpnēm.

 Vēl svarīgs ir ratu platums. Jo platāki tie būs, jo bērnam būs ērtāk tajos gulēt. Vasaras laikā, protams, bērnu ratos būs ļoti viegli ielikt, tomēr ziemas laikā tas būs grūtāk, jo bērnam būs uzvilktas biezākas drēbes. Tāpēc izvēloties ratus, jāpadomā, vai bērnam tajos būs ērti tieši ziemas laikā.

Arī ratu riteņiem ir jāpievērš uzmanība. Riteņiem ir jābūt pēc iespējas lielākiem, lai bez problēmām varētu braukt pa nelīdzeniem ceļiem. Tāpat ratu audumam ir nozīme. Svarīgi, lai ratu audumu būtu viegli tīrīt un tas būtu pēc iespējas izturīgāks.

Pastaigu rati

Kad bērns būs paaudzies lielāks, būs nepieciešami pastaigu rati. Arī šāda veida ratiem jābūt ar lieliem riteņiem, lai pastaiga nesagādātu grūtības, ja nepieciešams pārvietoties pa nelīdzeniem ceļiem. Ļoti noderīgi būs rati ar pārliekamu rokturi, tādējādi varēsiet pārvadāt bērnu gan ar seju pret sevi, gan arī ar skatu uz priekšu. Arī šiem ratiem ir svarīgi, lai to audums būtu viegli kopjams.

Visa veida ratus iespējams iegādāties bērnu preču veikalos, kā arī internetā. Bērnu ratus piedāvā interneta veikals 220.lv. Šajā interneta veikalā ir plaša bērnu ratu izvēle, tāpēc noteikti varēsiet atrast savam bērnam piemērotus ratus.  

Aksesuāri

Pērkot ratus, noteikti jāpievērš uzmanība dažādiem aksesuāriem. Jums noteikti noderēs ratu pārklājs, kas būs nepieciešams lietus laikā. Vasaras laikā noderēs moskītu tīkls. Tāpat būs vajadzīga soma, kurā ielikt visas nepieciešamās bērnu lietas. Arī sedziņu vēlams iegādāties, lai bērnam būtu silti un patīkami gulēt ratos. Ja vēlēsieties doties pastaigās dienas tumšajā laikā, tad noteikti jāiegādājas atstarotāji. 

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri