Valmieras Ziņas

Noderīgi ieteikumi ikvienam autovadītājam drošai braukšanai diennakts tumšajā laikā

Lai arī ir cilvēki, kuriem patīk braukt ar auto nakts laikā, lielai daļai transportlīdzekļu vadītāju diennakts tumšais laiks rada papildu stresu, it īpaši, ziemas sezonā – dienas ir ļoti īsas, un laika apstākļi bieži vien ir diezgan nepatīkami. Braukšana tumsā saistās ar virkni risku, tādēļ piedāvājam iepazīties ar vairākiem padomiem, kas noderēs visiem šoferiem, kas dodas ceļā šajā diennakts laikā.

Pārliecinies, ka Tavs auto ir labā tehniskā stāvoklī

Tev ir jābūt gatavam uz to, ka uz ceļa gan dienā, gan naktī var notikt dažādas bīstamas situācijas. Lai spētu precīzi reaģēt, automašīnas tehniskajam stāvoklim jābūt labam. Tas nozīmē, ka bremzēm jāstrādā kvalitatīvi, ziemas riepas nedrīkst būt nodilušas (protektora dziļums vismaz 4 mm), tāpat arī vējstikla tīrītājam un gaismām jāstrādā atbilstoši.

Gudri autovadītāji, gatavojoties ziemas sezonai, savu spēkratu aizved uz servisu, lai veiktu apkopi un tehnisko apskati, kas palīdz novērst lielāku problēmu veidošanos. Tāpat arī esi atbildīgs un parūpējies, lai visi ar automašīnu saistītie dokumenti, tai skaitā, OCTA polise, būtu laikus atjaunota.

Uzturi tīru vējstiklu un gaismas lukturus

Droša braukšana tumšajā laikā ir cieši saistīta ar šofera spēju pārredzēt visu, kas notiek ārā un laicīgi reaģēt. Tādēļ svarīgi parūpēties par regulāru vējstikla tīrīšanu, izmantot šķidrumu, kas paredzēts ziemas sezonai, jo tas nesasalst.

Tāpat arī noregulē pareizi priekšējo un aizmugurējo gaismu lukturus un notīri tos, lai maksimāli izmantotu gaismu apkārtnes pārredzēšanai.

Pārbaudi redzi

Kļūstot vecākiem, mūsu redze diemžēl vairs tik labi nespēj funkcionēt tumsā, tādēļ arī šāda vecuma autovadītājiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem. Gudrākais, ko varam darīt, lai sevi un citus pasargātu, ir veikt regulāras redzes pārbaudes (reizi gadā), lietot atbilstošas lēcas vai brilles, ja nepieciešams, kā arī bez nopietna iemesla nedoties ceļā diennakts tumšajā laikā vai sliktos laikapstākļos.

Lieto tālās gaismas tikai tad, kad tas tiešām nepieciešams

Kuram gan nav gadījies, braucot pie stūres, piedzīvot to, ka pretimbraucošais šoferis spītīgi nepārslēdzas uz tuvajām gaismām, žilbinot acis pārējiem satiksmes dalībniekiem. Centīsimies būt saprotoši un pieklājīgi, esot uz ceļa, un izslēgsim tālās gaismas gan tad, kad tuvojas pretī braucošs transportlīdzeklis, gan arī tad, kad brauc cieši aizmugurē citiem.

Iemācies pamanīt dzīvniekus

Viens no nopietniem riskiem, ar kuru jārēķinās, braucot tumšā laikā, ir meža dzīvnieki. Īpaši jāuzmanās, pārvietojoties pa lauku un mežu ceļiem, kā arī vietām, kur tuvu brauktuvei ir koki un biezi krūmi. Lai vieglāk saskatītu dzīvniekus ceļa tuvumā, jau no lielāka attāluma var pamanīt auto gaismu atspīdumu viņu acīs, tāpēc pievērs uzmanību spožiem “punktiņiem” ceļmalās un uz krūmos.

Esi pacietīgs, it īpaši, “pīķa” stundās

Gan no rīta, gan pēcpusdienā ir tā saucamās “pīķa” stundas, kad cilvēki dodas uz darbu un no tā, veidojot satiksmes sastrēgumus. Ziemas laikā parasti gan no rīta, gan vakarā tad ir tumšs, kas rada papildu stresu. Tomēr pacietība šādos mirkļos ir īpaši svarīga, jo jācenšas saglabāt mieru, lai spētu gudri un operatīvi reaģēt, kad maini joslas vai izdari citus manevrus.

Saglabā modrību un nebrauc pie stūres noguris

Daudzi no mums ir dzirdējuši, ka braukšana nogurušam dažkārt mēdz būt vēl bīstamāka, nekā braukšana dzērumā. Tā patiešām ir. Protams, mēdz gadīties situācijas, kad ir bijusi gara diena, un Tu centies nokļūt mājās, cik ātri iespējams, taču tumšais laiks un nogurums sāk apgrūtināt stūrēšanu. Šādos gadījumos, ja vien tas iespējams, centies izvairīties no auto vadīšanas, apstājies drošā vietā un paguli 20 minūtes, vai arī iedzer stipru kafiju.

Ceram, ka Tev šie padomi noderēs drošākai braukšanai pie stūres tumšajā laikā!

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā angļu valodas skolotāju skolēniem ar speciālām vajadzībām (darbavietas adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) uz noteiktu laiku nepilnai darba likmei (20 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: īstenot angļu valoda programmas apguvi skolēniem ar speciālajām vajadzībām atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 586 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 5. februārim e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis uzziņai 26564092 Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-02-05

Mūsu partneri