Valmieras Ziņas

Noderīgi ieteikumi ikvienam autovadītājam drošai braukšanai diennakts tumšajā laikā

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai arī ir cilvēki, kuriem patīk braukt ar auto nakts laikā, lielai daļai transportlīdzekļu vadītāju diennakts tumšais laiks rada papildu stresu, it īpaši, ziemas sezonā – dienas ir ļoti īsas, un laika apstākļi bieži vien ir diezgan nepatīkami. Braukšana tumsā saistās ar virkni risku, tādēļ piedāvājam iepazīties ar vairākiem padomiem, kas noderēs visiem šoferiem, kas dodas ceļā šajā diennakts laikā.

Pārliecinies, ka Tavs auto ir labā tehniskā stāvoklī

Tev ir jābūt gatavam uz to, ka uz ceļa gan dienā, gan naktī var notikt dažādas bīstamas situācijas. Lai spētu precīzi reaģēt, automašīnas tehniskajam stāvoklim jābūt labam. Tas nozīmē, ka bremzēm jāstrādā kvalitatīvi, ziemas riepas nedrīkst būt nodilušas (protektora dziļums vismaz 4 mm), tāpat arī vējstikla tīrītājam un gaismām jāstrādā atbilstoši.

Gudri autovadītāji, gatavojoties ziemas sezonai, savu spēkratu aizved uz servisu, lai veiktu apkopi un tehnisko apskati, kas palīdz novērst lielāku problēmu veidošanos. Tāpat arī esi atbildīgs un parūpējies, lai visi ar automašīnu saistītie dokumenti, tai skaitā, OCTA polise, būtu laikus atjaunota.

Uzturi tīru vējstiklu un gaismas lukturus

Droša braukšana tumšajā laikā ir cieši saistīta ar šofera spēju pārredzēt visu, kas notiek ārā un laicīgi reaģēt. Tādēļ svarīgi parūpēties par regulāru vējstikla tīrīšanu, izmantot šķidrumu, kas paredzēts ziemas sezonai, jo tas nesasalst.

Tāpat arī noregulē pareizi priekšējo un aizmugurējo gaismu lukturus un notīri tos, lai maksimāli izmantotu gaismu apkārtnes pārredzēšanai.

Pārbaudi redzi

Kļūstot vecākiem, mūsu redze diemžēl vairs tik labi nespēj funkcionēt tumsā, tādēļ arī šāda vecuma autovadītājiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem. Gudrākais, ko varam darīt, lai sevi un citus pasargātu, ir veikt regulāras redzes pārbaudes (reizi gadā), lietot atbilstošas lēcas vai brilles, ja nepieciešams, kā arī bez nopietna iemesla nedoties ceļā diennakts tumšajā laikā vai sliktos laikapstākļos.

Lieto tālās gaismas tikai tad, kad tas tiešām nepieciešams

Kuram gan nav gadījies, braucot pie stūres, piedzīvot to, ka pretimbraucošais šoferis spītīgi nepārslēdzas uz tuvajām gaismām, žilbinot acis pārējiem satiksmes dalībniekiem. Centīsimies būt saprotoši un pieklājīgi, esot uz ceļa, un izslēgsim tālās gaismas gan tad, kad tuvojas pretī braucošs transportlīdzeklis, gan arī tad, kad brauc cieši aizmugurē citiem.

Iemācies pamanīt dzīvniekus

Viens no nopietniem riskiem, ar kuru jārēķinās, braucot tumšā laikā, ir meža dzīvnieki. Īpaši jāuzmanās, pārvietojoties pa lauku un mežu ceļiem, kā arī vietām, kur tuvu brauktuvei ir koki un biezi krūmi. Lai vieglāk saskatītu dzīvniekus ceļa tuvumā, jau no lielāka attāluma var pamanīt auto gaismu atspīdumu viņu acīs, tāpēc pievērs uzmanību spožiem “punktiņiem” ceļmalās un uz krūmos.

Esi pacietīgs, it īpaši, “pīķa” stundās

Gan no rīta, gan pēcpusdienā ir tā saucamās “pīķa” stundas, kad cilvēki dodas uz darbu un no tā, veidojot satiksmes sastrēgumus. Ziemas laikā parasti gan no rīta, gan vakarā tad ir tumšs, kas rada papildu stresu. Tomēr pacietība šādos mirkļos ir īpaši svarīga, jo jācenšas saglabāt mieru, lai spētu gudri un operatīvi reaģēt, kad maini joslas vai izdari citus manevrus.

Saglabā modrību un nebrauc pie stūres noguris

Daudzi no mums ir dzirdējuši, ka braukšana nogurušam dažkārt mēdz būt vēl bīstamāka, nekā braukšana dzērumā. Tā patiešām ir. Protams, mēdz gadīties situācijas, kad ir bijusi gara diena, un Tu centies nokļūt mājās, cik ātri iespējams, taču tumšais laiks un nogurums sāk apgrūtināt stūrēšanu. Šādos gadījumos, ja vien tas iespējams, centies izvairīties no auto vadīšanas, apstājies drošā vietā un paguli 20 minūtes, vai arī iedzer stipru kafiju.

Ceram, ka Tev šie padomi noderēs drošākai braukšanai pie stūres tumšajā laikā!

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri