Valmieras Ziņas

Noderīgi ieteikumi ikvienam autovadītājam drošai braukšanai diennakts tumšajā laikā

Lai arī ir cilvēki, kuriem patīk braukt ar auto nakts laikā, lielai daļai transportlīdzekļu vadītāju diennakts tumšais laiks rada papildu stresu, it īpaši, ziemas sezonā – dienas ir ļoti īsas, un laika apstākļi bieži vien ir diezgan nepatīkami. Braukšana tumsā saistās ar virkni risku, tādēļ piedāvājam iepazīties ar vairākiem padomiem, kas noderēs visiem šoferiem, kas dodas ceļā šajā diennakts laikā.

Pārliecinies, ka Tavs auto ir labā tehniskā stāvoklī

Tev ir jābūt gatavam uz to, ka uz ceļa gan dienā, gan naktī var notikt dažādas bīstamas situācijas. Lai spētu precīzi reaģēt, automašīnas tehniskajam stāvoklim jābūt labam. Tas nozīmē, ka bremzēm jāstrādā kvalitatīvi, ziemas riepas nedrīkst būt nodilušas (protektora dziļums vismaz 4 mm), tāpat arī vējstikla tīrītājam un gaismām jāstrādā atbilstoši.

Gudri autovadītāji, gatavojoties ziemas sezonai, savu spēkratu aizved uz servisu, lai veiktu apkopi un tehnisko apskati, kas palīdz novērst lielāku problēmu veidošanos. Tāpat arī esi atbildīgs un parūpējies, lai visi ar automašīnu saistītie dokumenti, tai skaitā, OCTA polise, būtu laikus atjaunota.

Uzturi tīru vējstiklu un gaismas lukturus

Droša braukšana tumšajā laikā ir cieši saistīta ar šofera spēju pārredzēt visu, kas notiek ārā un laicīgi reaģēt. Tādēļ svarīgi parūpēties par regulāru vējstikla tīrīšanu, izmantot šķidrumu, kas paredzēts ziemas sezonai, jo tas nesasalst.

Tāpat arī noregulē pareizi priekšējo un aizmugurējo gaismu lukturus un notīri tos, lai maksimāli izmantotu gaismu apkārtnes pārredzēšanai.

Pārbaudi redzi

Kļūstot vecākiem, mūsu redze diemžēl vairs tik labi nespēj funkcionēt tumsā, tādēļ arī šāda vecuma autovadītājiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem. Gudrākais, ko varam darīt, lai sevi un citus pasargātu, ir veikt regulāras redzes pārbaudes (reizi gadā), lietot atbilstošas lēcas vai brilles, ja nepieciešams, kā arī bez nopietna iemesla nedoties ceļā diennakts tumšajā laikā vai sliktos laikapstākļos.

Lieto tālās gaismas tikai tad, kad tas tiešām nepieciešams

Kuram gan nav gadījies, braucot pie stūres, piedzīvot to, ka pretimbraucošais šoferis spītīgi nepārslēdzas uz tuvajām gaismām, žilbinot acis pārējiem satiksmes dalībniekiem. Centīsimies būt saprotoši un pieklājīgi, esot uz ceļa, un izslēgsim tālās gaismas gan tad, kad tuvojas pretī braucošs transportlīdzeklis, gan arī tad, kad brauc cieši aizmugurē citiem.

Iemācies pamanīt dzīvniekus

Viens no nopietniem riskiem, ar kuru jārēķinās, braucot tumšā laikā, ir meža dzīvnieki. Īpaši jāuzmanās, pārvietojoties pa lauku un mežu ceļiem, kā arī vietām, kur tuvu brauktuvei ir koki un biezi krūmi. Lai vieglāk saskatītu dzīvniekus ceļa tuvumā, jau no lielāka attāluma var pamanīt auto gaismu atspīdumu viņu acīs, tāpēc pievērs uzmanību spožiem “punktiņiem” ceļmalās un uz krūmos.

Esi pacietīgs, it īpaši, “pīķa” stundās

Gan no rīta, gan pēcpusdienā ir tā saucamās “pīķa” stundas, kad cilvēki dodas uz darbu un no tā, veidojot satiksmes sastrēgumus. Ziemas laikā parasti gan no rīta, gan vakarā tad ir tumšs, kas rada papildu stresu. Tomēr pacietība šādos mirkļos ir īpaši svarīga, jo jācenšas saglabāt mieru, lai spētu gudri un operatīvi reaģēt, kad maini joslas vai izdari citus manevrus.

Saglabā modrību un nebrauc pie stūres noguris

Daudzi no mums ir dzirdējuši, ka braukšana nogurušam dažkārt mēdz būt vēl bīstamāka, nekā braukšana dzērumā. Tā patiešām ir. Protams, mēdz gadīties situācijas, kad ir bijusi gara diena, un Tu centies nokļūt mājās, cik ātri iespējams, taču tumšais laiks un nogurums sāk apgrūtināt stūrēšanu. Šādos gadījumos, ja vien tas iespējams, centies izvairīties no auto vadīšanas, apstājies drošā vietā un paguli 20 minūtes, vai arī iedzer stipru kafiju.

Ceram, ka Tev šie padomi noderēs drošākai braukšanai pie stūres tumšajā laikā!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri