Valmieras Ziņas

No Šūberta līdz zupai – Palejas ielā izskanējis mūzikas un dzejas koncerts

Lasīšanas laiks: 4 min

Siltais un saulainais sestdienas vakars bija kā radīts, lai atpūstos, baudītu mūziku, klausītos dzeju, un tas viss – brīvā dabā, ozola un ābeļu paēnā. 15.augusta koncerts Palejas ielā 13 bija turpinājums ciklam „Mūzikas svētki Burkānciemā”, kuru organizē un vada Aivars Cepītis. Vairāki dalībnieki bija jau piedalījušies 20.jūlija koncertā Namdaru ielā, bet bija arī jauni mūziķi.

Šī vakara mājasmāte Ieva Ruka koncerta sākumā pastāstīja, ka pasākumam viņas dārzā ir svarīgi iemesli. Šis koncerts ir kā viņas veltījums divām kundzēm – Ilzei Runkai un Jautrītei Putniņai. Ilze Runka savulaik bijusi kordiriģente un Valmieras Mūzikas skolas skolotāja. Māju, kurā Ieva dzīvo, savulaik cēluši Ilzes Runkas vecāki, tajā vienmēr skanējusi mūzika, savukārt pavisam netālu atradusies pianistes Jautrītes Putniņas māja, no kuras skanējusi skaista klaviermūzika. Lai gan Jautrīte Putniņa jau trīs gadus spēlē citā dimensijā, šajā vakarā viņa bija klāt Burkānciemā – viņas klavieres spēlēja jaunie mūziķi, bet viņa pati noraudzījās uz klātesošajiem no fotogrāfijas pie mājas sienas.

Koncerts sākās ar F.Šūberta skaņdarbu „Nāc, paklausies, draudziņ, kā Vīnē dzied!””, ko Aivars Cepītis interpretēja kā „Paklausies, draudziņ, kā dzied Valmierā un Burkānciemā!”. Un jāteic, bija ar` ko dzirdēt! Operdziedātāja Naura Indzera baritons skanēja ne tikai Palejas ielā, viņa dziesmas no cikla „Skaistā dzirnavniece” bija dzirdamas arī tuvākajā apkārtnē. Nauris atzina, ka bez klavieru pavadījuma dziedājums nebūtu pilnīgs, un to lieliski izpildīja pianiste Helēna Kundrāta. Nauris mācījies Viesturskolā un jau tad zinājis, ka būšot dziedātājs, bet, kā jau daudzi bērni, puikas gados Burkānciema dārzos zadzis ābolus…

Koncerts ilga vairāk nekā trīs stundas, tajā skanēja vijoles, flauta, klarnete, kokle, bija solo skaņdarbi, dueti un trio, uzstājās jauni mākslinieki un jau pieredzes bagātas mūziķes kā Anita Balčuna, Biruta Vaivode. Viņas izpildīja divus Vitorio Monti čardašus un doinu – rumāņu un moldāvu tautasdziesmu, kas nāk no Balkāniem. Mazliet maģisks skanējums bija Zanes Sniķeres elektriskajai koklei un Daniēla Grozas marimbai. Mūzikas skolas „Universum” audzēkne Eva Viļumsone uzstājās gan ar pašsacerētu dzeju „Tukšās kanvas” (startējusi konkursā „Garā pupa”, ieraksts Latvijas Radio 3 Klasika), gan rotaļīgo N.Toropovas skaņdarbu klavierēm „Humoreska”. Koncertā uzstājās arī citi „Universum” mūzikas skolas audzēkņi, kā arī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas absolventes.

Nelielā pauzē starp skaņdarbiem ar koncerta viesiem sasveicinājās „Universum” skolas direktors Andis Apsītis. Viņš ar gandarījumu atzina, ka laikā, kad Latvijā daudzas skolas tiek slēgtas, „Universum” atver savas filiāles Rīgā un Ogres novada Krapē. Ar jaunumiem interesenti varēja iepazīties izdevumā „Svētdienas Vēstis”. Savukārt Aivaru Cepīti Andis pazīst jau no bērnības gadiem Vaidavā.

Droši vien daudzi valmierieši ir pazīstami ar Tamāras Skrīnas trīsrindēm, kas regulāri tiek publicētas „Liesmā” un šogad iznākušas grāmatiņā „Mini”. Lai arī trīsrindes vārdu apjoms ir mazs, izteiktās domas ir dziļas un pamatīgas. Palejas ielas koncerta apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt šīs trīsrindes pašas dzejnieces izpildījumā un ne tikai no jaunās grāmatiņas, bet arī ar roku rakstītas klades. Droši vien daudz kas tā arī paliktu tikai kladēs, ja nebūtu dzejnieces Dainas Sirmās iniciatīvas, viņa arī grāmatiņas redaktore, bet šajā vakarā – vienkārši klausītāja. Tamāra Skrīna atzinās, ka jau 17 gadu vecumā viņai licies, ka jābūt pavisam cita satura dzejai, bet tikai tagad, savos 70 gados, ir tas, ko gribējusi. Viņai Burkānciema nosaukums liekas tik sulīgs, ka gribas kūleni mest, un to viņa dara ar savām trīsrindēm:

Liktenis sevi pārsūdzēja
Eiropas tiesā.
Atbilde pakārās gaisā.

Tu saņemsi visu
No visuma,
Ja pats kļūsi viss.

Jau lielā krēslā un vakara dzestrumā uzstājās mūziķi Līga un Ivars Reņģes. Nākot uz koncertu vai promejot, varēja apskatīt arī tēlnieces un keramiķes Līgas Merginas darbus. Pēc garā koncerta apmeklētāji, kuri izturēja līdz galam, varēja baudīt karstu un sātīgu gulašzupu no Līgas veidotajām melnās keramikas bļodiņām. Un, ja ar to vēl nebija gana, saldajā ēdienā – āboli un lielais „Liepkalnu” kliņģeris. Mājas saimniece Ieva Ruka, kas sākumā satraukti sagaidīja ciemiņus, vakara noslēgumā bija gandarīta par labo laiku un saka lielu paldies visiem kaimiņiem par palīdzību un atbalstu zupas vārīšanā, krēslu izīrēšanā un vienkārši labo domu apmaiņā.

Zvaigžņu putekšņi
Nosēžas uz plakstiem.
Augusts. /T.Skrīna/

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagasta teritorijā: • apsekot Pašvaldības autoceļus, veikt neliela apjoma remontdarbus, ceļmalu apkopšanu, pļaušanu, krūmu izciršanu, zāģēšanu, novākšanu; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanā un uzturēšanā; • rūpēties par Pārvaldes atbildībā esošo ēku un telpu tehnisko stāvokli; un ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 2. mēnešalgu grupai no 515 EUR līdz 521 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Valmieras pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Valmiermuižas parka un Valmieras pagasta publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • piedalīties dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • uzraudzīt teritorijas kopšanas darbu kvalitāti; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība dārzkopībā; • labas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu; • darba pieredze parka dārznieka, dārzkopības jomā; • prasme organizēt savu darbu; • spēja strādāt komandā, precīzi, ar iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, labām komunikācijas un saskarsmes prasmēm; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 690 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums dārznieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: DĀRZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Kultūras darba ORGANIZATORU Burtnieku kultūras centrā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veidot kultūras, atpūtas un izglītojošus pasākumus, koncertus, izstādes un citus notikumus; • koordinēt un organizēt kultūras pasākumus Burtnieku apvienībā, izstrādāt un īstenot šo pasākumu radošos konceptus; • izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; • vadīt un koordinēt amatiermākslas kolektīvu darbību; • administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; un ja Tev ir: • augstākā izglītība (par priekšrocību tiks uzskatīta izglītība kultūras jomā); • iepriekšēja darba pieredze kultūras jomā, projektu vadībā, pasākumu organizēšanā; • zināšanas par kultūras procesiem; • valsts valodas prasme augstākā līmenī, labas svešvalodu zināšanas; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); • kompetences: teicamas organizatoriskās prasmes, radošs skatījums, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; atbildība, iniciatīva, labas komunikācijas un sadarbības prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 850 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespējas īstenot radošo potenciālu un kultūras projektu idejas; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Kultūras darba organizators/-e Burtnieku kultūras centrā” līdz 2022.gada 15.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai 64207148, 27891656, 26119906. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri