Valmieras Ziņas

No Šūberta līdz zupai – Palejas ielā izskanējis mūzikas un dzejas koncerts

Lasīšanas laiks: 4 min

Siltais un saulainais sestdienas vakars bija kā radīts, lai atpūstos, baudītu mūziku, klausītos dzeju, un tas viss – brīvā dabā, ozola un ābeļu paēnā. 15.augusta koncerts Palejas ielā 13 bija turpinājums ciklam „Mūzikas svētki Burkānciemā”, kuru organizē un vada Aivars Cepītis. Vairāki dalībnieki bija jau piedalījušies 20.jūlija koncertā Namdaru ielā, bet bija arī jauni mūziķi.

Šī vakara mājasmāte Ieva Ruka koncerta sākumā pastāstīja, ka pasākumam viņas dārzā ir svarīgi iemesli. Šis koncerts ir kā viņas veltījums divām kundzēm – Ilzei Runkai un Jautrītei Putniņai. Ilze Runka savulaik bijusi kordiriģente un Valmieras Mūzikas skolas skolotāja. Māju, kurā Ieva dzīvo, savulaik cēluši Ilzes Runkas vecāki, tajā vienmēr skanējusi mūzika, savukārt pavisam netālu atradusies pianistes Jautrītes Putniņas māja, no kuras skanējusi skaista klaviermūzika. Lai gan Jautrīte Putniņa jau trīs gadus spēlē citā dimensijā, šajā vakarā viņa bija klāt Burkānciemā – viņas klavieres spēlēja jaunie mūziķi, bet viņa pati noraudzījās uz klātesošajiem no fotogrāfijas pie mājas sienas.

Koncerts sākās ar F.Šūberta skaņdarbu „Nāc, paklausies, draudziņ, kā Vīnē dzied!””, ko Aivars Cepītis interpretēja kā „Paklausies, draudziņ, kā dzied Valmierā un Burkānciemā!”. Un jāteic, bija ar` ko dzirdēt! Operdziedātāja Naura Indzera baritons skanēja ne tikai Palejas ielā, viņa dziesmas no cikla „Skaistā dzirnavniece” bija dzirdamas arī tuvākajā apkārtnē. Nauris atzina, ka bez klavieru pavadījuma dziedājums nebūtu pilnīgs, un to lieliski izpildīja pianiste Helēna Kundrāta. Nauris mācījies Viesturskolā un jau tad zinājis, ka būšot dziedātājs, bet, kā jau daudzi bērni, puikas gados Burkānciema dārzos zadzis ābolus…

Koncerts ilga vairāk nekā trīs stundas, tajā skanēja vijoles, flauta, klarnete, kokle, bija solo skaņdarbi, dueti un trio, uzstājās jauni mākslinieki un jau pieredzes bagātas mūziķes kā Anita Balčuna, Biruta Vaivode. Viņas izpildīja divus Vitorio Monti čardašus un doinu – rumāņu un moldāvu tautasdziesmu, kas nāk no Balkāniem. Mazliet maģisks skanējums bija Zanes Sniķeres elektriskajai koklei un Daniēla Grozas marimbai. Mūzikas skolas „Universum” audzēkne Eva Viļumsone uzstājās gan ar pašsacerētu dzeju „Tukšās kanvas” (startējusi konkursā „Garā pupa”, ieraksts Latvijas Radio 3 Klasika), gan rotaļīgo N.Toropovas skaņdarbu klavierēm „Humoreska”. Koncertā uzstājās arī citi „Universum” mūzikas skolas audzēkņi, kā arī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas absolventes.

Nelielā pauzē starp skaņdarbiem ar koncerta viesiem sasveicinājās „Universum” skolas direktors Andis Apsītis. Viņš ar gandarījumu atzina, ka laikā, kad Latvijā daudzas skolas tiek slēgtas, „Universum” atver savas filiāles Rīgā un Ogres novada Krapē. Ar jaunumiem interesenti varēja iepazīties izdevumā „Svētdienas Vēstis”. Savukārt Aivaru Cepīti Andis pazīst jau no bērnības gadiem Vaidavā.

Droši vien daudzi valmierieši ir pazīstami ar Tamāras Skrīnas trīsrindēm, kas regulāri tiek publicētas „Liesmā” un šogad iznākušas grāmatiņā „Mini”. Lai arī trīsrindes vārdu apjoms ir mazs, izteiktās domas ir dziļas un pamatīgas. Palejas ielas koncerta apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt šīs trīsrindes pašas dzejnieces izpildījumā un ne tikai no jaunās grāmatiņas, bet arī ar roku rakstītas klades. Droši vien daudz kas tā arī paliktu tikai kladēs, ja nebūtu dzejnieces Dainas Sirmās iniciatīvas, viņa arī grāmatiņas redaktore, bet šajā vakarā – vienkārši klausītāja. Tamāra Skrīna atzinās, ka jau 17 gadu vecumā viņai licies, ka jābūt pavisam cita satura dzejai, bet tikai tagad, savos 70 gados, ir tas, ko gribējusi. Viņai Burkānciema nosaukums liekas tik sulīgs, ka gribas kūleni mest, un to viņa dara ar savām trīsrindēm:

Liktenis sevi pārsūdzēja
Eiropas tiesā.
Atbilde pakārās gaisā.

Tu saņemsi visu
No visuma,
Ja pats kļūsi viss.

Jau lielā krēslā un vakara dzestrumā uzstājās mūziķi Līga un Ivars Reņģes. Nākot uz koncertu vai promejot, varēja apskatīt arī tēlnieces un keramiķes Līgas Merginas darbus. Pēc garā koncerta apmeklētāji, kuri izturēja līdz galam, varēja baudīt karstu un sātīgu gulašzupu no Līgas veidotajām melnās keramikas bļodiņām. Un, ja ar to vēl nebija gana, saldajā ēdienā – āboli un lielais „Liepkalnu” kliņģeris. Mājas saimniece Ieva Ruka, kas sākumā satraukti sagaidīja ciemiņus, vakara noslēgumā bija gandarīta par labo laiku un saka lielu paldies visiem kaimiņiem par palīdzību un atbalstu zupas vārīšanā, krēslu izīrēšanā un vienkārši labo domu apmaiņā.

Zvaigžņu putekšņi
Nosēžas uz plakstiem.
Augusts. /T.Skrīna/

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri