Valmieras Ziņas

NMP dienesta mediķi: svētku laikā saudzē veselību un izvairies no traumām

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi atgādina par piesardzību svētku laikā, sniedzot vairākus ieteikumus.

Ievēro mērenību, lietojot alkoholiskos dzērienus

Lielākā daļa traumu notiek alkohola reibumā. Nesēdies pie transporta līdzekļa stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Pārvietojoties kājām, lieto atstarojošus elementus, lai esi redzams. Ārpus apdzīvotām vietām izmanto atstarojošās vestes.

Sargā bērnus no apdegumiem

Neturi bērnu klēpī, kad dzer karstu dzērienu, jo bērns trauka saturu var uzraut sev virsū. Pārliecinies, lai kafijas kanna vai krūze nav uz galda vai plaukta malas. Nepieļauj bērnu rotaļas virtuvē pie karstiem katliem un plīts.

Bērniem dāvanās pasniedz viņu vecumam atbilstošas rotaļlietas

Atceries, ka maziem bērniem nav piemērotas rotaļlietas, kas veidotas no daudzām sīkām detaļām, kas mazulim var nonākt elpceļos, tos nosprostojot.

Atceries par ugunsdrošību

Neatstāj bez uzmanības aizdegtas sveces. Neatstāj mazus bērnus vienus pašus telpās, kur ir iedegtas svecītes, elektrisko lampiņu virtenes.

Ja svētkos izbrauc ārpus mājām, tad pārdomā, kā izskaidrosi savu atrašanās vietu glābējiem

Izbraucot tālākā ceļā, piemēram, ciemos pie radiem vai aktīvā atpūtā, pārliecinies vai ir uzlādēts mobilais telefons. Ja dodies uz mazāk zināmu vietu, uzzini vietas adresi, orientierus.

Ja redzi uz ielas cilvēku, kuram slikti, neesi vienaldzīgs

Nav jābūt gaisa temperatūrai zem 00 C, lai sāktos ķermeņa atdzišana. Ja redzi uz ielas vai vēsās telpās kādu guļam vai nekustoties, pajautā, vai viss kārtībā. Iespējams, sliktas pašsajūtas, traumas vai pēkšņas saslimšanas dēļ cilvēks pats nevar izsaukt palīdzību. Cilvēks var aiziet bojā, ja ilgstoši nesaņem palīdzību.

Kur saņemt palīdzību svētku laikā?

Ja veselības dēļ apdraudēta dzīvība, zvani uz ārkārtas tālruni 113. Citos gadījumos vērsies tuvākajā ārstniecības iestādē vai mediķu padomu vari saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Brīvdienās un svētku dienās tas strādā visu diennakti. Saziņai ar konsultatīvā tālruņa mediķiem vari rakstīt elektroniski medkonsultacija@gmail.com vai izmantot Skype (lietotājvārds: medkonsultacija).

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri