Valmieras Ziņas

Naukšēnu brūzis 140 gadu jubilejas svinību ietvaros aicina uz ekskursijām

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdien, 2. oktobrī, būs unikāla iespēja izzināt un apmeklēt Naukšēnu brūža piedāvātās bezmaksas ekskursijas. Lai katrs varētu sajust vēsturisko elpu, pakavēties nostalģiskās atmiņās, kā arī uzzināt tradīcijas, būs iespēja apmeklēt divu veidu ekskursijas pašā brūzī.

Ekskursija „Caur ūdeni un uguni”. Iesals Naukšēnu brūzī tiek ražots tāpat kā 140 gadus atpakaļ: mērcēts barona laika kublos, diedzēts velvētajos pagrabos un izkaltēts vecajā malkas kaltē. Viesiem ļaus iejusties strādnieku lomā un piedalīties iesala tapšanas procesā, kā arī nogaršot produktus, kas top no rudzu iesala.

Ekskursija „Mirklis pagātnē”. Vecajā brūža pagrabā, 6 metrus zem zemes, kur savulaik tika brūvēts 225 tūkstoši stopu alus gadā, varēs sajust senatnes elpu. Par godu svētkiem sola ierasties pats barona fon Grotes gars ar lustīgajām mamzelēm.

Papildus brūža ekskursijām varēs izzināt arī pašus Naukšēnus un doties ekskursijā gida pavadībā pa Naukšēnu Cilvēkmuzeju, pa Naukšēnu muižas parku, kā arī izbraukt ar plostu pa Rūjas upi un doties degustācijās uz Naukšēnu vīna darītavu.

Ekskursijām var pieteikties no 28. septembra līdz 1. oktobra plkst 18.00, zvanot uz tālruni 26452037 (Naukšēnu Cilvēkmuzejs). Pasākuma dienā, 2. oktobrī, pieteikšanās informācijas centra teltī Naukšēnu alus brūža pagalmā.

Ekskursijas varēs apmeklēt, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Naukšēnu brūža 140 gadu svinības „Cauri laikiem” rīko: Naukšēnu kultūras nams un Rūjienas kultūras nams. Pasākumu atbalsta: Valmiermuižas alus darītava un SIA Naukšēni.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri