Valmieras Ziņas

Naudas aizdevums kā plāns B pēcsvētku laikā

Kad svētki pagājuši un gadumija noslēgusies, laiks padomāt par savām finansēm. Nereti jaunam gadam sākoties maciņos svilpo vējš, jo ievērojamus tēriņus prasīja aizritējušie svētki. Iepazīsties ar pāris padomiem un uzzini, kā Tev var palīdzēt naudas aizdevums!

Ar kādiem tēriņiem jārēķinās janvārī?

Janvāris ir ziemas aukstākais mēnesis un neapšaubāmi tas ir arī viens no tēriņiem bagātākajiem mēnešiem, jo manāmi palielinās komunālo pakalpojumu rēķins. Protams, ka labākais variants ir jau laikus iekrāt naudu, taču, ja tas nav izdevies, kā Tev palīdzēs naudas aizdevums?

Kad rēķini par komunālajiem maksājumiem pieaug

Pirmais apkures rēķins parasti tiek saņemts par novembri, un tas ir atkarīgs no:

 • dzīvokļa platības;
 • patērētajām megavatstundām siltā ūdens uzsildīšanai;
 • kurināmā veida;
 • ēkas parādiem par apkuri (ja kādam no Taviem kaimiņiem ir ilgstoši parādi par apkuri, tie proporcionāli tiek sadalīti pa visiem dzīvokļiem, palielinot katra dzīvokļa apkures rēķinu).

Faktori, kas ietekmē apkures rēķina apjomu:

 • ražošanas un piegādes izmaksas;
 • kurināmais;
 • ražošanas iekārtu iegāde, nolietojums, uzturēšana un remontdarbi;
 • darbinieku algas;
 • siltuma zudumi, kas mēdz sasniegt pat 30 līdz 50%;
 • ēkas siltumnoturība;
 • āra gaisa temperatūra.

Kurinot ar biomasu, piemēram, malku vai granulām, paša kurināmā izmaksas ir nelielas, taču vairāk naudas nepieciešams ražošanas iekārtu uzturēšanai.

Siltumenerģijas ražotāji arvien cenšas rast labāku kurināmo, lai tas būtu:

 • lēti transportējams;
 • ērti uzglabājams;
 • viegli automatizējams jeb kurināšanas procesā cilvēkresurss nepieciešams ļoti maz;
 • ātri realizējams – nav vajadzīga kurināmā žāvēšana vai speciāla sagatavošana.

Nereti cilvēki apkures rēķina apmaksai izmanto tādu pakalpojumu kā naudas aizdevums ar maziem procentiem, jo nekad nevar precīzi paredzēt, cik šajā mēnesī par apkuri būs jāmaksā. Ja arī Tev nepieciešams pārdomāts naudas aizdevums, turpini lasīt un uzzini, kā to saņemt!

Izdevumi par automašīnas uzturēšanu

Lai gan personīgā automašīna sagādā ērtības, tā krietni spēj patukšot arī ģimenes budžetu, jo auto uzturēšanas regulārās izmaksas ir:

 1. auto līzings (ja automašīna iegādāta līzingā un vēl nav nomaksāta);
 2. OCTA un KASKO polise;
 3. kvalitatīvu auto riepu iegāde;
 4. degviela;
 5. eļļas maiņa un citu tehnisko šķidrumu iegāde;
 6. tehniskā apkope un remonts;
 7. auto virsbūves un salona vizuālā uzkopšana;
 8. autostāvvietas vai garāžas ikmēneša abonements.

Foto: Shutterstock.com

Un ko darīt, ja pēkšņi auto jānomaina kāda detaļa, bet gaidīt nevar, jo transportlīdzeklis nepieciešams katru dienu, lai aizvestu bērnus un skolu un bērnudārzu? Tad palīdzēt var naudas aizdevums ar maziem procentiem – aizņemies tik daudz naudas, cik nepieciešams auto remontam un atdod uzreiz, kad saņem ienākumus.

Savukārt, lai ikdienā samazinātu automašīnas uzturēšanas izmaksas un naudas aizdevums būtu nepieciešams tikai ārkārtas situācijām, ievēro šos pāris padomus!

Kā samazināt automašīnas degvielas patēriņu?

Domājot par izdevumiem, ko sagādā automobilis, primārā ir degviela, jo tā tiek pirkta visbiežāk un visbiežāk jūtamas arī cenu svārstības. Kā lēš eksperti, automašīnas degvielas patēriņu var samazināt pat līdz 20%, ja šoferis optimizē savas braukšanas manieres. Ko ņemt vērā?

 1. Paātrinājuma laikā jāpievērš uzmanība apgriezieniem. Pārmērīgi lieli apgriezieni ne tikai neuzlabo paātrinājumu, bet arī rada lielāku degvielas patēriņu un trokšņus auto salonā. Braucot izvēlies atbilstošu pārnesumu – pirmais pārnesums ir domāts tikai braukšanas uzsākšanai, tādēļ pēc iespējas ātrāk pārslēdz otro pārnesumu!
 2. Jābrauc ar vienmērīgu ātrumu. Garos braucienus visa maršruta laikā jāizvēlas vienmērīgs ātrums, piemēram, 90 km/h. Nav pareizi pirmo ceļa posmu braukt ar mazāku ātrumu, bet ceļa beigās censties “piedzīt” un izvēlēties 100 km/h lielu ātrumu.
 3. Jābrauc ar aizvērtiem automašīnas logiem. Atvērti logi rada lielus gaisa virpuļus, palielinot vidējo degvielas patēriņu pat līdz 10%. Lai salonā būtu atsvaidzinošs gaiss, ieslēdz gaisa kondicionieri. To darbini tikai tad, kad nepieciešams, jo gaisa kondicionēšanas sistēma darbojas ar dzinēja palīdzību, ņemot strāvu no ģeneratora, kas savukārt rada papildu degvielas patēriņu.
 4. Reizi mēnesī jāpārbauda gaisa spiediens riepās. Ja gaisa spiediens ir neatbilstošs (ieteicamo gaisa spiedienu nosaka katras automašīnas ražotājs; to visbiežāk vari atrast degvielas bākas vāciņa iekšpusē, automašīnas apkopes grāmatiņā vai priekšējo durvju ailē), rodas rites pretestība, ne tikai pastiprināti radot riepu nodilumu, bet arī palielinot degvielas patēriņu līdz pat 6%.
 5. No automašīnas jāizņem viss liekais. Tiek uzskatīts, ka katri 50 kg palielina degvielas patēriņu par 2%. Tas nozīmē, ka bagāžas nodalījums ir jāatbrīvo no liekajām mantām.
 6. Jāizslēdz automašīnas dzinējs, kamēr netiek braukts. Automašīnai darbojoties tukšgaitā, dzinējs patērē gan degvielu, gan samazinās dzinēja eļļas efektivitāte. Ja zini, ka nāksies stāvēt ilgāk par minūti, izslēdz dzinēju!

Lai kontrolētu savas automašīnas degvielas patēriņu, veic pierakstus. Katru reizi uzpildot degvielas bāku, piefiksē, cik kilometrus ar ielieto degvielas daudzumu vari nobraukt. Ja braukšanas paradumi nemainās, degvielas patēriņam ir jābūt konsekventam. Ja tas tā nav, dodies uz autoservisu, jo, iespējams, ka Tavai automašīnai ir tehniskas ķibeles.

Vēsā laikā ne tikai jārūpējas par automašīnas, bet arī savu veselību! Lūk, kā to darīt!

Veselība vienmēr pirmajā vietā

Ar veselību joki mazi, jo sevišķi vēsos un mitros laikapstākļos, tādēļ parūpējies par atbilstošu apģērbu:

 • siltu un garu vējjaku, kas nosegs muguru – vissiltākās būs dūnu virsjakas, kas ir vieglas, izturīgas un kalpo ilgi. Izvēlies tādu dūnu virsjaku, kurā dūnu un spalvu attiecība ir 80 pret 20 (100% dūnu virsjaku nav iespējams iegādāties, jo dūnas tehnoloģiski nav iespējams pilnībā atdalīt) – tā nodrošinās pietiekami lielu siltumizturību pilsētvidē un ārpus tās;
 • siltus un elpojošus ziemas zābakus – izturīgi un kājām patīkami būs ādas zābaki ar biezu oderi, piemēram, no aitas vilnas. Ziemā būtiski, lai zābaki nelaiž cauri mitrumu, jo mitras kājas ne vien ātrāk nosalst, bet var rasties arī dažādas kāju slimības, piemēram, sēnīte;
 • Kokvilnas džemperīšus – kokvilna ir gan izturīga, gan ļoti labi notur siltumu un ir patīkama ādai.

Ja tomēr gadījies apaukstēties, nekavējoties dodies pie sava ģimenes ārsta, lai laikus konstatētu saslimšanas nopietnību un uzsāktu veseļošanos.

Foto: Shutterstock.com

Taču ik dienu neaizmirsti par profilaktiskām darbībām, lai uzlabotu savu imūnsistēmu, tādēļ:

 • ēd daudz svaigu dzērveņu, jo tās satur C vitamīnu;
 • no rītiem izdzer glāzi silta ūdens ar citrona sulu, kas uzlabos gremošanas sistēmu;
 • pievieno tējai sasmalcinātu ingveru, kas kārtīgi sasildīs organismu no iekšpuses;
 • aizstāj cukuru ar medu, lai uzņemtu dažādus vitamīnus, minerālvielas un fermentus;
 • sporto, dodoties uz fitnesa zāli vai regulāri veicot vingrojumus mājas apstākļos;
 • kārtīgi izgulies, vakaros ātrāk dodoties pie miera. Tas nekas, ka kāds darbiņš paliks neizdarīts – kvalitatīvs miegs spēj atjaunot organisma spēka rezerves, kas ir jo īpaši būtiski, lai atvairītu dažādus vīrusus;
 • samazini stresu – lai gan šis noteikti ir visgrūtākais uzdevums, tas vienlaikus ir visbūtiskākais, jo stress manāmi grauj ikviena veselību. Katru dienu darbā piedomā, vai tiešām uztraukums ir tā vērts un tici, ka ikviena problēma atrisināsies.

Ja vīruss tomēr noķerts un ārsti izrakstījuši antibiotikas vai nozīmējuši pārbaudes, Tev var noderēt Credit24 naudas aizdevums bez ķīlas, ko vari atdot 36 mēnešu laikā. Ar aizdevumu atbilstoši klienta maksātspējai iespējams saņemt no 50 līdz 4000 eiro. Pie Credit24 naudas aizdevums ir noformējams bez maksas, turklāt bez maksas saņemsi arī atgādinājumu, kad pienācis laiks atmaksāt kredītu.

Vairāk par kredīta nosacījumiem lasi aizdevēja Credit24 mājaslapā https://credit24.com/lv/ vai arī sazinies ar klientu konsultantiem:

 • zvanot pa bezmaksas tālruni 8824;
 • rakstot uz e-pasta adresi info@credit24.lv.

Lai finanšu līdzekļi pietiktu ne tikai svētku laikā, bet arī pēc tiem, turpini lasīt šo rakstu un iedvesmojies no Credit24 svētku idejām!

Tēriņu samazināšana pēcsvētku laikā

Decembris noteikti ir gada izšķērdīgākais mēnesis, jo ne tikai jāsarūpē gards svētku galds, bet arī mīļas dāvanas ģimenei un draugiem. Lai optimizētu izmaksas pēc svētkiem, iepazīsties ar nebanku aizdevēja Credit24 idejām!

 1. Ēd mājas! Lai gan pēc svētkiem ielecot jaunā darba vilnī, reizēm mēdzam laika trūkuma dēļ ēst ārpus mājām, vienmēr ir iespējams atrast kaut nedaudz laika, lai papusdienotu mājās. Tādējādi vari ne tikai ietaupīt naudu, bet arī vairāk laika pavadīt kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem.
 2. Vienojieties par dažādu izdevumu samazināšanu! Ļoti iespējams, ka atsevišķas izdevumu pozīcijas, ar kurām saskarieties ikdienā, uz laiku tomēr var pagaidīt. Lūk, dažas no tām – koncertu un teātru apmeklēšana, izbraucieni ārpus mājām brīvdienās, ballītes ar draugiem nedēļas nogalēs, garderobes papildināšana utt.
 3. Atrodi iespēju nedaudz piepelnīties! Piepelnīšanās ne vienmēr nozīmē papildus darba vietas atrašanu vai garas darba stundas pēc pamatdarba. Šobrīd iespēju ir gana daudz – vari veikt tulkojumus vai sagatavot dažāda veida rakstus, nodarboties ar nelielu uzņēmējdarbību vai palīdzēt darbos draugiem.

Lai gan svētki pagājuši un tēriņi ir atstājuši ievērojamu tukšumu Tavā kontā, iespējams, janvāris ir Tavu tuvāko draugu jubileju mēnesis. Ko darīt, kad iegādāties katram pa dāvanai var Jūs novest pie finansiālām grūtībām? Izgatavot tās pašam! Tieši par pašgatavotām lietām dāvanu saņēmēji atsaucas vissirsnīgāk. Ņem vērā mūsu idejas paštaisītām dāvanām, neizmetot kaudzi naudas!

Olu liķieris

Šo dzērienu novērtēs ikviens pieaugušais, jo ne tikai garša, bet arī aromāts ir izcils. Olu liķieris ir maigs un tā garšu ir iespējams variēt atbilstoši savām vēlmēm. Lieliska dāvana aukstajiem ziemas mēnešiem.

Tev būs nepieciešams:

 • 600 gramu cukura;
 • 30 grami vaniļas cukura;
 • 4 kanēļa standziņas;
 • 6 olas;
 • 1 litrs piena;
 • 500 mililitri brendija, konjaka vai viskija.

Pagatavošana:

 1. Lej katliņā pienu ar vaniļas cukuru un cukuru (atstāj 6 ēdamkarotes cukura), pievieno kanēļa standziņas un uzvāri uz nelielas uguns, kamēr piens sāk burbuļot;
 2. Tikmēr atdali olu baltumu no dzeltenuma. Dzeltenumam pievieno 6 ēdamkarotes cukura un rūpīgi sakul;
 3. Kad piens uzvārīts, novieto to vēsā vietā, lai kārtīgi atdziest;
 4. Kad piens atdzisis, iemaisi tajā sakultos olu dzeltenumus un izvēlēto alkoholu;
 5. Pildi tīrās pudelēs un atstāj ievilkties aptuveni uz vienu nedēļu.

Atceries, ka pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga veselībai!

Pašu gatavotas aromātiskās ziepes

Veidojot ziepes, ļauj vaļu fantāzijai, eksperimentējot gan ar aromātu, gan piedevām!

Tev būs nepieciešams:

 • gatava ziepju masa, ko var nopirkt specializētos, kā arī hobiju veikalos;
 • ēteriskās eļļas, piemēram, lavandas vai piparmētras;
 • pārtikas krāsvielas (pēc izvēles);
 • papildu piedevas pēc paša vēlmes, piemēram, kafijas pupiņas, graudi, liepziedi, šī sviests, kakao u.c.;
 • formiņas.

Pagatavošana:

 • Sadali ziepju masu mazākos gabaliņos, liec karstumizturīgā traukā un izkausē ūdens peldē vai mikroviļņu krāsnī. Tikai uzmanies – masa nedrīkst pārkarst, jo tad ziepēs veidosies burbulīši;
 • Izkausētajai masai pievieno krāsvielas un papildu piedevas pēc savas izvēles;
 • Kad masa nedaudz padzisusi, pievieno pāris pilienus ēteriskās eļļas;
 • Lēnām masu apmaisi un salej sagatavotajās formiņās;
 • Ļauj ziepēm sacietēt aptuveni 3 līdz 4 stundas, tad izņem no formiņas.

Foto: Shutterstock.com

Mājās gatavotas konfektes

Šis našķis garšos kā mazajiem, tā lielajiem visu cauru gadu!

Tev būs nepieciešams:

 • aptuveni 50 grami brokastu pārslu bez cukura;
 • 100 grami iebiezinātā piena ar cukuru;
 • sauja sukāžu vai sadrupinātu riekstu.

Pagatavošana:

 • Visus produktus saber katliņā un liec sildīties uz nelielas uguns, kamēr viss savārās biezā masā;
 • Ar divām karotēm veido bumbiņas vai citu vēlamo konfekšu formu;
 • Ļauj konfektēm sacietēt aptuveni 2 līdz 4 stundas, tad kārto kartona vai koka kastītē.

Mīļburciņas

Pašu apgleznotas burciņas ir praktisks veids, kā uzglabāt dažādus produktus, piemēram, riekstus, tēju vai garšvielas, taču tās vari izmantot arī kā stilīgu interjera priekšmetu, tajā ievietojot, piemēram, LED gaismu virteni.

Tev būs nepieciešams:

 • Stikla burciņas, glāzes, vāzes vai pudeles;
 • Stikla kontūrkrāsas un krāsas, ko vari iegādāties hobiju veikalos;
 • Smalka otiņa;
 • Produkti, ar kuriem piepildīt trauku, piemēram, saldumi, rieksti, beramā tēja, kakao, spuldzīšu virtene, sveces u.c.

Pagatavošana:

 • Rūpīgi nomazgā un noslauki trauciņu;
 • Ar kontūrkrāsu uzvelc vēlamo rakstu;
 • Ar krāsām izkrāso kontūras iekšpusi (bez kontūras krāsu nevari krāsot, jo tā vienkārši notecēs);
 • Ļauj trauciņam nožūt aptuveni 24 stundas;
 • Sapildi traukā izvēlētos gardumus!

Siltas atmiņas fotorāmītī

Lai atmiņas glabājas ne tikai viedierīcē, bet ik dienu ir acu priekšā, atgādinot par laimīgiem mirkļiem un mīļiem cilvēkiem!

Tev būs nepieciešams:

 • fotorāmītis;
 • drukāta fotogrāfija;
 • līmes pistole;
 • dažādi dekori – pērlītes, čiekuri, ozola zīles, sizāls, kristāliņi, nelielas eglīšu bumbas u.c.
 • guaša krāsa vai krāsu flakoniņš.

Pagatavošana:

 • Nokrāso fotorāmīti un ļauj tam pa nakti kārtīgi nožūt;
 • Ar līmes pistoli rūpīgi pielīmē sev vēlamos dekorus;
 • Ievieto izdekorētajā fotorāmītī bildi un novieto rāmi redzamā vietā!

Veselīgs un salds kārums

Ja vēlies panašķoties arī pēc svētkiem, vari sagatavot zemāk minēto kārumu – tas ir ne tikai gards, bet arī ļoti veselīgs!

Tev būs nepieciešams:

 • neliela burciņa;
 • riekstu maisījums, piemēram, lazdu vai Indijas rieksti, mandeles;

Pagatavošana:

 • Ieber burciņā riekstus un pārlej ar medu;
 • Cieši aizskrūvē burciņu. Starp citu, maisījumam pēc savas gaumes vari pievienot arī žāvētus augļus vai kādu citu dabīgu gardumu.

Naudas aizdevums kā drošības spilvens

Plāno savas finanses, lai pēc svētkiem nepaliktu ar tukšu maciņu. Tomēr, ja radušies negaidīti tēriņi, kuri jāatrisina nekavējoties, zini, ka palīdzēt varēs naudas aizdevums bez ķīlas pie Credit24. Aizņemies atbildīgi, rūpīgi izvērtējot savas iespējas aizdevumu atmaksāt, jo naudas aizdevums ar sliktu kredītvēsturi netiek izsniegts!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri