Valmieras Ziņas

Nacionālo bruņoto spēku dienu šogad atzīmēs Valmierā

Jau kopš 2012.gada tradicionāli Nacionālo bruņoto spēku (NBS) diena ik gadu valsts Neatkarības atjaunošanas dienā tiek atzīmēta kādā no Latvijas novadiem. Šogad 4.maijā Brīvības svētku pasākumi notiks Valmierā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Dace Jase.

Pēc viņas teiktā, tradīcija paredzot katru gadu iedzīvotājus iepazīstināt ar NBS, organizēt īpašus Nacionālo bruņoto svētku dienai veltītus pasākumus.

Valmierā 4.maija pasākumi sāksies plkst.10 ar dievkalpojumu Sv.Sīmaņa baznīcā, savukārt plkst.12 pilsētas centrā sāksies NBS, Jaunsardzes, Valsts robežsardzes vienību un tehnikas parāde.

Pēc D.Jases teiktā, parādes priekšgalā tikšot nests Latvijas armijas karogs, tad ierindā soļos 3.Zemessardzes novada, Sauszemes spēku kājnieku brigādes, NBS Instruktoru skolas, Jaunsardzes un Valsts robežsardzes vienības. Parādē piedalīsies arī NBS, Valsts robežsardzes, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehnikas.

No plkst.13 līdz plkst.17 valmieriešiem un pilsētas viesiem Dīvaliņa pļavās uzstāsies vīru kopa “Vilki”, savukārt dažādus paraugdemonstrējumus sniegs NBS Speciālo uzdevumu vienības kaujinieki, Gaisa spēku aviācijas bāzes glābēji, kā arī Zemessardzes 22.bataljona izlūki un Valsts robežsardzes kinologi, bet Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona speciālisti demonstrēs nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas gaitu. Ar defilē programmu uzstāsies Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri, pastāstīja D.Jase.

Tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādē interesentiem būs iespējams apskatīt apvidus transportierus un bruņumašīnas, pretgaisa aizsardzības lielgabalus un radarus, nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas robotu, ūdenslīdēju un militāro policistu ekipējumu, robežsardzes aprīkojumu, kā arī iepazīt karavīru, zemessargu ieročus un citas militārās tehnikas vienības.

NBS parādi Valmierā organizē NBS un Aizsardzības ministrija, sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Valmieras pilsētas pašvaldību.

2013.gadā Nacionālo bruņoto spēku dienas notika Kuldīgā, bet gadu iepriekš – Rēzeknē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri