Valmieras Ziņas

Mūze, Palameika, Čakšs un citi spēcīgākie Latvijas vieglatlēti piedalīsies Valsts prezidenta balvas izcīņā

Lasīšanas laiks: 2 min

Prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā piektdien un sestdien Ogres stadionā piedalīsies gan labākie Latvijas šķēpmetēji – Līna Mūze, Madara Palameika un Gatis Čakšs -, gan 800 metru skrējēja Līga Velvere, gan sprintere Sindija Bukša, preses konferencē otrdien apliecināja sacensību organizatori.

Aizraujošās sacensības aizvadītajā nedēļas nogalē šķēpa mešanā sievietēm noskaidroja divas šobrīd spēcīgākās sportistes Latvijā šajā disciplīnā, un gan uzvarētāja Mūze, gan otrās vietas ieguvēja Palameika Ogres stadionā startēs otro nedēļas nogali pēc kārtas.

Latvijas vienībā iekļauts arī Latvijas čempionāta augstvērtīgākā rezultāta autos šķēpmetējs Gatis Čakšs, kuram Rolanda Štrobindera, kurš ārstē miktrotraumu, prombūtnē palīdzēs Jānis Svens Grīva.

Ierindā būs gan Bukša, kura cīnīsies trijās disciplīnās (100 un 200 metros, kā arī 4×100 metru distancē), gan 800 metru skrējēja Velvere, gan kārtslēcējs Mareks Ārents. Komandā ir arī “svaigā” Latvijas junioru rekorda īpašniece trīssoļlēkšanā Rūta Kate Lasmane, kura piedalīsies arī tāllēkšanā, gan potenciālie olimpieši soļotāji Raivo Saulgriezis un Ruslans Smolonskis.

Tāpat skatītājus priecēs nedēļas nogalē savu 34. Latvijas čempiona titulu izcīnījušais vesera metējs Igors Sokolovs.

Bez Štrobindera Latvijas komandā šogad nestartēs arī Gunta Vaičule un Laura Ikauniece, kuras izlaiž vasaras sezonu. Neliela trauma ir šķēpmetējam Patrikam Gailumam, kā arī vecmeistaram lodes grūdējam Mārim Urtānam, bet Oskars Vaisjūns jau pagājušajā gadā simboliski atvadījās no startiem Latvijas izlasē.

Tāllēkšanas sektorā nestartēs Māra Grīva, bet sezonu izlaiž sprinteris Jānis Leitis un trīssoļlēcējs Elvijs Misāns.

Prezidenta balvas ietvaros sacenšas triju Baltijas valstu komandas, un arī Lietuvas un Igaunijas komandās būs spēcīgākie sportisti.

Igaunijas komandā 100 metrus un 4×100 metru stafeti skries sprintere un tāllēcēja Ksenija Balta, un disku metīs Martins Kupers, bet Lietuvas izlasē viņa disciplīnasbiedrs Andrjus Gudžus. Savukārt Latvijas šķēpmetējiem sīvi konkurenti būs Edis Matusevičus, kura personiskais rekords ir 89 metri un 17 centimetri. Kā arī tālāk par 63 metriem metušās Liveta Jasjūnaite un Indre Jakubaitīte.

Saspringtās situācijas dēļ Covid-19 pandēmijas ietvaros šoreiz nepiedalīsies Baltkrievijas un citu valstu sportisti.

Prezidenta balva vieglatlētikā šogad notiks no 14. līdz 15.augustam Ogrē, Ogres novada Sporta centra stadionā. Divas dienas Baltijas valstu spēcīgākie vieglatlēti cīnīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās vieglatlētikas komandas titulu.

Valsts prezidenta balvu vieglatlētikā būs iespēja vērot televīzijas kanālā “Sportacentrs.com TV”.

Sacensības šogad tiks aizvadītas jau 26.reizi. Par Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā mājvietu uzskatāms Jāņa Daliņa stadions Valmierā, bet šogad vēl, ņemot vērā stadiona rekonstrukciju, sacensības norisināsies Ogrē. Plānots, ka nākamgad sacensības atgriezīsies sev ierastajā mājvietā – atjaunotajā Jāņa Daliņa vieglatlētikas stadionā.

Galvenos apbalvojumus atlēti un komandas saņem īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta Rīgas pilī.

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri