Valmieras Ziņas

Meklējot spēku robežas – ar velosipēdu pāri Amerikai

Trešdien, 9.maijā, Valmieras Tūrisma un informācijas centrā norisinājās Ceļotāju stāstu vakars. Šoreiz tā tematika tika veltīta velo – kino festivālam “Kino pedālis”, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Valmierā un apkārtējos novados. Stāstu vakara galvenā varone bija mērķtiecīgā Marika Latsone, kura divarpus gadu laikā ar velosipēdu šķērsoja 18 000 km.

Marika savu ceļojumu sāka ASV, Sanfrancisko. Mērķis bija aizbraukt līdz Argentīnas dienvidiem, līdz vietai, kura tiek dēvēta par pasaules malu. Ar dažādām grūtībām, plīsušām riteņa riepām un, protams, ilgām pēc mājām mēķis tika sasniegts.  Tika šķērsotas 13 valstis, kopā nobrauktas 840 dienas, nakšņots visdažādākajās vietās – ugunsdzēsēju depo, okeāna krastā, sāls tuksnesī un pat pie aktīva vulkāna. Apmēram 300 no visām ceļa pavadītajām dienām tika pavadītas uz velosipēda. Marika savu velosipēdu ir nodēvejusi par ceļojuma labāko draugu, jo tas palīdzēja piepildīt šo sapni, izturējis tuksnesi, bezceļus un dažādus kalnus. Uz velosipēda atradās arī visa Marikas iedzīve – kafijas kanniņa, ūdens, ēdiens, laptops, telts, apģērbs, instrumenti divriteņa labošanai, naudas maks, fotokamera un citas svarīgas lietas, lai veiktu šo garo distanci. Kopumā ritenis svēra apmēram 40 kilogramus, un ar tādu svaru bija jāšķērso viss šis garais ceļš.

Lai arī šis piedzīvojums bijis grūts un, esot Peru, Marika gandrīz padevās, tomēr beigu beigās ceļotāja saņēmās un nonāca līdz nospraustajam mērķim. Neaizmirstamas atmiņas, redzētas dažādas skaistas ainavas, iepazīti jauni cilvēki, jauna kultūra un pats galvenais – piepildīts lielais dzīves sapnis. Ceļojuma autore stāsta, ka šis noteikti nav vienīgais šāds ceļojums un drīzumā tiek plānots vēl kāds – varbūt ne tik garš un ilgs, bet noteikti, ka tik pat izaicinošs.

ej.uz/marikasamerikas ir iespējams redzēt maršrutu, kuru mērķtiecīgā ceļotāja veica šajos divarpus gados.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Uzņēmums SIA „ECODUMAS” sakarā ar veikalu tīkla paplašināšanos jaunajā veikalā Valmierā aicina darbā PĀRDEVĒJUS KONSULTANTUS. Darbs: elektronisko cigarešu tirdzniecība. Prasības: - Labas latviešu valodas zināšanas, - Vēlamas vēl kādas svešvalodas (krievu, angļu) zināšanas, - Vēlama pieredze darbā ar kases aparātiem, - Datorprasmes lietotāja līmenī. Priekšrocība kandidātiem, kuriem ir zināšanas par elektroniskajām cigaretēm. Piedāvā apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai. Darba laiks un režīms: summētais darba laiks maiņās pēc grafika no plkst. 10.00-20.00 (~15 darba dienas mēnesī). Alga: no ~500 euro (pēc nodokļu nomaksas). Darba vieta: tirdzniecības lielveikala „Maxima” telpās, Georga Apiņa ielā 10A, Valmierā. Darbam pieteikties var sūtot CV ar norādi "Pārdevējs Valmierā" uz e-pastu valerijus@ecodumas.lt . Ja ir kādi jautājumi, zvani uz tālruni 2170484. Sīkāka informācija par uzņēmumu: www.ecodumas.lt Sazināsies ar pretendentiem, kuru CV tiks izvirzīti uz tālāku konkursu. Paldies par atsaucību! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 10A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-12-01 Darba sākšanas datums: 2018-12-12 Kontaktpersona: Valerijus Ryžovas Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri