Valmieras Ziņas

Mazsalacas skolēnu mācību uzņēmumi tirgojas un gūst panākumus Pērnavā

Sestdien, 3.decembrī, četri Mazsalacas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) pirmo reizi piedalījās Pērnavā organizētajā SMU Ziemassvētku gadatirgū.

Šogad jau devīto reizi Pērnavas tirdzniecības centrā Kaubamajakas notika SMU tirdziņš Jäärmark, kurā piedalījās 48 uzņēmumi. Šogad to rīkoja Pērnavas Raeküla skola. Gadatirgū piedalījās skolas no Pērnavas, Tallinas un citām apkārtnes skolām, turklāt pirmo reizi aicināti bija arī Latvijas SMU.

Latviju godam pārstāvēja mazsalacieši ar četriem SMU: AleDin (Aleksandra Kauliņa, Diāna Varga), Lai spīd! (Matīss Meinards Puķulauks, Mārcis Stepanovs), Perspective (Kārlis Krišjānis Rusmanis, Marks Vāle), SalacaWood (Fredis Tomass Ķībers, Silvestrs Fēlikss Ķībers, Kristaps Eglītis).

Gadatirgū apmeklētāji varēja iegādāties skolēnu pašu rokām darinātos bižutērijas izstrādājumus, izstrādājumus no koka, vaska sveces, ķermeņa kopšanas līdzekļus, interjera priekšmetus un daudz ko citu.

SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs, un mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus.

Skolēnu mācību uzņēmums ir praktiskās uzņēmējdarbības mācību metode, ko pielieto nepilni divi simts Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) dalībskolās visā Latvijā.

SMU gadatirgi ir daļa no mācību procesa. To laikā skolēni iepazīstina ar savu biznesa ideju, produkta ražošanas procesu un tajā gūto pieredzi.

SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un skola. Skolēnu mācību uzņēmumus konsultē un atbalsta īpaši apmācīti skolotāji – SMU konsultanti jeb biznesa konsultanti. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējdarbības spējas attīstošu un pilnveidojošu.

Pērnavā gūtā pieredze jaunajiem uzņēmējiem ir īpaša ne tikai ar to, ka iepriekš bija jāgatavojas vairāk kā ierasts, jo visi uzskates materiāli bija jātulko angliski, bet arī ar to, ka SMU SalacaWood tika īpaši pamanīts un ieguva simpātiju balvu.

Paldies par atbalstu skolēnu vecākiem un Mazsalacas novada pašvaldībai.

Šonedēļ notiek intensīva gatavošanās Vislatvijas Ziemassvētku SMU gadatirgum, kas notiks t/c Domina Rīgā, uz kuru ir aicināti Mazsalacas vidusskolas SMU AleDin un Lai spīd!.

Tuvākais pasākums reģionā, kurā varēs apskatīt skolēnu veikumu un nopirkt ne tikai kvalitatīvas, bet arī unikālas Ziemassvētku dāvanas, būs SMU reģionālais gadatirgus Mazsalacā 18.decembrī. Piedalīties plāno SMU no Mazsalacas, Alojas, Rūjienas, Valmieras, Pērnavas u.c.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri