Valmieras Ziņas

Mazsalacas skolēnu mācību uzņēmumi tirgojas un gūst panākumus Pērnavā

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdien, 3.decembrī, četri Mazsalacas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) pirmo reizi piedalījās Pērnavā organizētajā SMU Ziemassvētku gadatirgū.

Šogad jau devīto reizi Pērnavas tirdzniecības centrā Kaubamajakas notika SMU tirdziņš Jäärmark, kurā piedalījās 48 uzņēmumi. Šogad to rīkoja Pērnavas Raeküla skola. Gadatirgū piedalījās skolas no Pērnavas, Tallinas un citām apkārtnes skolām, turklāt pirmo reizi aicināti bija arī Latvijas SMU.

Latviju godam pārstāvēja mazsalacieši ar četriem SMU: AleDin (Aleksandra Kauliņa, Diāna Varga), Lai spīd! (Matīss Meinards Puķulauks, Mārcis Stepanovs), Perspective (Kārlis Krišjānis Rusmanis, Marks Vāle), SalacaWood (Fredis Tomass Ķībers, Silvestrs Fēlikss Ķībers, Kristaps Eglītis).

Gadatirgū apmeklētāji varēja iegādāties skolēnu pašu rokām darinātos bižutērijas izstrādājumus, izstrādājumus no koka, vaska sveces, ķermeņa kopšanas līdzekļus, interjera priekšmetus un daudz ko citu.

SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs, un mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus.

Skolēnu mācību uzņēmums ir praktiskās uzņēmējdarbības mācību metode, ko pielieto nepilni divi simts Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) dalībskolās visā Latvijā.

SMU gadatirgi ir daļa no mācību procesa. To laikā skolēni iepazīstina ar savu biznesa ideju, produkta ražošanas procesu un tajā gūto pieredzi.

SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un skola. Skolēnu mācību uzņēmumus konsultē un atbalsta īpaši apmācīti skolotāji – SMU konsultanti jeb biznesa konsultanti. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējdarbības spējas attīstošu un pilnveidojošu.

Pērnavā gūtā pieredze jaunajiem uzņēmējiem ir īpaša ne tikai ar to, ka iepriekš bija jāgatavojas vairāk kā ierasts, jo visi uzskates materiāli bija jātulko angliski, bet arī ar to, ka SMU SalacaWood tika īpaši pamanīts un ieguva simpātiju balvu.

Paldies par atbalstu skolēnu vecākiem un Mazsalacas novada pašvaldībai.

Šonedēļ notiek intensīva gatavošanās Vislatvijas Ziemassvētku SMU gadatirgum, kas notiks t/c Domina Rīgā, uz kuru ir aicināti Mazsalacas vidusskolas SMU AleDin un Lai spīd!.

Tuvākais pasākums reģionā, kurā varēs apskatīt skolēnu veikumu un nopirkt ne tikai kvalitatīvas, bet arī unikālas Ziemassvētku dāvanas, būs SMU reģionālais gadatirgus Mazsalacā 18.decembrī. Piedalīties plāno SMU no Mazsalacas, Alojas, Rūjienas, Valmieras, Pērnavas u.c.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri