Valmieras Ziņas

Manhetenas īsfilmu festivāla balsojumā piedalās arī valmierieši

Jau 21.reizi pasaulē un 7.gadu Latvijā notiek Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls (Manhattan Short), kad labāko filmu un labāko aktieri nosaka tieši skatītāji. Pagājušajā gadā festivālā piedalījās arī Latvija ar filmu „Sarauj, Just!”, un tās galvenais varonis Aleksandrs Ronis saņēma visas pasaules skatītāju novērtējumu kā labākais aktieris.

Šogad festivālam pieteiktas 1565 filmas no 73 valstīm, bet finālā iekļautas deviņas filmas, kas no 27.septembra līdz 7.oktobrim tiks demonstrētas vairāk nekā 1000 reižu 350 pilsētās visos kontinentos. Valmierā festivāls jau izskanējis, kinoteātrī “Gaisma” šīs īsfilmas bija iespējams noskatīties un piedalīties balsojumā 3. un 4.oktobrī.

Festivāla filmu programma ir ļoti daudzveidīga: šausmene, kara drāma, animācijas filma, pārpratumu komēdija…

Jau no pirmajām filmas minūtēm skatītāju savā varā paņēma Apvienotās Karalistes filma „Galva maisā” (Baghead). Vai atriebība un otra ciešanas sniedz kādu mierinājumu? Arī ASV šausmu filma „Mājas pircējs” (Home shopper) ir stāsts par pāra attiecībām un lika asinīm sastingt dzīslās, lai gan filmas sākums ar mājsaimnieci- šopaholiķi likās tik nevainīgs…

Lieliski veidota arī festivāla finālā iekļautā vienīgā animācijas filma „Uguns kartona pilsētā” (Jaunzēlande), tomēr grūti to novērtēt starp spēlfilmām.

Pagājušā gada festivālā jautājumu par sieviešu tiesībām un vardarbību pret sievieti risināja itāļi filmā „Viola, Franca” (sudraba medaļa). Šogad šai problēmai pievērsušies Kosovas kino veidotāji filmā „Viņa”, kā arī Vācija filmā „Kas”. Tas ir stāsts ne tikai par sievieti kā upuri, bet arī par viņas pašapziņu, piedošanu, spēku.

Komiska un visai reāla bija ungāru komēdija „Šušutaž” – par divu tulkotāju darbu un kādas konferences dalībnieces savaldzināšanu, savukārt austrieši bija pievērsušies mīlestībai, mistiskām un fantastiskām dabas ainavām (filma „Lacrimosa”).

Protams, ļoti grūti prognozēt visas pasaules skatītāju domas, taču iespējams, ka augstu novērtējumu saņems filma „Divi svešinieki, kas satiekas piecas reizes” (UK) un Kanādas filma „Plēsējs”. Šo īsfilmu garums ir vien 12-16 minūtes, bet filmās attēlotās cilvēku attiecības un notikumi ir ļoti spēcīgi un emocionāli, tās liek domāt, līdzpārdzīvot un nevienu nevar atstāt vienaldzīgu.  Īpaši aizkustina pusaudža Feliksa Grenjera (Félix Grenier) tēlojums, zaudējot draugu.

Vai valmieriešu balsojums saskanēs ar pasaules vērtējumu, to varēs uzzināt jau 8.oktobrī mājaslapā http://www.manhattanshort.com/.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties finanšu direktoru/i. Darba apraksts: Nodrošināt uzņēmuma finanšu politikas un stratēģijas izstrādi ar mērķi uzlabot finanšu vadības un kontroles sistēmu Izstrādāt, standartizēt un organizēt atskaišu sistēmu Vadīt un organizēt budžeta plānošanu, pārskatīšanu, kontrolēt tā izpildi, ienākumu un izdevumu prognožu sastādīšana, gatavot priekšlikumus rīcības plānam budžeta neizpildes gadījumā. Plānot un organizēt finanšu līdzekļu plūsmu, pārraudzīt krājumu atlikumus un pieņemt citus ar finanšu plānošanu saistītus lēmumus Realizēt debitoru norēķinu kontroli Nodrošināt uzņēmuma kredītsaistību kontroli Nodrošināt investīciju programmu izstrādi un izpildi, uzņēmuma rezervju un uzkrājuma fondu plānošanu Plānot finanšu uzskaites un aprites procesus un procedūras Gatavot informāciju un dokumentus vadības sapulcēm Prasības kandidātiem: Augstākā izglītība ekonomikā, grāmatvedībā vai finansēs Vismaz 3 gadu pieredze finanšu nodaļas vadītāja/finanšu direktora amatā Labas grāmatvedības zināšanas un pieredze vadības atskaišu, budžeta un naudas plūsmas sastādīšanā Teicamas latviešu, krievu valodas zināšanas Teicamas MS Excel zināšanas Stratēģiskā un biznesa domāšana Uzņēmums piedāvā: Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Finanšu direktors” uz e-pastu personals@bazalts.lv . Profesija: FINANŠU DIREKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-20 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz personals@bazalts.lv .

Mūsu partneri