Valmieras Ziņas

Manhetenas īsfilmu festivāla balsojumā piedalās arī valmierieši

Jau 21.reizi pasaulē un 7.gadu Latvijā notiek Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls (Manhattan Short), kad labāko filmu un labāko aktieri nosaka tieši skatītāji. Pagājušajā gadā festivālā piedalījās arī Latvija ar filmu „Sarauj, Just!”, un tās galvenais varonis Aleksandrs Ronis saņēma visas pasaules skatītāju novērtējumu kā labākais aktieris.

Šogad festivālam pieteiktas 1565 filmas no 73 valstīm, bet finālā iekļautas deviņas filmas, kas no 27.septembra līdz 7.oktobrim tiks demonstrētas vairāk nekā 1000 reižu 350 pilsētās visos kontinentos. Valmierā festivāls jau izskanējis, kinoteātrī “Gaisma” šīs īsfilmas bija iespējams noskatīties un piedalīties balsojumā 3. un 4.oktobrī.

Festivāla filmu programma ir ļoti daudzveidīga: šausmene, kara drāma, animācijas filma, pārpratumu komēdija…

Jau no pirmajām filmas minūtēm skatītāju savā varā paņēma Apvienotās Karalistes filma „Galva maisā” (Baghead). Vai atriebība un otra ciešanas sniedz kādu mierinājumu? Arī ASV šausmu filma „Mājas pircējs” (Home shopper) ir stāsts par pāra attiecībām un lika asinīm sastingt dzīslās, lai gan filmas sākums ar mājsaimnieci- šopaholiķi likās tik nevainīgs…

Lieliski veidota arī festivāla finālā iekļautā vienīgā animācijas filma „Uguns kartona pilsētā” (Jaunzēlande), tomēr grūti to novērtēt starp spēlfilmām.

Pagājušā gada festivālā jautājumu par sieviešu tiesībām un vardarbību pret sievieti risināja itāļi filmā „Viola, Franca” (sudraba medaļa). Šogad šai problēmai pievērsušies Kosovas kino veidotāji filmā „Viņa”, kā arī Vācija filmā „Kas”. Tas ir stāsts ne tikai par sievieti kā upuri, bet arī par viņas pašapziņu, piedošanu, spēku.

Komiska un visai reāla bija ungāru komēdija „Šušutaž” – par divu tulkotāju darbu un kādas konferences dalībnieces savaldzināšanu, savukārt austrieši bija pievērsušies mīlestībai, mistiskām un fantastiskām dabas ainavām (filma „Lacrimosa”).

Protams, ļoti grūti prognozēt visas pasaules skatītāju domas, taču iespējams, ka augstu novērtējumu saņems filma „Divi svešinieki, kas satiekas piecas reizes” (UK) un Kanādas filma „Plēsējs”. Šo īsfilmu garums ir vien 12-16 minūtes, bet filmās attēlotās cilvēku attiecības un notikumi ir ļoti spēcīgi un emocionāli, tās liek domāt, līdzpārdzīvot un nevienu nevar atstāt vienaldzīgu.  Īpaši aizkustina pusaudža Feliksa Grenjera (Félix Grenier) tēlojums, zaudējot draugu.

Vai valmieriešu balsojums saskanēs ar pasaules vērtējumu, to varēs uzzināt jau 8.oktobrī mājaslapā http://www.manhattanshort.com/.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri