Valmieras Ziņas

“Mamma vēl smaida” Valmieras kinoteātrī un tikšanās ar radošo komandu

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirmdien, 3.oktobrī, Valmieras kinoteātrī “Gaisma” vairāki desmiti kino cienītāju bija ieradušies, lai noskatītos melno komēdiju “Mamma vēl smaida”, kas tiek saukta arī par ceļa filmu jeb road movie kino. Uz tikšanos ar skatītājiem savā vārda dienā bija ieradusies pati režisore Elza Gauja un aktrise Baiba Broka, kas filmā atveido vienu no trim māsām.

Elza Gauja lielajā kino ir debitante, un šo izaicinājumu pieņēma visekstrēmākajā laikā, vēl būdama Kultūras akadēmijas režijas maģistrantūras studente. Tā ir mikrobudžeta filma, un scenārija tapšanā piedalījās gan režisore Elza Gauja un Rasa Bugavičute-Pēce, gan visas trīs filmas māsas: Daiga Kažociņa, Baiba Broka un Anta Aizupe.

Papildinot viena otru, režisore un aktrise stāstīja par filmas uzņemšanas laiku. Tas bijis 2020.gada sākums, kad Latvijā pandēmijas dēļ tika ieviesta komandantstunda, bija visstingrākie ierobežojumi izbraukt uz ārzemēm un ārā valdījusi īsta ziema. Filmā darbība gan it kā notiek arī Tallinā un Somijā, bet tas ir mānīgi, jo viss uzņemts tepat Latvijā 25 filmēšanas dienās. Kā atzīst Elza Gauja, tas ir bijis radošs un interesants izaicinājums. Lai neredzētu Latvijas ceļazīmes un visu latvisko vidi, filmā izmantots ļoti daudz ceļa ainavu un aktieru tuvplānu (varbūt reizēm šķiet pārāk tuvi un neskaidri).

Aktrisei Baibai Brokai vistuvākais ir traģikomiskais žanrs, un šajā filmā patiešām traģiskais mijas ar komisko. Filmas stāsts ņemts no reālās dzīves, bet apaudzēts ar citiem notikumiem. Lai arī mammas nāve ir bēdīgs fakts, ir daudz situāciju, kas liek skatītājiem smieties. Baiba bijusi priecīga, ka režisorei uzreiz bijis skaidrs, kura aktrise būs kuras māsas lomā. Kompānija bijusi tik interesanta, ka, neskatoties uz plānajiem Līgas Krāsones kostīmiņiem (jo Latvijā jau vairs nav aukstu ziemu!), filmas radošā komanda pat nav jutusi -20 grādu salu! Lomas vairāk sadalītas pēc aktrišu temperamentiem un reakcijas uz notikumiem. Filmā radniecība liek būt kopā, bet katrai māsai dzīves pieredze un uzskati ir visai atšķirīgi. Daigas Kažociņas Žanna ir vecākā no māsām, dzīvo Somijā, un viņas dzīvoklī mūža miegā arī aizmieg mamma. Baibas Brokas Aija kopā ar vīru (Jāni Skuteli) un bērniem dzīvo Latvijā, viņa ir pareizā māsa, kurai patīk izrīkot, kura cenšas dzīvot pēc likumiem. Pavisam pretēja ir Antas Aizupes Vera, kura ģērbjas un dzīvo kā hipijmeitene Tallinā. Nevienai no māsām nav 5000 eiro, lai mirušo mammu legāli pārvestu uz dzimteni, tāpēc, apejot repatriācijas izdevumus,  no Somijas pilsētas Oulu nelaiķe ceļo busiņa jumta bagāžniekā…

Baiba Broka pēc savas un citu pieredzes stāsta, ka reti zina aktierus, kuri filmā apmierināti ar savu sniegumu, jo vienmēr liekas, ka varējis būt labāk. Aktrise filmu noskatījusies divas reizes. Skatoties pirmo reizi, aktieris pārsvarā redz sevi, tikai nākamajās skatīšanās reizēs pamana arī citus aktierus un citas nianses. Šis kino projekts bija aizbēgšana no rutīnas. Man patīk būt kopā ar šo filmu, ar šo lomu – tā aktrise Baiba Broka.

Runājot par komisko, režisore Elza Gauja atceras situāciju ar busiņu, kurš kūpējis jau pirmajā dienā un reizēm ticis stumts, vilkts un pierunāts, lai kustētu uz priekšu.

Māsu mammu filmā lieliski atveido astoņdesmitgadīgā Dailes teātra aktrise Lidija Pupure (lai viņai ilgs mūžs!), par māsu ceļabiedru kļūst lietuvietis Mindaugs (ārštata aktieris Matīss Budovskis).

Tikšanās noslēgumā režisore Elza Gauja aicina:

Turpiniet iet uz kino, jo filmas jau taisām lielajiem ekrāniem! Bet par filmu “Mamma vēl smaida” gaidām atsauksmes Facebookā, jo filmai izveidota sava mājaslapa!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU (profesijas klasifikatora kods 2341 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,275 likmes jeb 8,262 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: īstenot izglītības programmu “Datorika” mācību priekšmetā atbilstoši Valsts izglītības standartam; sniegt individuālu un diferencētu atbalstu izglītojamajiem mācību priekšmetā; veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas nozares attīstībā; izstrādāt piedāvājumu mācību priekšmeta, Iestādes radošai un inovatīvai izaugsmei; sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem; un ja Jums ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30. decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Valmieras novada pašvaldības Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU LOGOPĒDU (profesijas klasifikatora kods 2352 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku 0,535 likmes jeb 16,05 stundas nedēļā Galvenie pienākumi: veikt darbu saskaņā ar katra izglītojamā izglītības programmu, valodas attīstības traucējumiem un attīstības īpatnībām; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; konsultēt grupas skolotājus, palīgus un vecākus; kārtot dokumentāciju. Prasības pretendentam: iegūta augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja logopēda kvalifikācija vai augstākā izglītība un logopēda vai audiologopēda kvalifikācija, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569; latviešu valodas augstākā pakāpe; labas saskarsmes spējas, prasme elastīgi reaģēt uz pārmaiņām, prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja plānot un organizēt savu darbu; Mēs piedāvājam: Alga (BRUTO) no 481,50 Alga (BRUTO) līdz 481,50 darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 30. decembrim. e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv, tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SPECIĀLO PEDAGOGU (profesijas klasifikatora kods 2352 03), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,405 likmes jeb 12,15 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt individuālo darbu ar izglītojamajiem un palīdzēt, konsultēt pirmsskolas izglītības skolotāju darbā ar izglītojamo, kuram nepieciešams atbalsts; • īstenot pirmsskolas izglītības programmu, nodrošinot kvalitatīvu pedagoģisko procesu, ņemot vērā katra bērna vecumu, veselības stāvokli, attīstību, individualitāti, sagatavojot izglītojamos sekmīgai pamatizglītības apguvei; • plānot un realizēt savu darbu sadarbībā ar kolēģiem, konsultēt vecākus; aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Jums ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfiktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; spēja cieņpilni komunicēt ar bērniem un pieaugušajiem. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 30. decembrim, e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30

Mūsu partneri