Valmieras Ziņas

Logu mazgāšanas robots – jaunākā tendence

Lasīšanas laiks: 6 min

Mūsdienīgs cilvēks nemitīgi meklē iespējas ietaupīt savu laiku un spēkus. Mūsdienīgi ražotāji izprot šo vajadzību un piedāvā arvien vairāk viedo ierīču. Tā mūsu dzīvēs jau ieskaņojušās trauku mazgājamās mašīnas, roboti-putekļsūcēji, attālinātās pārvaldes kafijas mašīnas u.tml. augsti tehnoloģiskie gadžeti. Viens no pēdējiem jauninājumiem, kurš ātri vien paspēja izpelnīties interesi un pieprasījumu no pircēju puses, ir logu mazgāšanas roboti.

Diez vai var sastapt daudz cilvēku, kuriem patīk mazgāt logus. Process ir ilgs (īpaši, ja ir modernie panorāmas logi) un darbietilpīgs. Turklāt kārtīgi noslaucīt putekļus, sniega un lietus atstātos pilienus vēl jāmāk. Nerunājot par bīstamību, ar kuru saskaras augstāko stāvu iemītnieki. Tie ir iemesli, kāpēc lielākā daļa cilvēku pievēršas logu mazgāšanai vien 1-2 reizes gadā, kad vairs „nav kur sprukt”. Savu lomu te nospēlē arī laika trūkums ikdienas skrējienā. Ja mājās ir logu mazgāšanas robots, stiklus (no ārpuses un iekšpuses) var mazgāt pēc nepieciešamības – tad, kad tie apputējuši vai pamatīgs lietus gāziens atstājis savas pēdas. Rezultātā Jūs priecēs sakoptāka, gaišāka, omulīgāka māja ne tikai pēc pavasara ģenerāltīrīšanas, bet katru dienu.

Kā tas darbojas?

Atkarībā no iekārtas modeļa, Jūs piesūcināt komplektācijā esošās mikrošķiedras salvetes ar tīrīšanas līdzekli (ražotāja piedāvāto vai parasto stiklam paredzēto) vai arī ielejat līdzekli speciālā robota rezervuārā. Tad piestiprināt salvetes pie robota, pieliekat iekārtu pie loga un palaižat. Turpmākās darbības notiek autonomi, bez lietotāja dalības. Robots pārvietojas pa virsmu, imitējot cilvēka kustības mazgāšanas laikā, līdz stikls kļūst tīrs un iegūst pievilcīgu spīdumu.

Ja gribēsiet tikai nopūlēt virsmu (piem., lakotas koka mēbeles vai spoguli), jāpieliek sausai uzkopšanai paredzētās salvetes. Šādi efektīvi var sakopt ne tikai logus, bet arī citas spoguļotas, stiklainas, glancētas virsmas, tostarp ar smalku reljefu. Taču ņemiet vērā, ka citu virsmu tīrīšana pieejama ne visiem robotu modeļiem. Tādēļ pirms tā iegādes noteikti nedaudz jāiedziļinās tirgū piedāvātajos robotu veidos un to funkcionalitātē.

Foto: Shutterstock

Stiprināšanas veids – primārais izvēles kritērijs

Atkarībā no tā, kā iekārta piestiprinās virsmai, tiek piedāvāti divu veidu roboti – magnēta un vakuuma. Un tiem ir atšķirīgas darba spējas.

Magnēta iekārta stiprinās no abām stikla pusēm ar magnētiem. To radītais magnētiskais lauks nodrošina saķeri ar virsmu un notur robotu vertikālā pozīcijā. Tādi mazgātāji izceļas ar augstu darba efektivitāti, taču ierobežotu pielietojumu – tikai logu mazgāšana. Tāpat jāraugās, cik bieziem stikliem paredzēta iekārta. Visbiežāk darba diapazons ir no 5 līdz 28 mm. Ja stikla biezums ir mazāks, magnētiskā lauka spēks neļaus robotam izkustēties no vietas. Ja lielāks par 28 mm, – magnēts var nenoturēt iekārtu uz virsmas. Tādēļ lietotājiem ar divkameru stikla paketēm (kuru biezums parasti sastāda 32 mm) šāds risinājums nav piemērots.

Vakuuma modeli uz virsmas notur elektriskais vakuuma sūknis. Šīs iekārtas ir populārākas pircēju vidū. Galvenais iemesls – universālums. Iekārtu var lietot ne tikai logu tīrīšanai, bet arī spoguļiem, galda virsmām, sienas flīzēm, bīdāmām stikla durvīm u.c. veida stiklotām, spoguļotām, gludām virsmām.

Lielākoties gan vakuuma, gan magnēta modeļi darbojas no elektrotīkla. Vads parasti ir 4-5 m garš, kas ir pietiekami pat panorāmas logiem. Vajadzības gadījumā var lietot pagarinātāju. Lai izvairītos no robota nokrišanas elektropadeves traucējumu gadījumā, iekārtai paredzēta rezerves barošanās no akumulatora (aptuveni 20-30 min laikā) un atsevišķiem modeļiem tiek piedāvāta arī drošības jostu sistēma. Tirgū tiek piedāvāti arī roboti, kas darbojas no akumulatora. Maksā tie krietni vairāk.

Vai formai ir nozīme?

Pēc formas robotus iedala ovālos, apaļos un kvadrātveida. Kopšanas kvalitāti forma neietekmē. Atšķirības vērojamas vien darba ātrumā, tātad – produktivitātē. Kvadrātveida iekārtas ir nedaudz ātrākas. Tādēļ tās ir piemērotākas panorāmas logu, stiklotu durvju, lielu dzīvojamo ēku vai komerctelpu īpašniekiem. Ja Jums ir neliels dzīvoklis, lietošanā ērtāka būs vieglāka un kompaktāka ovāla vai apaļa iekārta. Lai saprastu, cik ātri varēsiet izmazgāt logus, novērtējiet ražotāja norādīto informāciju par robota darba ātrumu. Ja iekārta spēj sakopt 1 m2 2-4 min laikā, tas ir labs produktivitātes rādītājs, kurš apmierina lielāko daļu pircēju.

Ņemiet vērā, ka konstruktīvās īpatnības neļauj robotiem sakopt logu stūrus! Kvadrātveida iekārtas tiek galā ar šo uzdevumu nedaudz labāk. Taču tāpat Jums vajadzēs veltīt stūriem dažas minūtes sava laika. Kvalitatīvākam rezultātam var „aizņemties” tīrīšanas salveti no robota.

Kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību?

Darba režīmi un sensori. Vislabāk, ja mazgātājs spēj paveikt gan sauso, gan mitro uzkopšanu. Ikdienā tas lieti noder, īpaši ļoti netīrām virsmām. Šādā gadījumā efektīvāk vispirms palaist sauso uzkopšanu, kas likvidēs lielākos netīrumus, un tad mazgāšanu. Atsevišķiem modeļiem sausā un mitrā uzkopšana var būt apvienoti vienā darba ciklā, kas praksē ir ērtākais variants. Būtībā, jo vairāk iekārtai režīmu, jo atbilstošāks Jūsu vēlmēm būs rezultāts. Piem., lokālas tīrīšanas režīms noderēs, ja vēlaties nopūlēt kādu virsmu līdz spīdumam, intensīva programma – ļoti netīrai virsmai utt. Sensori – šķēršļu noteikšanas, stikla malas, augstuma maiņas noteikšanas u.c. – palīdzēs uzturēt kvalitāti un parūpēsies par iekārtas ilgmūžību. Piem., ja grasāties tīrīt bezrāmja konstrukcijas, nokrišanu nepieļaus sensors, kas konstatē tuvošanos malai un „pavēl” iekārtai virzīties atpakaļ. 

Komplektācija. Komplektā parasti nāk mikrošķiedras salvetes mitrai un sausai uzkopšanai (ja iekārta nodrošina abus šos veidus). Jo lielāks būs šo drāniņu skaits, jo labāk – pēcāk tās vajadzēs piepirkt. Daži ražotāji iekļauj komplektācijā arī speciālus tīrīšanas līdzekļus, kaut gan praksē lietot var jebkādus tīrīšanas līdzekļus pēc Jūsu izvēles (stiklam, spoguļiem, universālos utt.). Izņēmums, – ja to nepieļauj garantijas noteikumi. Ja pērkat vakuuma robotu, raugāties, lai papildus rezerves akumulatoram tiktu piedāvāta drošības jostu sistēma.

Pārvalde. Vienkāršāki modeļi tiek vadīti ar pogām uz robota paneļa, progresīvāki – ar tālvadības pulti, bet vismodernākie – ar pulti un viedtālruni. Pēdējais veids ļauj distancēti palaist iekārtu, iestatīt darba režīmu, sekot līdzi procesam, saņemt drošības brīdinājumus utt.

Cena. Robota sākotnēji šķietami augstā cena atmaksājas ilggadējā kalpošanā, sakoptākā vidē, brīvākā un patīkamākā ikdienā. Ja vēlaties nopirkt to izdevīgāk, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv! Tieši te par labām cenām atradīsiet daudzus logu mazgāšanas robotu modeļus, tostarp no augsti vērtētiem ražotājiem Ecovacs, Xiaomi, Cecotec, Hobot, Mamibot, Liectroux u.c. Varēsiet izvēlēties no plašā piedāvājuma sev piemērotākās tīrīšanas funkcijas, pārvaldes iespējas, darba ātrumu. Izmantojiet iespēju „uzticēt” daļu savu saimniecisko pienākumu augsti tehnoloģiskajai tehnikai un veltiet laiku patīkamākām nodarbēm, kamēr robots veic nogurdinošo darbu Jūsu vietā!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju (8332 01) MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no1200.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Nelaimes gadījumu apdrošināšana uzsākot darbu; Veselības apdrošināšana pēc pārbaudes laika beigām. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā darbs@zaao.lv līdz 2022.gada 31.maijam Tālrunis: 26207402. Pateicamies par atsaucību! Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-31 Kontaktpersona: Personāla Speciālists

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā nekustamā īpašuma pārvaldnieku/-ci (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un kontrolēt Pašvaldībai piederošo dzīvojamo māju, nedzīvojamo ēku Valmierā un tām piesaistīto zemes gabalu apsaimniekošanas procesu; • kārtot un aktualizēt māju lietas; • plānot un veikt dzīvojamo māju un nedzīvojamo ēku vizuālo apsekošanu, pārraudzīt tehniskās apkopes un remontdarbu izpildi: • apsekot īres dzīvokļus, kontrolēt īres līgumu nosacījumu izpildi attiecībā uz dzīvokļu uzturēšanu • sagatavot dokumentus, kas saistīti ar namu pārvaldnieka darbību; • veidot un nodrošināt komunikāciju ar nekustamā īpašuma nomniekiem un/vai īrniekiem ar īpašumu uzturēšanu saistītos jautājumos; un ja Tev ir: • augstākā izglītība inženierzinātnēs un/vai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un uzturēšanas jomā un /vai būvniecībā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze līdzīgu pienākumu izpildē, kā arī jaunāko jomas tendenču pārzināšana; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: teicamas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas, komunikācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, analītiskā domāšana, precizitāte, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, spēja iekļauties kolektīvā, vēlme sasniegt mērķus; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1065 EUR līdz 1230 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi “Nekustamā īpašuma pārvaldnieka/-es amatam” līdz 2022. gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Nekustamā īpašuma PĀRVALDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27

Mūsu partneri