Valmieras Ziņas

Logu mazgāšanas robots – jaunākā tendence

Lasīšanas laiks: 6 min

Mūsdienīgs cilvēks nemitīgi meklē iespējas ietaupīt savu laiku un spēkus. Mūsdienīgi ražotāji izprot šo vajadzību un piedāvā arvien vairāk viedo ierīču. Tā mūsu dzīvēs jau ieskaņojušās trauku mazgājamās mašīnas, roboti-putekļsūcēji, attālinātās pārvaldes kafijas mašīnas u.tml. augsti tehnoloģiskie gadžeti. Viens no pēdējiem jauninājumiem, kurš ātri vien paspēja izpelnīties interesi un pieprasījumu no pircēju puses, ir logu mazgāšanas roboti.

Diez vai var sastapt daudz cilvēku, kuriem patīk mazgāt logus. Process ir ilgs (īpaši, ja ir modernie panorāmas logi) un darbietilpīgs. Turklāt kārtīgi noslaucīt putekļus, sniega un lietus atstātos pilienus vēl jāmāk. Nerunājot par bīstamību, ar kuru saskaras augstāko stāvu iemītnieki. Tie ir iemesli, kāpēc lielākā daļa cilvēku pievēršas logu mazgāšanai vien 1-2 reizes gadā, kad vairs „nav kur sprukt”. Savu lomu te nospēlē arī laika trūkums ikdienas skrējienā. Ja mājās ir logu mazgāšanas robots, stiklus (no ārpuses un iekšpuses) var mazgāt pēc nepieciešamības – tad, kad tie apputējuši vai pamatīgs lietus gāziens atstājis savas pēdas. Rezultātā Jūs priecēs sakoptāka, gaišāka, omulīgāka māja ne tikai pēc pavasara ģenerāltīrīšanas, bet katru dienu.

Kā tas darbojas?

Atkarībā no iekārtas modeļa, Jūs piesūcināt komplektācijā esošās mikrošķiedras salvetes ar tīrīšanas līdzekli (ražotāja piedāvāto vai parasto stiklam paredzēto) vai arī ielejat līdzekli speciālā robota rezervuārā. Tad piestiprināt salvetes pie robota, pieliekat iekārtu pie loga un palaižat. Turpmākās darbības notiek autonomi, bez lietotāja dalības. Robots pārvietojas pa virsmu, imitējot cilvēka kustības mazgāšanas laikā, līdz stikls kļūst tīrs un iegūst pievilcīgu spīdumu.

Ja gribēsiet tikai nopūlēt virsmu (piem., lakotas koka mēbeles vai spoguli), jāpieliek sausai uzkopšanai paredzētās salvetes. Šādi efektīvi var sakopt ne tikai logus, bet arī citas spoguļotas, stiklainas, glancētas virsmas, tostarp ar smalku reljefu. Taču ņemiet vērā, ka citu virsmu tīrīšana pieejama ne visiem robotu modeļiem. Tādēļ pirms tā iegādes noteikti nedaudz jāiedziļinās tirgū piedāvātajos robotu veidos un to funkcionalitātē.

Foto: Shutterstock

Stiprināšanas veids – primārais izvēles kritērijs

Atkarībā no tā, kā iekārta piestiprinās virsmai, tiek piedāvāti divu veidu roboti – magnēta un vakuuma. Un tiem ir atšķirīgas darba spējas.

Magnēta iekārta stiprinās no abām stikla pusēm ar magnētiem. To radītais magnētiskais lauks nodrošina saķeri ar virsmu un notur robotu vertikālā pozīcijā. Tādi mazgātāji izceļas ar augstu darba efektivitāti, taču ierobežotu pielietojumu – tikai logu mazgāšana. Tāpat jāraugās, cik bieziem stikliem paredzēta iekārta. Visbiežāk darba diapazons ir no 5 līdz 28 mm. Ja stikla biezums ir mazāks, magnētiskā lauka spēks neļaus robotam izkustēties no vietas. Ja lielāks par 28 mm, – magnēts var nenoturēt iekārtu uz virsmas. Tādēļ lietotājiem ar divkameru stikla paketēm (kuru biezums parasti sastāda 32 mm) šāds risinājums nav piemērots.

Vakuuma modeli uz virsmas notur elektriskais vakuuma sūknis. Šīs iekārtas ir populārākas pircēju vidū. Galvenais iemesls – universālums. Iekārtu var lietot ne tikai logu tīrīšanai, bet arī spoguļiem, galda virsmām, sienas flīzēm, bīdāmām stikla durvīm u.c. veida stiklotām, spoguļotām, gludām virsmām.

Lielākoties gan vakuuma, gan magnēta modeļi darbojas no elektrotīkla. Vads parasti ir 4-5 m garš, kas ir pietiekami pat panorāmas logiem. Vajadzības gadījumā var lietot pagarinātāju. Lai izvairītos no robota nokrišanas elektropadeves traucējumu gadījumā, iekārtai paredzēta rezerves barošanās no akumulatora (aptuveni 20-30 min laikā) un atsevišķiem modeļiem tiek piedāvāta arī drošības jostu sistēma. Tirgū tiek piedāvāti arī roboti, kas darbojas no akumulatora. Maksā tie krietni vairāk.

Vai formai ir nozīme?

Pēc formas robotus iedala ovālos, apaļos un kvadrātveida. Kopšanas kvalitāti forma neietekmē. Atšķirības vērojamas vien darba ātrumā, tātad – produktivitātē. Kvadrātveida iekārtas ir nedaudz ātrākas. Tādēļ tās ir piemērotākas panorāmas logu, stiklotu durvju, lielu dzīvojamo ēku vai komerctelpu īpašniekiem. Ja Jums ir neliels dzīvoklis, lietošanā ērtāka būs vieglāka un kompaktāka ovāla vai apaļa iekārta. Lai saprastu, cik ātri varēsiet izmazgāt logus, novērtējiet ražotāja norādīto informāciju par robota darba ātrumu. Ja iekārta spēj sakopt 1 m2 2-4 min laikā, tas ir labs produktivitātes rādītājs, kurš apmierina lielāko daļu pircēju.

Ņemiet vērā, ka konstruktīvās īpatnības neļauj robotiem sakopt logu stūrus! Kvadrātveida iekārtas tiek galā ar šo uzdevumu nedaudz labāk. Taču tāpat Jums vajadzēs veltīt stūriem dažas minūtes sava laika. Kvalitatīvākam rezultātam var „aizņemties” tīrīšanas salveti no robota.

Kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību?

Darba režīmi un sensori. Vislabāk, ja mazgātājs spēj paveikt gan sauso, gan mitro uzkopšanu. Ikdienā tas lieti noder, īpaši ļoti netīrām virsmām. Šādā gadījumā efektīvāk vispirms palaist sauso uzkopšanu, kas likvidēs lielākos netīrumus, un tad mazgāšanu. Atsevišķiem modeļiem sausā un mitrā uzkopšana var būt apvienoti vienā darba ciklā, kas praksē ir ērtākais variants. Būtībā, jo vairāk iekārtai režīmu, jo atbilstošāks Jūsu vēlmēm būs rezultāts. Piem., lokālas tīrīšanas režīms noderēs, ja vēlaties nopūlēt kādu virsmu līdz spīdumam, intensīva programma – ļoti netīrai virsmai utt. Sensori – šķēršļu noteikšanas, stikla malas, augstuma maiņas noteikšanas u.c. – palīdzēs uzturēt kvalitāti un parūpēsies par iekārtas ilgmūžību. Piem., ja grasāties tīrīt bezrāmja konstrukcijas, nokrišanu nepieļaus sensors, kas konstatē tuvošanos malai un „pavēl” iekārtai virzīties atpakaļ. 

Komplektācija. Komplektā parasti nāk mikrošķiedras salvetes mitrai un sausai uzkopšanai (ja iekārta nodrošina abus šos veidus). Jo lielāks būs šo drāniņu skaits, jo labāk – pēcāk tās vajadzēs piepirkt. Daži ražotāji iekļauj komplektācijā arī speciālus tīrīšanas līdzekļus, kaut gan praksē lietot var jebkādus tīrīšanas līdzekļus pēc Jūsu izvēles (stiklam, spoguļiem, universālos utt.). Izņēmums, – ja to nepieļauj garantijas noteikumi. Ja pērkat vakuuma robotu, raugāties, lai papildus rezerves akumulatoram tiktu piedāvāta drošības jostu sistēma.

Pārvalde. Vienkāršāki modeļi tiek vadīti ar pogām uz robota paneļa, progresīvāki – ar tālvadības pulti, bet vismodernākie – ar pulti un viedtālruni. Pēdējais veids ļauj distancēti palaist iekārtu, iestatīt darba režīmu, sekot līdzi procesam, saņemt drošības brīdinājumus utt.

Cena. Robota sākotnēji šķietami augstā cena atmaksājas ilggadējā kalpošanā, sakoptākā vidē, brīvākā un patīkamākā ikdienā. Ja vēlaties nopirkt to izdevīgāk, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv! Tieši te par labām cenām atradīsiet daudzus logu mazgāšanas robotu modeļus, tostarp no augsti vērtētiem ražotājiem Ecovacs, Xiaomi, Cecotec, Hobot, Mamibot, Liectroux u.c. Varēsiet izvēlēties no plašā piedāvājuma sev piemērotākās tīrīšanas funkcijas, pārvaldes iespējas, darba ātrumu. Izmantojiet iespēju „uzticēt” daļu savu saimniecisko pienākumu augsti tehnoloģiskajai tehnikai un veltiet laiku patīkamākām nodarbēm, kamēr robots veic nogurdinošo darbu Jūsu vietā!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri