Valmieras Ziņas

Lietotas vai jaunas riepas

Lasīšanas laiks: 3 min

Bieži vien cilvēki nepietiekami novērtē labu riepu nozīmi un izvēlas lētāko vai vienkāršāko variantu. Tomēr ir pieejamas daudzas fantastiskas vasaras riepas jebkuram budžetam, tikai jāzina, ko meklēt un kur iegādāties. Riepas ir līme, kas pieķēdē jūsu transportlīdzekli pie ceļa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt, lai tās būtu atbilstošas ne tikai veiktspējai, bet arī jūsu drošībai uz ceļiem.

Ja jūsu budžets ir ierobežots vai meklējat veidus, kā ietaupīt naudu uz automašīnas uzturēšanas rēķina, varat apsvērt iespēju iegādāties lietotas riepas, nevis jaunas riepas. Jauns riepu komplekts var būt dārgs, un daudzi autopreču veikali piedāvā lietotas riepas par pievilcīgām cenām. Lai gan noteiktos apstākļos tas var šķist izdevīgs risinājums, ir dažas svarīgas lietas, kas jāņem vērā, pirms pieņemt lēmumu par lietotu riepu iegādi.

Attiecībā uz lietotu riepu kvalitāti un kalpošanas mūžu pastāv daudz nezināmu risku. Dažas no tām var kalpot tikai vienu sezonu, pirms nepieciešama to nomaiņa, savukārt citām var būt atlikuši vairāki gadi. Jebkurā gadījumā cena var nebūt ievērojami zemāka nekā izlemjot iegādāties kvalitatīvu jaunu riepu komplektu, jo īpaši, ja ņem vērā dažus no pārsteidzoši pieejamākajiem riepu zīmoliem. Piemēram, riepu zīmols Austone vai Antares piedāvā kvalitatīvu riepu sortimentu, kuru cena ir līdz pat 40 % zemāka nekā konkurējošo lielo zīmolu jauno riepu cenām. Izmaksu ietaupījums, izvēloties lietotas riepas salīdzinājumā ar jaunām, nav liels, ja ņem vērā ilgāku riepu kalpošanas laiku, veiktspēju un garantiju, ko saņemat ar jaunām riepām, salīdzinot ar pircēja risku, ka lietotām riepām, kuras var būt nekvalitatīvi saremontētas, saplaisājušas vai nevienmērīgi nodilušas, ir nezināms stāvoklis un vēsture, kas var apdraudēt drošību un veiktspēju uz ceļa.

Lietotas riepas var radīt nopietnas drošības problēmas nolietojuma, nodiluma un vecuma dēļ. Salīdzinot ar jaunām riepām, vecākām riepām būs zemāks veiktspējas līmenis. Dažas no tām var pat radīt risku, ka riepa var pārsprāgt, vai var būt nepieciešama vienas vai vairāku riepu nomaiņa no komplekta iepriekšējo bojājumu vai sliktā stāvokļa dēļ. Nekad nepērciet lietotas riepas no apšaubāmas reputācijas autopreču veikala vai privāta pārdevēja, jo ir daudz mazāk ticams, ka tie ievēros kvalitātes kontroles vadlīnijas, un var pat apdraudēt jūs.

Vēl viens būtisks lietotu riepu trūkums ir tas, ka tām bieži vien nav nekāda veida garantijas seguma, un, kā jau minēts, to iepriekšējā vēsture noteikti nav zināma – tās, visticamāk, ir noņemtas no cita transportlīdzekļa kāda iemesla dēļ, un tas rada risku, kas jums sagādās daudz galvassāpju, tostarp sliktas veiktspējas un nopietnas drošības problēmas esot uz ceļa. Jaunām riepām bieži vien tiek piešķirts ilgs garantijas periods, kas nodrošina papildu aizsardzību un klientu atbalstu, lai nodrošinātu patiesu sirdsmieru. Lai gan starp lietotu riepu izmaksām un dārgām jaunām lielāko zīmolu riepām var diezgan daudz ietaupīt, ir ko teikt par gudriem pircējiem, kas vēlas apsvērt jaunu riepu alternatīvas, piemēram, Antares vai Austone, kas stāv aiz saviem produktiem par daudz pieejamāku cenu.

Ja izmisīgi meklējat īstermiņa risinājumu un atrodat mazliet lietotu komplektu no cienījama avota, lietotas riepas potenciāli var būt izdevīgs risinājums. Tomēr lielākajai daļai automobiļu īpašnieku pilnīgi jaunas riepas neapšaubāmi ir labākā un drošākā izvēle. Kvalitatīvs jaunu riepu komplekts nodrošinās izcilu veiktspēju, drošību un ilgmūžību, turklāt tam ir ražotāja garantija, uz kuru varat paļauties. Jūsu labākā izvēle varētu būt cienījama alternatīva dārgiem galveno zīmolu riepām ar pierādītu veiktspēju, piemēram, korejiešu ražotājs Marshal, kas ļaus jums ietaupīt naudu nākamajam riepu pirkumam, apsverot pārsteidzoši pieejamas alternatīvas.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri