Valmieras Ziņas

Leģendu naktī Kokmuižas pili ieskaus vilinošas mūzikas skaņas un mistiskas būtnes

31. oktobrī Leģendu naktī Kokmuižas pils atvērs un savienos pagātnes un tagadnes durvis, kas vilinās iepazīt senās mūzikas un viesību svinēšanas tradīcijas 18. un 19. gs. atmosfērā, kā arī mudinās iepazīt leģendāru cilvēku stāstus, kuri devuši vērtīgu ieguldījumu mūzikā pavisam tuvā mūsdienu laikā.

Kokmuiža ir izdaudzināta ar svētku tradīcijām, kuru neatņemama sastāvdaļa senākos laikos bija muižas viesības, balles krāšņos tērpos, kā arī lustēšanās, malkojot vietējā apkārtnē darinātus dzērienus, kurus 19. gs. bija iespēja iegādāties un garšot arī tepat Kokmuižā, kad šeit darbojās degvīna dedzinātava.

Šajā Leģendu naktī Kokmuižas pilī skanēs mūzikas skaņas, kas vilinās ieklausīties un atgriezties pagātnē, kad mūzika tika atskaņota no plašu atskaņotājiem, pirmajiem radio aparātiem, kā arī tā tika radīta pavisam netradicionālā veidā – spēlējot uz glāzēm. Cildināsim un atcerēsimies arī leģendāro personību – izcilo kordiriģentu un Dziesmu svētku goda virsdiriģentu Robertu Zuiku, kurš savulaik strādājis arī Kokmuižā.

Leģendu nakts “Mūzikas skaņas Kokmuižā” programma:

  • 19.00 un plkst. 20.00 aicinām ieskatīties Kokmuižas pils logos – tajos būs vērojamas mistiskas būtnes, iespējams, muižas ļaudis, kuri atdzīvosies un vilinās pulcēties ap Kokmuižas pili;
  • no plkst. 18.50 pulcēšanās pie sfēriskā saules pulksteņa Kokmuižas pils parterā uz pirmajām ekskursijām;
  • 19.00 pirmo ekskursiju sākums kopā ar gidiem – Inetu Amoliņu un Tomu Treimani. Plkst. 19.50 pulcēšanās un plkst. 20.00 otro ekskursiju sākums;
  • glāžu mūzikas un muižas dejas performance;
  • Roberta Pāžes retro radio kolekcijas apskate un seno mūzikas instrumentu izstāde no Valmieras muzeja krājumiem;
  • virtuālā kora diriģēšana un stāstījums par izcilo kordiriģentu Robertu Zuiku un viņa darbību Kokmuižā;
  • brūvējumu degustācijas “Kandžas laboratorijā”.

Šogad Leģendu nakts apmeklējums būs ierobežots, tādēļ aicinām interesentus iepriekš pieteikties dalībai aktivitātēs, kas notiks gidu pavadībā Kokmuižas pilī, rakstot uz e-pastu kultura@kocenunovads.lv vai zvanot kultūras koordinatorei Norai Urbānei uz tālr. 26988129 (jānorāda savs vārds, uzvārds, telefona numurs un ekskursijas sākuma laiks, uz kuru vēlaties doties – plkst. 19.00 vai plkst. 20.00).

Dalība Leģendu nakts norisēs Kokmuižas pilī bez maksas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri