Valmieras Ziņas

Ļaundari sabojājuši mulāžas nesen atklātajā Ģīmes takā (1)

Aptuveni pirms nedēļas šovasar atklātajā Ģīmes takā Valmierā tika sabojātas ūdens iemītnieku mulāžas, kuru autore ir Sarmīte Inberga. Pašlaik gan bojātās, gan arī nebojātās mulāžas ir demontētas.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, Ģīmes takā vandāļi uzdarbojušies kopš tās atklāšanas, tādēļ pašvaldības darbiniekiem jau ir nācies novērst dažādus postījumus.

“Ģīmes dabas takas pirmās aktīvās tūrisma sezonas noslēgumā tiek izvērtēti pielietotie risinājumi un to atbilstība gan āra vides apstākļiem, gan vandālisma līmenim.  Lai nodrošinātu Ģīmes dabas takas labiekārtojumu aizsardzību pret vandāļu postījumiem, turpinās darbs pie videonovērošanas sistēmas papildināšanas, jo dabas takā ir uzstādītas vairākas videonovērošanas kameras. Lai uzraudzītu jaunās Ģīmes dabas takas ekspluatāciju un tajā eksponētās ūdensdzīvnieku un zivju mulāžas, taku regulāri apseko gan Valmieras pilsētas pašvaldības speciālisti, gan Valmieras pilsētas pašvaldības policijas patruļdienests,” pastāstīja L.Bieziņa.

Pašvaldības pārstāve skaidroja, ka dažas mulāžas sākotnēji guvušas bojājumus klimatisko apstākļu ietekmē, taču vandāļi izmantojuši šo apstākli, lai tās pilnībā salauztu.

“Aprobācijas laikā tāpat ticis konstatēts, ka līdz jaunajai tūrisma sezonai uzlabojams ir arī mulāžu uzstādīšanas tehnoloģiskais risinājums. Tādēļ piektdien, 19. oktobrī, mulāžas demontētas tehnisku uzlabojumu veikšanai un vandālisma seku likvidēšanai. Ģīmes dabas takā tās atkal tiks eksponētas jaunās tūrisma sezonas sākumā, pavasarī.  Āra apstākļos eksponētās telpiskās zivju un ūdensdzīvnieku mulāžas Latvijā ir jaunums. Arī mulāžu izstrādātajai tas ir pirmais šāda mēroga āra vides darbs, kam nepieciešama uzstādīto eksponātu aprobācija noturībai āra vides apstākļos,” piebilda L.Bieziņa.

Jau ziņots, ka šovasar pie Ģīmes dzirnavu dīķa Valmierā  tika atklāta ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu veidotā Ģīmes dabas taka. Takas koncepcijas, satura, dizaina un maketu autori ir hidrobiologi Loreta Urtāne un Andris Urtāns.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Carlos - 22.10.2018 Atbildēt

    Kārtējie idioti atkal demolē.Diemžēl tādi kopļi netrūkst.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri