Valmieras Ziņas

Laulības ārkārtējās situācijas apstākļos: ar kādiem ierobežojumiem jārēķinās

Lasīšanas laiks: 4 min

Kā liecina cilvēces vēsture, lai arī cik grūti laiki ir piedzīvoti, cilvēki viens otru sastop, iemīlas un vēlas veidot kopīgu ģimeni. Tuvojas vasara, kad daudzi pāri ir ieplānojuši svinēt savu lielo dienu. Taču ārkārtējās situācijas apstākļos laulību reģistrācijā un kāzu svinēšanā ir ieviesti stingri ierobežojumi. Ar ko jārēķinās jaunajam pārim šajā neparastajā laikā, pastāstīja Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu (VPDz) nodaļas vadītāja Ieva Miķīte-Plusniņa. Savukārt raksta noslēgumā informāciju sniegs arī katoļu un luterāņu draudžu mācītāji.

Darbs Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā arī ārkārtējās situācijas laikā tiek organizēts iestādē noteiktajos darba un klientu pieņemšanas laikos, vienlaikus ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus.

Attiecībā uz laulības reģistrāciju ir šādi ierobežojumi (tie attiecas gan uz publiskām iekštelpām, gan publiskām ārtelpām):

  • personām ir jāievēro savstarpēja divu metru distance;
  • personām ir jāievēro citi valstī noteiktie sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Izvērtējot noteiktos ierobežojumus, VPDz nodaļā:

  • ir iespējams veikt tikai laulības kā juridiska fakta reģistrāciju. Valstī ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, tai skaitā kāzu svinību pasākumi, kuros plānots pulcēties vairākiem cilvēkiem vienkopus;
  • laulības reģistrācija tiek veikta, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību, un diviem pilngadīgiem lieciniekiem;
  • pēc valstī noteiktās ārkārtējās situācijas noslēguma (pagaidām tā noteikta līdz 12.05.2020.) tiks izvērtēta iespēja laulības reģistrēt arī brīvā dabā, vienlaikus, protams, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus.

Civillikuma 41.pants cita starpā noteic, ka laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma un citu laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā. Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī:

  • gadījumos, ja abas laulājamās personas ir LR valsts piederīgie un par šīm personām ir visa nepieciešamā informācija “Iedzīvotāju reģistrā”, ir iespējam pagarināt laulības noslēgšanas termiņu. Šādos gadījumos laulība jānoslēdz gada laikā pēc iesnieguma (par laulības reģistrāciju) un citu nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā. Šādās situācijās personām ir jāiesniedz papildu rakstveida iesniegums dzimtsarakstu nodaļā, kurā izteikts lūgums pārcelt laulības noslēgšanas termiņu, kurš pievienojams sākotnējam iesniegumam par laulības noslēgšanu.

Pilngadīgi Latvijas pilsoņi vai pilngadīgi Latvijas nepilsoņi iesniegumu par laulības noslēgšanu var iesniegt arī elektroniski tajā dzimtsarakstu nodaļā, kurā vēlas noslēgt laulību, ja iesniegums parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un tam ir laika zīmogs.

Ieva Miķīte-Plusniņa pastāstīja, ka

Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu (VPDz) nodaļas līdz šī gada 30.aprīlim ir pieteiktas 90 laulības. No tām 2 laulības reģistrācijas iesniegumi ir atsaukti, bet 4 pāri noteikto laulības reģistrācijas datumu ir pārcēluši par 1 līdz 3 mēnešiem.

Pāri, kuriem laulības reģistrācija šī gada marta un aprīļa mēnešos bija plānota ar viesu piedalīšanos un māksliniecisko daļu, bija saprotoši un piekrita izmaiņām laulības reģistrācijas veidā – laulības tika veiktas tikai kā juridiska fakta reģistrācija, ievērojot iepriekš minētos ierobežojumus.

“Ceram arī uz turpmāku elastīgu sadarbību ar pāriem, kuriem laulības pieteiktas vai plānotas šī gada vasaras mēnešos, pielāgojoties situācijai un noteiktajiem ierobežojumiem, kas pagaidām nav zināmi.

Šobrīd biežāk izvēlētie datumi laulības reģistrācijai šajā vasarā VPDz nodaļā ir 02.05.2020.; 30.05.2020.; 20.06.2020.; 08.08.2020.

Aprīļa mēnesī esam saņēmuši ap 20 telefona zvanus, kad pāri izsaka vēlmi rakstīt iesniegumu laulības reģistrācijai, taču, ievērojot valstī noteikto ārkārtējo situāciju, esam vienojušies, ka iesniegumu laulībām pāri rakstīs pēc 12.maija.

Ir pāri, kuri neiebilst pret valstī noteiktajiem ierobežojumiem un laulības reģistrēšanu nepārceļ, tieši pretēji – velta šo dienu tikai sev.

Šī situācija ierobežojumu dēļ ir neierasta mums visiem, tostarp cilvēkiem, kuri vēlas dibināt ģimeni. Ieteiktu katram pārim pārrunāt, kādas ir viņu vēlmes un mērķi, stājoties laulībā. Kāds vēlas pavadīt šo dienu divvientulībā, bet citiem ir sapnis par svētkiem tuvāko cilvēku, draugu lokā. Tas palīdzēs izvēlēties, vai laulības reģistrāciju veikt šobrīd, neskatoties uz ierobežojumiem, vai tomēr laulības reģistrācijas datumu noteikt citā laikā. Lai kāds arī būtu lēmums, galvenais, lai jaunā ģimene šajā īpašajā dienā justos laimīga,” uzsvēra Ieva Miķīte-Plusniņa.

VPDz nodaļas vadītāja aicināja ārkārtējās situācijas dēļ iespēju robežās saziņu ar VPDz nodaļas darbiniekiem veikt attālināti, izmantojot tālruni, e-pasta adresi, portālu Latvija.lv. VPDz nodaļa apmeklētājus pieņem atbilstoši iepriekš veiktam pierakstam.

Kontaktinformācija:

Tālruņi: 642 25313; 642 25913;   2 5620055

E-pasta adrese: dzimtsaraksti@valmiera.lv

Valmieras Romas katoļu baznīcas prāvests Lauris Malnačs portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja, ka ārkārtējās situācijas laikā neviens pāris nebija plānojis laulības katoļu baznīcā. Tuvākās laulības ir pieteiktas maija beigās un jūnija sākumā, bet kopumā vasarā pagaidām ir pieteiktas 7 laulības. Līdz šim neviens pāris nav vērsies pie priestera ar lūgumu laulības pārcelt vai atcelt. Lauris Malnačs uzskata, ka pāri gaida turpmākos valdības lēmumus pēc 12.maija.

Priesteris pastāstīja, ka ierobežojumu dēļ baznīcā atceltas vairākas kristības, kā arī nav notikušas individuālās grēksūdzes. 

Valmieras Sv.Sīmaņa evaņģēliski luteriskās draudzes virsmācītājs Edijs Kalekaurs pastāstīja, ka baznīcā ārkārtējās situācijas laikā ir notikusi viena laulību ceremonija. Jaunais pāris jau iepriekš bija plānojis laulāties šaurā lokā, tikai liecinieku klātbūtnē, tādēļ viņiem nav bijis iebildumu pret ieviestajiem ierobežojumiem.

Mācītājs atklāja, ka pagaidām neviens pāris nav atlicis vasarā plānotās laulības, gaidot turpmākos valdības lēmumus. Savukārt tuvākās kristības paredzētas Vasarsvētkos, 31.maijā. Pagaidām neesot skaidrības, kā rīkot kristības, jo nav zināms, kādi ierobežojumi tiks noteikti pēc 12.maija. Iespējams, ka nāksies katrai ģimenei rīkot individuālu dievkalpojumu, lai ievērotu noteiktos ierobežojumus.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju (8332 01) MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no1200.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Nelaimes gadījumu apdrošināšana uzsākot darbu; Veselības apdrošināšana pēc pārbaudes laika beigām. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā darbs@zaao.lv līdz 2022.gada 31.maijam Tālrunis: 26207402. Pateicamies par atsaucību! Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-31 Kontaktpersona: Personāla Speciālists

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā nekustamā īpašuma pārvaldnieku/-ci (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un kontrolēt Pašvaldībai piederošo dzīvojamo māju, nedzīvojamo ēku Valmierā un tām piesaistīto zemes gabalu apsaimniekošanas procesu; • kārtot un aktualizēt māju lietas; • plānot un veikt dzīvojamo māju un nedzīvojamo ēku vizuālo apsekošanu, pārraudzīt tehniskās apkopes un remontdarbu izpildi: • apsekot īres dzīvokļus, kontrolēt īres līgumu nosacījumu izpildi attiecībā uz dzīvokļu uzturēšanu • sagatavot dokumentus, kas saistīti ar namu pārvaldnieka darbību; • veidot un nodrošināt komunikāciju ar nekustamā īpašuma nomniekiem un/vai īrniekiem ar īpašumu uzturēšanu saistītos jautājumos; un ja Tev ir: • augstākā izglītība inženierzinātnēs un/vai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un uzturēšanas jomā un /vai būvniecībā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze līdzīgu pienākumu izpildē, kā arī jaunāko jomas tendenču pārzināšana; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: teicamas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas, komunikācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, analītiskā domāšana, precizitāte, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, spēja iekļauties kolektīvā, vēlme sasniegt mērķus; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1065 EUR līdz 1230 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi “Nekustamā īpašuma pārvaldnieka/-es amatam” līdz 2022. gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Nekustamā īpašuma PĀRVALDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27

Mūsu partneri