Valmieras Ziņas

Laulāto mantu taisnīga sadale: kā juristi aizsargā jūsu intereses

Lasīšanas laiks: 2 min

Šķiršanās laikā bailes no nezināmā kļūst par lielu problēmu. Neatkarīgi no tā, cik daudz jūs mēģināt sagatavoties, rezultāti joprojām ir neskaidri un nervus kutinoši. Ir daudz neskaidrību par visu, sākot no jūsu finansiālās nestabilitātes un beidzot ar dzīves izmaiņām un dzīves kārtību. Visi šie nezināmie var būt biedējoši, īpaši, ja runa ir par kopīpašuma un ieguldījumu sadalīšanu. Jums nav jāsastopas ar šo izaicinājumu vienam. Ar pieredzējuša jurista palīdzību abas puses var pārliecināties, ka mantas sadales procesā tās saņems savu taisnīgo daļu. Šajā rakstā juristu firma www.uzticamsjurists.lv skaidros, kas tiek ņemts vērā dalot mantu, tādējādi palīdzot mazināt trauksmi saistībā ar procesu.

Latvijā, tāpat kā daudzās valstīs, laulības īpašums ietver visus laulības laikā iegūtos īpašumus, sākot no ģimenes mājām līdz personīgajām lietām un pat parādiem. Šo aktīvu sadalīšana var kļūt par būtisku strīdu punktu, bieži izraisot nesaskaņas starp laulātajiem. Mērķis ir panākt taisnīgu un vienlīdzīgu sadalījumu, kurā tiek ievērotas abu pušu tiesības un intereses.

Civillikuma 89. pants paredz: “Viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.”

Taisnīguma un vienlīdzības nodrošināšana

Viens no juristu primārajiem mērķiem ir nodrošināt, lai laulātā mantas sadale būtu godīga un taisnīga. Tiek ņemti vērā šādi faktori:

  • Laulības ilgums;
  • Katra laulātā finansiālās iemaksas laulības laikā;
  • Katra laulātā finansiālās vajadzības un apstākļi;
  • Dzīves līmenis laulības laikā;
  • Parādi, kas radušies;
  • Laulību līguma esamība;
  • Vai ir nepilngadīgi bērni un vai tiek piespriesti uzturlīdzekļi.

Viņu mērķis ir samazināt laulības šķiršanas finansiālo ietekmi uz saviem klientiem, vienlaikus saglabājot viņu likumīgās tiesības. Ja tiek piemēroti taisnīgas sadales noteikumi, tas ne vienmēr nozīmē, ka laulības īpašums (un laulības parāds) tiek sadalīts vienādi. Tas nozīmē, ka mērķis ir izveidot taisnīgu aktīvu sadalījumu, pamatojoties uz faktoriem, kas attiecas uz situāciju.

Šķiršanās nenoliedzami ir izaicinājumu periods. Juristiem ir neaizstājama loma, lai nodrošinātu jūsu interešu aizstāvību, un process ir pēc iespējas godīgāks un taisnīgāks. Viņu juridiskās zināšanas un pārrunu prasmes var būtiski mainīt īpašuma sadali, kas ir pamats drošākai finansiālai nākotnei pēc šķiršanās.

Vairāk informācijas:

www.uzticamsjurists.lv

Tālr. +371 29 157 146

E-pasts: info@uzticamsjurists.lv

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri