Valmieras Ziņas

Lauksaimnieki: ziemāju sējumiem līdz šim lietus nav būtiski kaitējis

Lasīšanas laiks: 2 min

Ziemāju sējumiem līdz šim lietus nav kaitējis un arī kopumā laika apstākļi ir bijuši labvēlīgi, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie lauksaimnieki.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža aģentūrai BNS pastāstīja, ka kopumā laika apstākļi sējumiem nav nodarījuši lielus postījumus. “Pagaidām es neteiktu, ka kaut kur būtu tā, ka uz laukiem stāvētu ūdens, izņemot, kur sējumi jau ir izslīkuši,” sacīja Ruža, piebilstot, ka, iespējam, vietām ir nodarīti lokāli kaitējumi, taču nekas būtisks, jo ik gadu gadās tā, ka sasalusī zeme atkūst un veidojas peļķes.

Viņš piebilda, ka gaisa temperatūra, piemēram, Zemgalē jau vairākas dienas ir virs nulles atzīmes, ko nevar nosaukt par ziemu. “Jācer, ka nebūs pagājušā gada scenārijs, protams, ka sējumi labāk izskatītos, ja būtu nedaudz piesalis un būtu neliela sniega kārta. (..) Mīnusu nav jau vairākas dienas, šobrīd ir plus pieci grādi, kas jau ir uz augšanas robežas, kad veģetācija sāk atjaunoties,” sacīja Ruža, piebilstot, ka veģetāciju kavē pazeminātā gaisa temperatūra naktīs.

Pēc viņa teiktā,

svarīgi, lai neuznāk milzīgs kailsals un, lai nesasnieg milzīga sniega kārta uz nesasalušas zemes.

“Tad apakšā augi turpina intensīvi elpot, izsūt un aiziet bojā. Vai arī pie liela kailsala, kas ir pagājušā gada variants, izsalst bez sniega segas,” sacīja Ruža, piebilstot, ka nelieli, taču ne būtiski, bojājumi lauksaimniekiem varētu būt.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons aģentūrai BNS teica, ka nokrišņu dēļ vietām ir bijis lielāks mitrums, taču pagaidām tas ir normas robežās. “Tas pats, kas pagājušajā gadā – dotajā brīdī ir ļoti laba situācija, gandrīz kā pagājušā gada decembrī, tikai jāgaida, kāda turpināsies ziema, tas būs izšķirošais. Pagaidām ziemāji ir dzīvi,” sacīja Jansons.

Pēc viņa teiktā, būtiski, lai uznāktu neliels sals un pēcāk – sniegs. “Nav labi, ja sniegs uzkritīs uz nesasalušas zemes, kaut gan zeme pagaidām vēl ir sasalusi no iepriekšējā sala,” sacīja Jansons, piebilstot, ka ir grūti prognozēt, kāda izvērtīsies turpmākā ziema, līdz janvāra sākumam sinoptiķi nesola laika apstākļus, kas varētu negatīvi ietekmēt sējumus.

Jau ziņots, ka novembra beigās laika apstākļi ziemāju sējumiem bija labvēlīgi un lauksaimniekiem nebija bažas par sējumu izsalšanu gaidāmā sala dēļ,

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā skolotāja palīgu (profesijas kods 5312 01) (40 stundas nedēļā, viena likme) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 760 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 810 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu v2v@valmiera.edu.lv, līdz 2025.gada 28.novembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-11-28 Kontaktpersona: v2v@valmiera.edu.lv 64281559 (lietvede)

SIA „Firma Madara’89”, Reģ.Nr. 40003115846 - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā, Pauku ielā 1. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Apmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 1000-1050 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā, Pauku ielā 1 vai pieteikties personīgi WhatsApp mob.tel.nr. +371 25 614 427. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pauku iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-11-20 Kontaktpersona: top! VALMIERA, PAUKU 1 lūdzam sūtīt uz e-pastu vai pieteikties WhatsApp

Mūsu partneri