Valmieras Ziņas

„Latvian Voices” ieskandina Dzirnavu ezeriņa piekrasti

Joprojām turpinās dažādi ierobežojumi saistībā ar Covid-19, tomēr patīkami, ka pamazām atgriežas dažādi kultūras pasākumi. Vasaras pēdējais mēnesis Valmierā iesākās ar skanīgu koncertu netradicionālā vietā – a capella vokālā grupa „Latvian Voices” 1.augusta vakarā savu koncertu sniedza zaļajā zonā pie Dzirnavu ezeriņa.

Cilvēki kuplā skaitā ieradās ar saviem krēsliem un segām, bet daudzi visu koncerta laiku nostāvēja kājās. Smaržoja svaigi pļautais siens, bērzi tika izgaismoti dažādos toņos, likās, ka pat vējš pierimis, lai klausītos dziedātāju balsis, un mākslinieces atzina, ka pirmo gadu tik daudz koncertu notiek brīvā dabā. Šajā vakarā skanēja viņu mīļākās gan latviešu, gan ārzemju dziesmas: „Aiz upītes es uzaugu”, „Dod, Dieviņ, siltu sauli”, „Piekūns skrien debesīs”, Leonarda Koena sarakstītā un visā pasaulē popularitāti ieguvusī „Hallelujah”…

„Latvian Voices” jau ceturto gadu rīko meistarklases, un trešo gadu tās notiek Valmierā, tāpēc šeit viņas jau jūtas kā mājās. Šoreiz gan tās notika tikai vienu dienu un šaurā lokā – piedalījās sieviešu ansamblis Guns”  no Jelgavas un vīru ansamblis „Karma” no Ropažiem. Šajā koncertā „Latvian Voices” meitenēm bija pievienojies īpašais viesis, bass Jānis Strazdiņš, viņa solo numurs bija Gunāra Kalniņa dziesma „Piedod”, bet koncerta noslēgumā skanēja „Cauri vasarām” – dziesma, kas veltīta grupas meitenei, kas šovasar apprecējās. Tie, kas vēlējās, varēja iegādāties arī „Latvian Voices” dziesmu diskus un grāmatas, bet vienu CD saņēma klausītājs, kas atbildēja pareizi uz jautājumu, cik meitenes grupā dzied no pirmās dienas un kuras tās ir.

Koncerta izskaņā „Latvian Voices” pārsteidza Igaunijas dziedātājas, kas ar skaistiem gladiolu zobeniem bija ieradušās apsveikt latviešu meitenes.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2020-09-04 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri