Valmieras Ziņas

Kuģu modeļu sacensības “VJC “Vinda” Ziemassvētku balva 2014″

Sestdien, 20.decembrī, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas peldbaseinā norisinājās baseina kuģu modeļu sacensības “VJC “Vinda” Ziemassvētku balva 2014″.

Sacensību organizators ir Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” sadarbībā ar Latvijas kuģu modeļu sporta federāciju, galvenais tiesnesis un atbildīgais par sacensībām – Gints Teteris.

Kā informēja G.Teteris, sacensībām pieteikušies 62 dalībnieki vecumā līdz 19 gadiem. Salīdzinot ar pagājušo gadu, gan komandu, gan dalībnieku skaits ir pieaudzis. Pārsvarā redzami puiši, taču ir arī dažas meitenes. Sacensībās piedalās Valmieras JC “Vinda”, vairākas komandas no Rīgas, divas komandas no Liepājas, Babītes, kā arī viens dalībnieks no Tallinas.

Dalībnieki sacentās divās disciplīnās – pašgājēju kuģi un radiovadāmie kuģi. Pašgājēju kuģi, protams, ir lēnāki un mērķis skaidrs – pēc iespējas taisnāk, bet ar radio vadāmie kuģi lielā ātrumā jāizvada pa noteiktu maršrutu. Abās disciplīnās ļoti svarīgs ir ātrums un precizitāte, tāpēc ik pa brīdim varēja dzirdēt sacensību tiesneša vērtējumus: “Pieskārās!” un “Tīrs!”.

Baseina malā varēja aplūkot civilo, karakuģu un zemūdeņu kopijas un salīdzināt tās ar rasējumiem.

Valmieras JC “Vinda” ir programma “Modeļu būve un remonts”, kuru vada skolotājs un šīsdienas sacensību galvenais tiesnesis Gints Teteris. Šogad kuģu modelēšanu apgūst 15 skolēni, no kuriem 11 piedalās sacensībās.

Jau pusdienlaikā bija zināmi pirmie uzvarētāji taisngājēja jeb pašgājēja ar gumijas dzinēju disciplīnā. Patīkami, ka tie ir mūsējie – brāļi Mārcis un Rūdis Trauliņi. Mārcim – 1.vieta, Rūdim – 3.vieta, bet 2.vietu ieguva liepājnieks Edgars Kronbergs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri