Valmieras Ziņas

Koncertzālē “Valmiera” notiks dziedātājas Artas Jēkabsones Kvinteta jaunā albuma koncerts

Latviešu džeza dziedātājas Artas Jēkabsones Kvintets 19.augustā plkst. 16:00 koncertzālē „Valmiera“ sniegs sava jaunā debijas albuma „Light“ koncertu. Mūzikas albums „Light“ ir divu gadu pārdomu un iedvesmas laiks, kurš ir iemūžināts kopā ar jauniem un daudzsološiem Ņujorkas mūziķiem un Artas Ņujorkas ģimeni –  pianistu Theo Walentiny, basistu Nick Dunston, ģitāristu Lucas Kadish un bundzinieku Connor Parks.  

Arta Jēkabsone – samtainās balss īpašniece uzrunā kausītājus ar patiesām, piedzīvojumu un laimes emocijām mūzikā. Arta ir latviešu džeza vokāliste, komponiste un aranžētāja. Latvijā Arta sadarbojusies ar fanka grupu Bunch of Gentlemen, Lady Jazz Trio un bijusi fona dziedātāja Ray Charles meitai – Sheila  Ray Charles. Arta piedalījās Montreux Jazz Academy kopā ar mentoriem kā Marcus Miller, Yaron Herman, Kurt Rosenwinkel. Jēkabsone ir 2016.gada “Motreux Shure Vocal Competition” Grand Prix ieguvēja,  un pateicoties uzvarai konkursā, Arta ieguva iespēju piepildīt ik viena mūziķa sapni –  ierakstīt savu pirmo debijas albumu ar nosaukumu “Light”, ar kuru šajā vasarā priecēs klausītājus Baltijā!

Mūzikas albums “Light” (latv. tulk. “Gaisma”) caurstrāvo gaismas un viegluma vibrāciju. Tās stāsta  par gaismu kā izteiksmes līdzekli mūzikā, dabā, kas Artai ir ļoti tuva un arī “gaisma” kā metafora – cilvēks un tā enerģija, kuru sniedz pasaulei, sapņiem, par ilgām pēc mājām. Mūzikas galvenais mērķis – katram savas gaismas atrašana šajā muzikālajā ceļojumā un spēja ar to dalīties, izbaudīt mirkli ar sevi, klausoties vieglumā un stāstā, ko caur mūziku stāsta mūziķi.

Arta Jēkabsone Quintet viņi ir uzstājušies 2017. gada Montreux Jazz Festival, prezentējot albuma “Light” kompozīcijas un vadot ikvakara džeza džema sesijas festivāla ietvaros, arī Taivānas Kultūras Centrā Ņujorkā.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri