Valmieras Ziņas

Kokrūpniecības profesionāļi no Latvijas un Igaunijas pulcējas hakatonā Vidzemē

No 23. – 25. novembrim “Cēsu Dizaina un Tehnoloģiju vidusskolā” norisinājās jau otrais Garage48 Wood 2 koksnes hakatons, kurā kopumā 12 starpdisciplināras komandas radīja jaunus risinājumus koka produktu izmantošanai publiskās vietās un nozarē kopumā. Šajā hakatonā uzvaras laurus plūca komanda, kas izstrādāja konteinerā pārvadājamas saliekamas koka mājas prototipu.

Pasākums atklāšanā pulcēja ap 70 dalībnieku no Latvijas un Igaunijas, kur sākotnēji tika prezentētas pieteiktās koka produktu idejas. 12 no visām prezentētajām guva atsaucību un to autori spēja ap sevi pulcēt dažādu jomu speciālistus, izveidojot komandas. Turpmākās 48 stundas galdnieki, dizaineri, arhitekti, biznesa attīstības un mārketinga speciālisti, kokrūpniecības jomas profesionāļi, kā arī saistīto jomu studenti strādāja pie reālu koka produktu prototipu izveides.

Hakatona noslēgumā dalībnieki prezentēja izstrādātos prototipus žūrijai, kas lēma par pirmo trīs vietu ieguvējiem. Pirmo vietu saņēma projekts ar nosaukumu “Dacha” – specializēta dizaina konteinerā pārvadājama saliekama koka māja. Otrajai vietai tika nominēta koka karkasa CNC iekārta, savukārt trešo vietu ieguva projekts “MLO” –  magnētiskā lauka ietekmē levitējoša koka bļoda, kas izmantojama kā interjera elements.

Skatītāju simpātijas nomināciju ieguva daudzfunkcionālas suņu mājas “LaikAhouse” prototips. Savukārt kā ideja ar izglītojošu potenciālu atzīta bērnu gultas prototips ar plašām dizaina pielāgošanas iespējām ikdienā. Dienasgaismu prototipu formā piedzīvoja arī tādi auditorijas novērtēti projekti kā modulāra plauktu sistēma, ko var savienot bez skrūvēm, sols ar grozāmu sēdvirsmu, lai lietus laikā pasargātu apģērbu no samirkšanas un citi.

Projekta “Koksne un mēbeles” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Laima Engere uzsver, ka Garage48 Wood hakatons bija piedzīvojums ne tikai dalībniekiem, bet arī tā organizatoriem. “Pirmais hakatons norisinājās pirms gada Igaunijā. Vairāki dalībnieki hakatonā piedalījās jau otro reizi un atzīst, ka šāds formāts ļauj ne tikai strādāt pie izaicinošām un inovatīvām produktu idejām, bet arī veicina kontaktu veidošanos un sadarbības partneru atrašanu. Hakatona formāts kokrūpniecības nozarē nav ierasts, bet tieši šādi pasākumi palīdz lauzt stereotipus un pierāda, ka koks ir materiāls ar vēl neizmantotu potenciālu inovāciju un augstas pievienotās vērtības produktu radīšanā.”

Mēbeļu ražošanas uzņēmuma SIA “Wega” pārstāvis Artūrs Vēveris ir viens no tiem, kas nu jau piedalījies abos koksnes hakatonos. Šogad viņš darbojās komandā, kas izstrādāja koka karkasa CNC iekārtu. Ideja sākotnēji bijusi viņa brāļa, arī komandas dalībnieka, diplomdarbs mehatronikā: “Zināju, ka tālāk par nepieciešamo sastāvdaļu iegādi un kontroles bloka izveidi šīs iekārtas projekts vēl nav virzīts, tāpēc piedāvāju brālim kopā ar kursabiedru izmantot hakatona iespējas to uzbūvēt. Uz pasākumu ieradāmies ar neatvērtām sastāvdaļu kastēm un apņēmību improvizēt. Īpašs prieks, ka mums izdevās apvienoties vienā komandā ar galdnieku no Smiltenes, jo pateicoties viņa ātrumam darbā ar koku, mums viss izdevās,” par hakatona sniegto iespēju veidot dažāda sastāva profesionāļu komandas, uzsver A. Vēveris.

Kopā ar dalībniekiem pie viņu ideju realizēšanas strādāja arī mentori, palīdzot ar padomu. Savas zināšanas un laiku nedēļas nogalē, palīdzot prototipu izstrādē, veltīja  – Jörgen Dobris (TSENTER), Martin Melioranski (Igaunijas Mākslas akadēmija, Meliorad), Renee Puusepp (Igaunijas Mākslas akadēmija, Creatomus), Aija Freimane (Latvijas Mākslas akadēmija), Jaan Kers (TalTech), Māris Simanovičs (kokrūpniecības nozares un biznesa attīstības speciālists), Nauris Grandāns (MeKA), Marek Mardisoo (EstHus), Andre Visnapuu (UUP), Triin Kõivupuu (UUP), Aivars Vaivods (Mass Portal), Krišs Bērzkalns (Mass Portal), Tanel Velga (TSENTER), Mārtiņš Jurcinš (Cēsu Dizaina un Tehnoloģiju vidusskola), Lauris Puriņš (Cēsu Dizaina un Tehnoloģiju vidusskola), Andrejs Koklis (Cēsu Dizaina un Tehnoloģiju vidusskola).

Izsakām īpašu pateicību “Cēsu Dizaina un Tehnoloģiju vidusskolas” pārstāvjiem par līdzdalību un sniegto iespēju izmantot skolas telpas un iekārtas pasākuma īstenošanai. Tāpat pateicamies “Koka dienu” organizatoram Ervīnam Krauklim, kurš piecām komandām dāvāja ieejas kartes uz “Koka dienu” pasākumu un praktiskajām darbnīcām.

Garage48 Wood hakatons ir jau otrais Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Koksne un mēbeles” ietvaros organizētais šāda veida pasākums, ko īstenoja Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar projekta partneri Kokapstrādes un mēbeļu arodapmācības centru Igaunijā (TSENTER), kā arī pasākuma sadarbības partneriem – Garage48 komandu. Hakatona mērķis bija apvienot dažādu jomu speciālistus, kokrūpniecības nozares profesionāļus, lai radītu unikālu pieredzi prototipu izstrādes procesā limitētā laika periodā un starpdisciplinārās komandās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Atpūtas un izklaides vietu tīkls "KLONDAIKA" ir viens no veiksmīgākajiem izklaides un atpūtas vietu tīkliem visā Latvijā jau 25 gadus. Meklējam VALMIERĀ – BĀRMENI. Tavi galvenie darba pienākumi: - rūpēties par mūsu viesiem saskaņā ar uzņēmuma noteiktiem standartiem; - pagatavot dzērienus, pasniegt ēdienus un piedāvāt citus viesiem interesējošos pakalpojumus; - izpildīt vadītāja dotos uzdevumus. Šī vakance domāta Tev, ja Tev ir: - iegūta vidējā izglītība; - labas latviešu, krievu un angļu valodas zināšanas; - prasme izzināt klientu vajadzības un vēlmes. Strādājot pie mums, Tu iegūsi: - apmācības, lai būtu izcils darbinieks; - elastīgu darba grafiku; - lieliskus darba kolēģus; - karjeras attīstības iespējas; - uzņēmuma piedāvātos labumus – darbinieku saliedēšanas pasākumus, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, darbinieku atlaižu karti pirkumiem Klondaikās un TexMex restorānos ar 50% atlaidi; - un citas unikālas lietas, kas Tev pie mums strādājot liks justies kā ģimenē. Darba laika veids: summētais darba laiks, pēc grafka. Atalgojums: no 650 līdz 1200 EUR bruto. Darba vietas adrese: Rīgas iela 4, Valmiera. Ja vēlies būt viens no mums, tad piesakies, sūtot CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Uzņēmums: SIA "FURORS CAFE", reģ.nr. 40003963896. Profesija: BĀRMENIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Valmiermuižas ielā 11, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, uz darbinieku atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERMUIŽĀ” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmiermuižas iela 11, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri