Valmieras Ziņas

Kocēnu novadā projekta “PuMPuRS” ietvaros īstenos aktivitātes jauniešiem

Kocēnu novada pašvaldības izsludinātajā jaunatnes iniciatīvu projektu konkursā “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) iesniegtie projekti guvuši pozitīvu vērtējumu un drīzumā tiks slēgti līgumi, lai uzsāktu to īstenošanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Biedrības “Piedzīvojuma gars” iesniegto projektu “Arhitekts Dikļos” plānots īstenot no 2020. gada 1. novembra līdz 2021. gada 1. septembrim. Projekts “Arhitekts Dikļos” ir pieredzes un piedzīvojumu izglītība, lai veidotu spēcīgāku kopdarbu un stiprinātu komandas garu jauniešu vidū. Projektā “Arhitekts Dikļos” meklēs atbildi jautājumam “Ja mēs būtu Arhitekti Dikļos, ko mēs darītu?”. “Piedzīvojumu gars” kopā ar Jura Neikena Dikļu pamatskolas jauniešiem, ideju modelēšanā un maketēšanā pielietojot 20% teorijas un 80% prakses, diskutēs un plānos, kā izmantot līdz šim apgūtās zināšanas skolā, mājās un citviet, lai iejustos Arhitekta lomā.

Biedrības “Māksla labsajūtai” projektu “Esi mākslā” plānots īstenot no 2020. gada 15. augusta līdz 2021. gada 15. aprīlim. Projekta mērķis ir vērsts uz Ziemeļvidzemes pamatskolas skolēnu – jauniešu sociālo prasmju attīstību, pozitīva pašvērtējuma, iekšējās izaugsmes veicināšanu un emocionālās inteliģences prasmju paaugstināšanu caur mākslā balstītām aktivitātēm. Jauniešiem būs iespēja piedalīties izaugsmes nodarbībās – individuāli un grupās.

Jaunatnes iniciatīvas projektu konkursu Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros Kocēnu novada pašvaldība izsludināja šī gada martā, un tajā tika saņemti divi projektu pieteikumi, kuru īstenošanai piešķirs finansējumu 4600 eiro apmērā katram projektam.

* Eiropas Sociālā fonda projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS). Papildus individuālajam atbalstam, ko saņem skolēni projekta PuMPuRS ietvaros, tiek atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības. Projekti ir vērsti uz priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivācijas palielināšanu turpināt izglītību un viņu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri