Valmieras Ziņas

Ķibermanis astotajā un Cipulis 11.pozīcijā PK posmā Siguldā; pārtrūkst Frīdriha uzvaru sērija

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Dāvja Spriņģa ekipāža sestdien, 1.janvārī, Siguldā ieņēma astoto vietu Pasaules kausa piektajās divnieku sacensībās, kamēr Emīls Cipulis ar Ivo Danu Kleinbergu bija 11.pozīcijā.

Uzvaras laurus plūca Krievijas pilots Rostislavs Gaitjukevičs ar stūmēju Mihailu Mordasovu, kamēr titulētajam vācietim Frančesko Frīdriham pārtrūka 11 uzvaru sērija divnieku sacensībās.

Cipulis pirmajā braucienā trasē devās kā pirmais, bet Ķibermanis startēja ar 15.numuru.

Līderpozīcijā pēc pirmā brauciena bija brita Breda Hola divnieku ekipāža, kas Siguldas trasi veica 49,64 sekundēs. Sekundes simtdaļu atpalika Gaitjukevičs, bet sešas simtdaļas zaudēja austrietis Benjamins Maiers.

Ķibermanis aizvadīja braucienu bez izteiktām kļūdām, tomēr nespēja attīstīt pietiekamu ātrumu. Startā latviešiem bija septītais rezultāts (4,89 sekundes), bet finišā bija dalīta devītā vieta ar šveicieti Mihaelu Fogtu un 0,22 sekunžu deficīts pret līderi.

Frīdriha ekipāža, kas Siguldā startēja ar Eiropas kausa kamanām, startā pieļāva kļūdu un bija tikai septītā 0,17 sekundes aiz līdera. Cipulis, kurš arī startā bija septītais, Holam zaudēja 0,40 sekundes.

Otrajā braucienā Cipulis uzlaboja savu rezultātu un braucienā bija piektais, bet Ķibermanis ieņēma 11.vietu. Arī otrajā braucienā startā abi latvieši uzrādīja identisku laiku – 4,88 sekundes, kas bija dalīts piektais rezultāts.

Otrajā braucienā ātrākais bija Gaitjukevičs, kurš summā apsteidza Holu par vienu sekundes desmitdaļu. Vēl septiņas simtdaļas atpalika Maiers. Ķibermanis uzvarētājam zaudēja 0,50 sekundes, bet Cipulis bija vēl deviņas sekundes simtdaļas lēnāks.

Frīdrihs otrajā braucienā atkal kļūdījās startā un arī trasē pieļāva rupjas kļūdas, kā dēļ samierinājās ar 14.vietu braucienā un 12.pozīciju summā.

Sacensībās startēja 22 ekipāžas.

Pēc piecām no astoņām sacensībām kopvērtējumā līderis ar 1028 punktiem ir Frīdrihs, otro vietu ar 969 punktiem ieņem Gaitjukevičs, bet trešais ar 960 punktiem ir sestdien ceturto vietu ieņēmušais kanādietis Džastins Kripss. Ķibermanis ar 600 punktiem ir 13., Cipulim 286 punkti dod 22.vietu, bet Dāvis Kaufmanis ar 160 punktiem ir 27.pozīcijā.

Pirms divām nedēļām notikušajā posmā Altenbergā Ķibermanis izcīnīja 18.vietu, bet Cipulis ieņēma 17.vietu.

Iepriekšējā sezonā Ķibermanis, nestartējot divos no 12 posmiem, kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu aiz vācieša Frančesko Frīdriha un viņa tautieša Johannesa Lohnera, kā arī čeha Dominika Dvoržāka.

Pagājušajā sezonā Siguldā tika aizvadīti divi Pasaules kausa posmi pēc kārtas, divas nedēļas nogales pēc kārtas sacenšoties bobslejā divniekiem. Visās četrās sacensībās uzvaru izcīnīja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža. Starp Latvijas ekipāžām labāko rezultātu vienā no posmiem sasniedza Ķibermanis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni, izcīnot otro vietu.

Svētdien notiks vēl vienas sacensības divnieku ekipāžām.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Pēc posma Siguldā notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri