Valmieras Ziņas

Bobsleja pilots Ķibermanis noslēdz sportista karjeru

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis noslēdzis sportista karjeru, vēsta Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Divkārtējais Eiropas čempions kā vienu no iemesliem lēmumam minēja ceļgala savainojumu, no kura nav izdevies pilnvērtīgi atgūties arī pēc pērn veiktās operācijas.

“Es neteiktu, ka izoperētais celis ir slikts, bet tas noteikti vairs nav tāds, kā bija agrāk. Es to jūtu pie šādām tādām kustībām, bet tā arī nav lielākā problēma. Visvairāk satrauc gūžas, kas lika par sevi manīt jau olimpiskajā sezonā, kad es vairs nevarēju dziļos pietupienus taisīt, jo pēc tam vakarā vairs pats sev zeķes nevarēju uzvilkt. Es negribu startēt sacensībās piedalīšanās pēc. Vai nu es daru to uz maksimumu vai nedaru nemaz,” LBSF citē Ķibermani.

Ķibermaņa pēdējās sacensības bija 2022.gada februārī olimpiskās spēles Pekinā. Divnieku konkurencē viņa ekipāža ar stūmēju Matīsu Mikni ieņēma devīto vietu, bet četrinieku konkurencē Ķibermaņa kvartets ar stūmējiem Mikni, Dāvi Spriņģi un Edgaru Nemmi izcīnīja piekto vietu. 

2022.gada janvārī Eiropas čempionātā Šveices dabīgajā trasē Sanktmoricā Ķibermaņa četrinieks izcīnīja zelta medaļas. Pasaules čempionātā četrinieku konkurencē ir iegūtas sudraba medaļas 2019.gadā Kanādas trasē Vistlerā un bronza 2020.gadā Vinterbergā.

Vēl šī gada pavasarī bobsleja pilots veicis braucienus Siguldas trasē, pašam nestumjot bobsleja kamanas, bet vasarā pirms karjeras noslēgšanas viņš trenējās pēc individuāla plāna.

Karjeras laikā Ķibermanis diviem Eiropas čempiona tituliem pievienoja arī divas medaļas pasaules čempionātos, kā arī 34 reizes kāpa uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos, četras no tām – uz augstākā pakāpiena un piedalījās trīs olimpiskajās spēlēs.

 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri