Valmieras Ziņas

Ķibermaņa un Mikņa divnieku ekipāža pasaules čempionātā izcīna sesto vietu

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni svētdien Altenbergas trasē Vācijā izcīnīja sesto vietu pasaules čempionāta divnieku sacensībās, Oskars Melbārdis ar Kristu Lindenblatu bija 12.pozīcijā, bet Emīls Cipulis un Arnis Bebrišs ierindojās 21.vietā.

Uzvaras laurus plūca Vācijas pilots Frančesko Frīdrihs, kurš ar desmit zelta medaļām kļuvis par tituliem bagātāko bobslejistu, apsteidzot pagājušā gadsimta piecdesmito un sešdesmito gadu leģendu Eudžēnio Monti no Itālijas. Frīdrihs savu pirmo divnieku titulu izcīnīja 2013.gadā kopā ar Jannisu Bekeru, nākamos piecus ar Torstenu Margisu, bet šajā nedēļas nogalē viņš triumfēja kopā ar Aleksandru Šilleru.

Uz goda pjedestāla kāpa tikai Vācijas sportisti. Visos četros braucienos uzvarējušais Frīdrihs savus tuvākos sekotājus Johannesu Lohneru/Ēriku Franki summā apsteidza par iespaidīgām 2,05 sekundēm, savukārt trešo vietu ieņēmušie Hanss Pēters Hannighofers/Kristians Rēders zaudēja 2,23 sekundes.

Tālāk sekoja divas Šveices ekipāžas ar pilotiem Simonu Frīdli un Mihaelu Fogtu, bet sestais bija Ķibermanis, kurš Frīdriham zaudēja 2,94 sekundes, no pirmā trijnieka atpaliekot 0,71 sekundi. Melbāris no uzvarētāja atpalika 3,71 sekundi.

Ķibermanis pēc sestdien notikušajiem pirmajiem diviem braucieniem bija sestais 1,19 sekundes aiz Frīdriha un 0,26 sekundes aiz pirmā trijnieka. Melbārdis ieņēma devīto vietu, bet Cipulis bija 22.pozīcijā.

Trešajā braucienā vadošie Latvijas sportisti neuzlaboja rezultātu un savas pozīcijas nemainīja, turklāt viņiem bija mazas cerības pakāpties uz augšu. Ķibermanim braucienā bija sestais rezultāts, pēc tā viņš Frīdriham zaudēja 2,08 sekundes, bet pirmais trijnieks bija 0,36 sekunžu attālumā. Melbārdim bija devītais rezultāts un pēc tā jau 2,46 sekunžu deficīts pret Frīdrihu.

Tikmēr Cipulis braucienā uzrādīja 22.rezultātu, bet pēc nīderlandieša Ivo de Bruines kritiena summā pakāpās uz 21.vietu, noslēdzot meistarsacīkstes, kurās startēja 25 ekipāžas.

Ceturtajā braucienā Melbārdis pieļāva kļūdu devītajā virāžā, uzrādīja vien 19.rezultātu un summā no devītās vietas atkāpās uz 12.pozīciju. Ķibermanim braucienā bija vēl viena sestā vieta un šāda pati vieta arī summā.

Pirmajā braucienā sportisti startēja secīgi viņu numuriem, kamēr otrajā startēja no 20.vietas līdz pirmajai, bet pēc tam trasē devās pārējie sportisti. Trešajā braucienā kamanas startēja no pirmās līdz pēdējai vietai pēc diviem braucieniem, bet ceturtajā braucienā ledusrenē brauca no 20.pozīcijas līdz pirmajai, kamēr ārpus divdesmitnieka palikušie sportisti sacensības noslēdza jau pēc trešā brauciena.

Melbārdis pasaules čempionātos divniekos startējis astoņas reizes, 2015.gadā kopā ar Daumantu Dreiškenu izcīnot sudrabu. Ķibermanim bagāžā ir seši čempionāti un trešā vieta 2020.gadā tajā pašā Altenbergas trasē, bet Cipulis šogad šajās sacensībās debitēs.

Pagājušajā sezonā pasaules meistarsacīkstes arī notika Altenbergas trasē, uzvarot mājiniekam Frančesko Frīdriham, otro vietu ieņemot viņa tautietim Johannesam Lohneram, trešo – Ķibermanim ar Mikni. 12.vietā finišēja Melbārdis ar Intaru Dambi, 17.vietā 25 ekipāžu konkurencē ierindojās Ralfa Bērziņa un Dāvja Spriņģa divnieks.

Ieskaitot startus PSRS izlases sastāvā, Ķibermaņa bronza latviešiem ir vienīgā divniekos izcīnīta medaļa pasaules čempionātos Altenbergā.

Altenbergas trasē šosezon neviens no šiem trim Latvijas pilotiem iepriekš nav startējis.

Pasaules kausa sezonā no desmit sacensībām Ķibermanis uz goda pjedestāla kāpis sešreiz, otro vietu izcīnot trešajā Siguldas posmā, kā arī trijos pēdējos posmos Īglsas trasē Austrijā. Bronza viņa pilotētā divnieka kontā divos pirmajos posmos Austrijā.

Ķibermanis un pārējā Latvijas izlase Covid-19 uzliesmojuma komandā dēļ nestartēja šī gada sākumā Vinterbergā Pasaules kausa sacensībās, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts. Pēc tam Ķibermanis ārstēja muskuļa savainojumu, bet pēdējās sacensībās Austrijā jau varēja darboties ar pilnu spēku.

Vāciju sacensībās pārstāvēja četras ekipāžas, ieskaitot pasaules junioru čempionu Hansu Peteru Hannighoferu, Latvijai brauca trīs piloti.

Nākamajā nedēļā sezonai punktu liks bobsleja četrinieku ekipāžas, kā arī par pasaules čempionāta medaļām cīnīsies skeletonisti.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri