Valmieras Ziņas

Kas jāzina par budžeta plānošanu 2021. gadā?

Pagājušā gada notikumus negaidīja neviens – tas bija gads, kas atnesa lielas pārmaiņas visās dzīves jomās, tostarp finansēs. Tādēļ tagad, sākoties 2021. gadam, daudziem personīgā budžeta plānošana ir aktuālāka, nekā jebkad iepriekš. Turpinājumā daži noderīgi padomi, kas palīdzēs izveidot efektīvu budžeta plānu un sasniegt savus finansiālos mērķus.

Budžeta plānošana – kādēļ tas ir tik svarīgi?

Daudzi cilvēki izvairās no budžeta plānošanas, jo uzskata, ka tas viņus ierobežos tērēt naudu tā, kā viņi vēlas. Taču realitāte ir tāda, ka daudzi iztērē vairāk, kā plānots tikai tādēļ, ka viņiem nav skaidra budžeta plāna.

Budžets ir lieliska iespēja sekot līdzi naudas plūsmai, kā arī sasniegt savus finanšu mērķus. Budžeta plāna izveide un ievērošana prasa domāšanas un ieradumu maiņu, bet ilgtermiņā tas noteikti atmaksāsies.

Kā izveidot efektīvu budžeta plānu?

Lai 2021. gads finansiālā ziņā būtu veiksmīgāks, budžeta plāna izveide ir labs veids, kā sākt. Veltiet pietiekami daudz laika savu līdzšinējo ieradumu izvērtēšanai, lai veiktu nepieciešamās korekcijas un izveidotu efektīvu budžeta plānu, kas palīdzēs sasniegt un saglabāt finansiālo stabilitāti.

Novērtējiet pašreizējo situāciju

Pirmais solis ir godīgi novērtēt savu pašreizējo situāciju – piefiksēt gan ienākumus, gan izdevumus. Ja vairumā gadījumu ir skaidrs, cik daudz nopelnām, ar tērēšanu varētu būt grūtāk – bieži vien īsti nav skaidrs, kam un cik daudz tiek tērēts. Tomēr bez skaidras izpratnes par to, kur paliek nauda, ir visai grūti izveidot budžeta plānu, kas ilgtermiņā nesīs gaidīto rezultātu.

Ilgāku laika posmu, piemēram, mēnesi vai divus, pierakstiet visus savus izdevumus. Tas sniegs Jums priekšstatu par naudas tērēšanas paradumiem un palīdzēs veikt korekcijas, ja tādas būs nepieciešamas.

Atrodiet liekos tēriņus

Ja Jūsu mērķis ir sasniegt vai saglabāt finansiālo stabilitāti vai īstenot kādas lielākas ieceres, visdrīzāk, Jums nāksies atrast liekos tēriņus, ko atmetot būs vairāk līdzekļu svarīgāku mērķu sasniegšanai.

Pārskatot savus naudas tērēšanas paradumus, iespējams, atklāsiet, ka kafijai un uzkodām ārpus mājas tērējat vairāk, kā sākumā šķitis. Pat ja šie tēriņi sākotnēji šķiet mazi, domājiet par to ilgtermiņā. Viena kafijas tasīte 1,50 eiro vērtībā var nešķist nekas daudz, tomēr 5 dienu laikā tie jau ir 6 eiro, mēneša laikā – 24 eiro, gada laikā – 288 eiro. Un tā nemaz vairs nešķiet tik maza summa.

Izvirziet mērķus

Lai budžeta plāns strādātu Jūsu labā, tajā jāiekļauj ne vien obligātie maksājumi un ikdienas tēriņi, bet arī savas ieceres un sapņi. Izvirziet mērķus! Izlemiet, ko un cik ilgā laikā vēlaties sasniegt, cik daudz naudas tam nepieciešams. Paturiet prātā, ka mērķiem jābūt reāliem, saskaņotiem ar Jūsu finansiālām iespējām.

Ja kādu lielāku ieceri nevarat atlikt, kamēr sakrāsiet tai nepieciešamos naudas līdzekļus, varat izmantot kredīta sniegtās iespējas. Patēriņa kredīti ļauj aizņemties līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro un atmaksāt tos ilgākā laika posmā – saskaņā ar iepriekš noteiktu maksājumu grafiku. Plašāku informāciju par patēriņa kredītu var uzzināt šajā mājas lapā.

Neaizmirstiet arī budžeta plānā iekļaut neparedzētus izdevumus – tādi noteikti radīsies. Arī neplānotu izdevumu gadījumā noderīgi var būt aizņemties – piemēram, aizdevums no https://www.creamcredit.lv/aizdevums dod iespēju saņemt līdz pat 10000 eiro salīdzinoši īsā laikā. Pirms tam gan svarīgi izvērtēt savu maksātspēju un saskaņot vēlmes ar iespējām.

Budžets ir lielisks finanšu pārvaldības instruments – izmantojiet to, lai šajā gadā justos drošāk par savu dzīvi un finansēm.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā lietvedības sekretāru/-i uz noteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: noformēt, veidot, kārtot, uzglabāt dokumentus atbilstoši nomenklatūrai, dokumentu pārvaldības kārtībai; pārvaldīt Iestādes arhīvu; veikt personāla lietvedību (darba līgumu slēgšana, rīkojumu sagatavošana); veikt ierobežotas pieejamības dokumentu apstrādi (reģistrācija un nosūtīšana adresātiem); sagatavot Iestādes personāla atvaļinājuma grafikus, kontrolēt to izpildi; nodrošināt savlaicīgu informācijas un dokumentu apriti ar Iestādes administrāciju, darbiniekiem, Valmieras pilsētas pašvaldību un citām institūcijām; un ja Tev ir: vidējā profesionālā vai augstākā izglītība lietvedības jomā; iepriekšēja pieredze lietveža amatā izglītības iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; prasme strādāt ar datoru Windows vidē, izmantot interneta iespējas un datu bāzes; prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāte, augsta atbildības sajūta; precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: atalgojumu 720 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi „Lietveža vakancei” uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas lietvedībā (108.kabinetā, Viestura alejā 3, Valmierā) līdz 2021.gada 15 martam (ieskaitot). Tālrunis informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: LIETVEDĪBAS SEKRETĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi iesniegt pers. vai sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv, t. 29286619.

Mūsu partneri