Valmieras Ziņas

Kas jāzina par budžeta plānošanu 2021. gadā?

Pagājušā gada notikumus negaidīja neviens – tas bija gads, kas atnesa lielas pārmaiņas visās dzīves jomās, tostarp finansēs. Tādēļ tagad, sākoties 2021. gadam, daudziem personīgā budžeta plānošana ir aktuālāka, nekā jebkad iepriekš. Turpinājumā daži noderīgi padomi, kas palīdzēs izveidot efektīvu budžeta plānu un sasniegt savus finansiālos mērķus.

Budžeta plānošana – kādēļ tas ir tik svarīgi?

Daudzi cilvēki izvairās no budžeta plānošanas, jo uzskata, ka tas viņus ierobežos tērēt naudu tā, kā viņi vēlas. Taču realitāte ir tāda, ka daudzi iztērē vairāk, kā plānots tikai tādēļ, ka viņiem nav skaidra budžeta plāna.

Budžets ir lieliska iespēja sekot līdzi naudas plūsmai, kā arī sasniegt savus finanšu mērķus. Budžeta plāna izveide un ievērošana prasa domāšanas un ieradumu maiņu, bet ilgtermiņā tas noteikti atmaksāsies.

Kā izveidot efektīvu budžeta plānu?

Lai 2021. gads finansiālā ziņā būtu veiksmīgāks, budžeta plāna izveide ir labs veids, kā sākt. Veltiet pietiekami daudz laika savu līdzšinējo ieradumu izvērtēšanai, lai veiktu nepieciešamās korekcijas un izveidotu efektīvu budžeta plānu, kas palīdzēs sasniegt un saglabāt finansiālo stabilitāti.

Novērtējiet pašreizējo situāciju

Pirmais solis ir godīgi novērtēt savu pašreizējo situāciju – piefiksēt gan ienākumus, gan izdevumus. Ja vairumā gadījumu ir skaidrs, cik daudz nopelnām, ar tērēšanu varētu būt grūtāk – bieži vien īsti nav skaidrs, kam un cik daudz tiek tērēts. Tomēr bez skaidras izpratnes par to, kur paliek nauda, ir visai grūti izveidot budžeta plānu, kas ilgtermiņā nesīs gaidīto rezultātu.

Ilgāku laika posmu, piemēram, mēnesi vai divus, pierakstiet visus savus izdevumus. Tas sniegs Jums priekšstatu par naudas tērēšanas paradumiem un palīdzēs veikt korekcijas, ja tādas būs nepieciešamas.

Atrodiet liekos tēriņus

Ja Jūsu mērķis ir sasniegt vai saglabāt finansiālo stabilitāti vai īstenot kādas lielākas ieceres, visdrīzāk, Jums nāksies atrast liekos tēriņus, ko atmetot būs vairāk līdzekļu svarīgāku mērķu sasniegšanai.

Pārskatot savus naudas tērēšanas paradumus, iespējams, atklāsiet, ka kafijai un uzkodām ārpus mājas tērējat vairāk, kā sākumā šķitis. Pat ja šie tēriņi sākotnēji šķiet mazi, domājiet par to ilgtermiņā. Viena kafijas tasīte 1,50 eiro vērtībā var nešķist nekas daudz, tomēr 5 dienu laikā tie jau ir 6 eiro, mēneša laikā – 24 eiro, gada laikā – 288 eiro. Un tā nemaz vairs nešķiet tik maza summa.

Izvirziet mērķus

Lai budžeta plāns strādātu Jūsu labā, tajā jāiekļauj ne vien obligātie maksājumi un ikdienas tēriņi, bet arī savas ieceres un sapņi. Izvirziet mērķus! Izlemiet, ko un cik ilgā laikā vēlaties sasniegt, cik daudz naudas tam nepieciešams. Paturiet prātā, ka mērķiem jābūt reāliem, saskaņotiem ar Jūsu finansiālām iespējām.

Ja kādu lielāku ieceri nevarat atlikt, kamēr sakrāsiet tai nepieciešamos naudas līdzekļus, varat izmantot kredīta sniegtās iespējas. Patēriņa kredīti ļauj aizņemties līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro un atmaksāt tos ilgākā laika posmā – saskaņā ar iepriekš noteiktu maksājumu grafiku. Plašāku informāciju par patēriņa kredītu var uzzināt šajā mājas lapā.

Neaizmirstiet arī budžeta plānā iekļaut neparedzētus izdevumus – tādi noteikti radīsies. Arī neplānotu izdevumu gadījumā noderīgi var būt aizņemties – piemēram, aizdevums no https://www.creamcredit.lv/aizdevums dod iespēju saņemt līdz pat 10000 eiro salīdzinoši īsā laikā. Pirms tam gan svarīgi izvērtēt savu maksātspēju un saskaņot vēlmes ar iespējām.

Budžets ir lielisks finanšu pārvaldības instruments – izmantojiet to, lai šajā gadā justos drošāk par savu dzīvi un finansēm.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri