Valmieras Ziņas

Kampaņa “Mans stāsts Valmierai” atklāj Valmieras unikalitāti

Nereti dzirdams uzskats, ka labi dzīvot, veidot karjeru un atpūsties var tikai galvaspilsētā Rīgā, taču tā nebūt nav, un lieliska dzīve var būt arī ārpus centrālās pilsētas, tostarp Valmierā. Lai parādītu, ar ko īpaša ir Valmiera un cik dažāda ir šī pilsēta, kampaņas “Mans stāsts Valmierai” ietvaros savos iespaidos par Valmieru tiek aicināti dalīties tie valmierieši, kuri dzimuši un agrāk dzīvojuši citur, bet tagad par mājām sauc Valmieru.  

Kampaņas dalībnieki, daloties ar saviem iespaidiem, stāstiem gan video, gan rakstiskā formātā, izklāsta to, kā ir nonākuši līdz Valmierai, kāpēc šī pilsēta viņiem ir tik nozīmīga un to, kas vienīgi šai pilsētai atšķirīgs un unikāls piemīt. Par lielisku vietu, kura sniedz dažādās iespējas, sākot no kultūras baudīšanas, darba iespējām līdz pat vienreizējai dabai, dalās ikkatrs. Kā atzīst viens no stāstu autoriem, Toms Polakens “Valmiera ir zelta vidusceļš starp lielpilsētu un laukiem – te ir gan zaļi, gan skaisti, nav liela satiksme un ir viss nepieciešams gan ģimenēm, gan atpūtai”.

Savos stāstos dalās dažādu vecumu, dzimto pilsētu, vietu un profesiju pārstāvji, tādējādi parādot to, cik plašas iespējas var sniegt šī pilsēta. Kampaņas mērķis ir rosināt pēc iespējas vairāk cilvēkiem pārdomas par to visu, ko sniedz šī pilsēta, ko nereti ikdienā nemaz nenovērtējam vai piemirstam.      

Kampaņas laikā Vidzemes Augstskolā tika rīkota arī “Mans stāts Valmierai” radošā pēcpusdiena, kuras laikā visiem interesentiem bija iespējams piedalīties erudīcijas konkursā, kura laikā bija jāatbild uz septiņiem jautājumiem par Valmieru. Tika dota iespēja dalīties ar saviem īpašajiem stāstiem par pilsētu un raksturot Valmieru vienā vārdā. Radošā pēcpusdiena sniedza ieskatu, ka Valmiera cilvēku sirdīs ir – zaļa, skaista, daudzpusīga, elpu aizraujoša, dinamiska un studentiem draudzīga.

Pašlaik kampaņas “Mans stāsts Valmierai” Facebook lapā līdz svētdienas plkst. 17:00 norisinās konkurss. Tas radīts ar mērķi noskaidrot iedzīvotāju unikālos stāstus, jo – cik cilvēku, tik dažādu redzējumu. Katram, kurš dzīvo, strādā vai jebkad ir bijis atpūsties Valmierā, ir savs stāsts par šo pilsētu – kā viņi to redz, kādas ir atmiņas, kas saistītas ar šo vietu, un ar ko viņiem ir nozīmīga pilsēta. Konkursā pēc nejaušības principa tiks noskaidroti trīs uzvarētāji. Piedaloties konkursā, ir iespējams iegūt lieliskas balvas, par kurām ir parūpējies Valmieras Tūrisma informācijas centrs.

Kampaņas “Mans stāsts Valmierai” noslēgumā tiks apkopota iegūtā informācija no valmieriešiem, kas ļaus apzināties pilsētas vērtības un, iespējams, kādam sniegs stimulu spert soli Valmieras virzienā, meklējot un atrodot sevi, lielisku darbu un vietu dzīvošanai. Ar visiem valmieriešu stāstiem un kampaņas aktualitātēm iespējams iepazīties Facebook lapā – http://facebook.com/mansstastsvalmierai!

Kampaņu realizē:

Vidzemes Augstskolas 4. kursa studentes

Edīte Mežciema, Anete Ošleja, Arina Galimžanova

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri