Valmieras Ziņas

Kāds materiālais atbalsts pieejams Valmieras novada iedzīvotājiem?

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai pēc iespējas ātrāk nodrošinātu vienotu pašvaldības atbalsta funkciju visiem novada iedzīvotājiem, sociālās palīdzības un atbalsta saistošie noteikumi bija pirmie, pie kuru izstrādes strādāja Valmieras novada pašvaldība. 15. septembrī stājās spēkā Valmieras novada pašvaldības saistošie noteikumi “Par materiālo atbalstu Valmieras novada pašvaldībā”, kuros noteikti materiālā atbalsta veidi un apmērs Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, to pieprasīšanas, piešķiršanas un izmaksas kārtība, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā

Bērna piedzimšanas gadījumā pabalsta apmērs ir 200 eiro un to piešķir par katru bērnu, kura deklarētā dzīvesvieta no dzimšanas reģistrācijas brīža ir Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā. Pabalstu var pieprasīt ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc bērna piedzimšanas, iesniedzot iesniegumu Valmieras novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļā.

Pabalstu var saņemt: viens no bērna vecākiem, ja vismaz vienam no bērna vecākiem deklarētā dzīvesvieta sešus mēnešus pirms bērna dzimšanas brīža ir Valmieras novadā; persona, kura adoptējusi vai ņēmusi aizbildnībā bērnu, vai viens no bērna audžuvecākiem, ja bērns nodots ārpusģimenes aprūpē, un ja šis pabalsts jau nav izmaksāts vienam no bērna vecākiem.

Pabalsts sociālās rehabilitācijas mērķu sasniegšanai

Pabalsta piešķiršanas mērķis ir palīdzēt mājsaimniecībai uzlabot sociālo situāciju un iekļauties sabiedrībā. Vienai mājsaimniecībai, kura savu dzīvesvietu deklarējusi Valmieras novadā pēdējos 12 mēnešus, piešķiramā pabalsta kopējais apmērs ir ne vairāk kā 300 eiro kalendāra gadā.

Pirms lēmuma par pabalsta piešķiršanu Valmieras novada Sociālo lietu pārvaldes sociālā darba speciālists veiks mājsaimniecības sociālās situācijas, vajadzību un resursu novērtējumu un sagatavos sociālās rehabilitācijas plānu.

Lai saņemtu pabalstu, Valmieras novada Sociālo lietu pārvaldē jāiesniedz iesniegums.

Pabalsts nozīmīgā dzīves jubilejā

Pabalstu nozīmīgā dzīves jubilejā saņem personas, kuras sasniegušas 80, 85, 90, 95, 100 un vairāk par 100 gadu vecumu un kuru dzīvesvieta vismaz 12 mēnešus pirms pabalsta saņemšanas ir deklarēta Valmieras novadā.

Pabalstu jubilāram pašvaldība pasniedz dāvanas veidā, kuras vērtība ir līdz 25 eiro, savukārt personai 100. dzimšanas dienā un katrā nākamajā dzimšanas dienā piešķir naudas pabalstu 150 eiro apmērā.

Pabalsta saņemšanai nav nepieciešams iesniegums.

Apbedīšanas pabalsts

Apbedīšanas pabalstu piešķir, ja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirtais apbedīšanas pabalsta apmērs ir mazāks par 500 eiro. Pašvaldības piešķirtā pabalsta apmēru veidos starpība starp 500 eiro un VSAA piešķirtā apbedīšanas pabalsta apmēru, bet ne vairāk kā 300 eiro.

Pabalstu piešķir par personu, kuras deklarētā dzīvesvieta pirms miršanas ir bijusi Valmieras novadā.

Apbedīšanas pabalstu izmaksā personai, kura Dzimtsarakstu nodaļā iesniedz iesniegumu un apņemas veikt vai ir veikusi mirušās personas apbedīšanu. Iesniegumam jāpievieno personas miršanas apliecības kopija (uzrādot oriģinālu), VSAA lēmuma kopija par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu. Pabalstu var pieprasīt ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc personas miršanas dienas.

Pašvaldība materiālo atbalstu var izmaksāt skaidrā vai bezskaidrā naudā, pārskaitot to pieprasītāja kredītiestādes kontā vai pasta norēķinu sistēmas kontā, vai mantas veidā, sveicot iedzīvotājus nozīmīgā dzīves jubilejā, vai pēc vienošanās ar pieprasītāju pakalpojuma sniedzēja kredītiestādes kontā, piemēram, apbedīšanas pabalstu izmaksājot apbedīšanas pakalpojuma sniedzējam.

Iesniegumu veidlapas publicētas Valmieras novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.valmierasnovads.lv.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri