Valmieras Ziņas

Kā rūpēties par savām acīm un to veselību

Acis ir ne tikai dvēseles spogulis. Tas ir viens no svarīgākajiem maņu orgāniem, bez kura mums grūti iedomāties savu dzīvi. Acis arī ir ļoti jutīgs orgāns, par kuru īpaši jārūpējas, lai saglabātu labu redzes funkciju visas dzīves garumā. Kas jāņem vērā, lai uzturētu acis veselas? Kā izvairīties no redzes pasliktināšanās? 

  • Ergonomiska darba vieta un pareizs apgaismojums

Jebkuram darbam, ko ikdienā veicam, izmantojam redzi – gan tad, kad veicam darba uzdevumus, gan mājās, kad atpūšamies, skatāmies TV, lasām grāmatu vai gatavojam ēst. Jāatceras, ka brīžos, kad acīm ir palielināta slodze, piemēram, pie rakstāmgalda, lasot grāmatu, veicot rokdarbus un citās situācijās, ir nepieciešams nodrošināt labu apgaismojumu. Darba vieta jāiekārto ergonomiski, kas attiecas ne tikai uz apgaismojumu, bet arī sēdēšanas pozu, galda augstumu, ierīču ekrāniem, to spilgtumu un novietojumu. Acu piepūle krēslainā vidē vai nepietiekamā apgaismojumā ir kaitīga. Ja tas notiek regulāri, tad tas var atstāt negatīvas sekas uz redzes kvalitāti.

  • Acu aizsardzība no saules UV stariem

No UV starojuma ir jāsargā ne tikai āda, bet arī acis. Lai to izdarītu, gada saulainajā laikā noteikti ir jāizmanto kvalitatīvas saulesbrilles, kas sniedz 100% UV aizsardzību. Šādas saulesbrilles ir jāiegādājas pie uzticamiem pārdevējiem. Ja nav skaidrības, vai jūsu saulesbrilles sniedz šādu aizsardzību, to var pārbaudīt optikas salonā. Par saulesbrillēm jāatceras arī ziemā, kad ir saulainas dienas un sniegs pastiprina UV staru ietekmi. Noteikti jālieto brilles, ja esat kalnos.

Tāpat jāatceras, ka nedrīkst skatīties tiešos saules staros, kā arī saulainā laikā ieteicams nēsāt cepuri ar paplatinātām malām, lai noēnotu seju un pasargātu acis no tiešiem saules stariem. 

  • Saprātīga viedo ekrānu lietošana

Viens no modernā laikmeta draudiem acīm un to veselībai ir daudzie ekrāni, ko ikdienā lietojam. TV, dators, planšete, viedtālrunis – tas viss tiek lietots intensīvi ik dienu. Acis ekrānu lietošanas laikā nogurst, tās ir sasprindzinātas, iedarbojas arī zilā gaisma no ekrāna. Tāpēc ir svarīgi sabalansēt laiku, kas tiek pavadīts pie ekrāniem. Ja darba vajadzībām ierīces tiek izmantotas vairāk, tad jāsamazina ierīču lietošana pārējā laikā. Jāatceras arī par atpūtas pauzēm, kuru laikā novērst acis no ekrāniem. Ieteicams arī veikt acu vingrinājumus. 

  • Profilaktiskas redzes pārbaudes

Protams, ka labas redzes saglabāšanā ir ļoti būtiski regulāri veikt visas nepieciešamās pārbaudes. Bērniem šīs pārbaudes ir jāveic noteiktos vecumos, par to brīdina pediatrs vai ģimenes ārsts. Pieaugušajiem arī ieteicams veikt redzes pārbaudes ik pēc dažiem gadiem, lai pārliecinātos, ka redze ir laba, ka acu veselība atbilst normai. Pie redzes speciālista jāvēršas arī tad, ja ir kādas sūdzības par savu labsajūtu un redzes kvalitāti.

  • Redzes korekcija ar piemērotiem līdzekļiem

Ja ir redzes problēmas, tad nekavējoties jāvēršas pie ārsta un jāveic redzes korekcija ar piemērotiem līdzekļiem. Var izmantot brilles vai acu lēcas, lai uzlabotu redzes kvalitāti. Acu lēcas ir mūsdienīgs un ērts redzes korekcijas līdzeklis, kas ļauj saglabāt aktīvu dzīvesveidu, jo netraucē sportot, neierobežo dzīvesveidu. Acu lēcas arī ir piemērotas redzes korekcijai jebkurā vecumā, tās var lietot arī bērni. Jāatceras, ka tad, ja tiek izmantoti redzes korekcijas līdzekļi, vienalga regulāri jāveic acu pārbaudes, lai pārliecinātos, vai nav nepieciešams mainīt lēcu stiprumu vai veidu. 

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ.Mēs sagaidām, ka Tev: ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev: ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev: interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev: pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (5.00€-12.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2020-03-31 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Noliktavas darbinieks - krāvējs Pienākumi: Komplektēt gatavās produkcijas kravas un izejvielu, taras, palīgmeteriālu pasūtījumus Veikt precīzu gatavās produkcijas un iepirkto materiālu pieņemšanu un izvietošanu atbilstoši uzņēmumā noteiktajai kārtībai Vizuāli novertēt pieņemto preču kvalitāti, ja nepieciešams veikt speciālo marķēšanu Veikt produkcijas pārvietošanu Veikt dažādus saimnieciskus darbus Prasības: Iniciatīva un labas komunikācijas spējas Augsta atbildības sajūta, spēja plānot darba uzdevumus un laiku, nosakot galvenās prioritātes B kategorijas autovadītāja apliecība, autokāra vadīšanas apliecība un vēlama C kategorijas atovadītāja apliecība Piedāvājam: Daudzveidīgu un interesantu darbu Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas Kolēģu atbalstu darba procesā Atalgojums - no 750 euro bruto Kontaktinformācija: CV ar norādi "Noliktavas darbinieks - krāvējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu vai iesniegt personīgi Upes ielā 5, Rūjienā E-pasts: sanda.gute@rujienassaldejums.lv Tālrunis: 26037556 Profesija: NOLIKTAVAS DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-27 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz e-pastu sanda.gute@rujienassaldejums.lv; t. 26037556.

Mūsu partneri