Valmieras Ziņas

Kā pareizi mazgāt matus un kādu šampūnu izvēlēties

Lasīšanas laiks: 3 min

Matu mazgāšana ir šķietami vienkāršākā ikdienas skaistumkopšanas un higiēnas procedūra, par kuru daudz neaizdomājamies. Tomēr tas, kā mazgājam matus un kādu šampūnu izmantojam, būtiski ietekmē gan matu izskatu, gan veselību. Tāpēc atgādināsim dažas varbūt labi zināma, bet varbūt piemirstas lietas par matu mazgāšanu, kas palīdzēs matiem pēc šīs procedūras izskatīties daudz labāk.

Būtiskākais par pašu mazgāšanas procesu

Lai gan matu mazgāšanas procesā nepieciešamas tikai divas sastāvdaļas – ūdens un šampūns –, ir vairākas nianses, kuras vēlams ievērot, lai mazgāšana būtu matiem saudzīga un sniegtu labāko vizuālo efektu. 

  • Atbilstošs šampūna daudzums

Viena no bieži pieļautām kļūdām ir pārāk liela šampūna daudzuma izmantošana. Nav vajadzības to likt vairāk, nekā norādīts instrukcijā. Pretējā gadījumā tikai rodas pārmērīgas putas, kuras ir grūti izskalot. Ja mati ir izteikti netīri, tad labāk mazgāt tos divas reizes, ņemot nelielu šampūna daudzumu. Pareizi dozējot šampūnu, tā pietiks ilgākam laikam. 

  • NĒ karstam ūdenim

Karsts ūdens nelabvēlīgi ietekmē matus un to struktūru. Izmantojot karstu ūdeni, mati var kļūt blāvi un sausi. Tāpēc jāveido ieradums matus mazgāt siltā ūdenī. Beigu posmā ieteicams pat izmantot remdenu vai vēsu ūdeni, kas palīdzēs matu porām aizvērties, padarot tos gludākus un spīdīgākus.

  • Maigas un masējošas kustības

Ja mēdzat matus mazgāt agresīvi, ar nagiem berzēt vai pat kasīt skalpa daļu, tad ziniet, ka šis ieradums kaitē matiem. Mazgāšana jāveic saudzīgi un maigi, galvas āda jāmasē nevis ar nagiem, bet gan pirkstu galiem. Nevajadzētu steigties, bet veltīt pāris minūtes, lai maigi izputotu un pie reizes arī izmasētu galvu. Gan mati, gan galvas āda būs par to pateicīga, jo uzlabosies asinsrite, matu augšana un mati tiks pilnvērtīgi attīrīti.

  • Nosusināt, nevis berzēt

Vēl viena izplatīta kļūda ir nepareiza matu slaucīšana pēc mazgāšanas. Daudziem ierasts ar dvieli matus spēcīgi izberzēt vai arī satīt stingrā turbānā. Tas matus traumē un veicina to bojājumus. Pareizi būtu matus ar dvieli nosusināt un maigi izspiest no tiem lieko mitrumu, nevis berzēt. Ja mitros matus ķemmē, tad to labāk darīt ar suku, kurai ir reti sari.

Šampūns – kādu pirkt un kam pievērst uzmanību

Šampūns vienmēr jāizvēlas atbilstoši savam matu tipam un stāvoklim, nevis pēc draudzeņu ieteikumiem, cenas vai citiem faktoriem. Ne vienmēr tas, kas ir dārgs un no populāra zīmola, derēs tieši jūsu matiem. Vispirms jāiepazīstas ar šampūna sastāvu. Labāk izvairīties no produktiem, kuru sastāvā ir sulfāti, parabēni, silikoni, PEG, sintētiskās smaržvielās utt. 

Vienmēr izpētiet šampūna īpašības, piemēram, vai tas domāts krāsotiem, smalkiem vai cirtainiem matiem. Novērtējot savu matu stāvokli un to vajadzības, arī varēsiet izvēlēties piemērotāko šampūnu. Ja mati ir stipri bojāti, tad atbilstoši arī jāskatās uz produktiem, kuriem ir atjaunojošas, mitrinošas un barojošas īpašības. Tādā gadījumā laba izvēle būs ne tikai šampūns, bet arī citi šīs līnijas produkti – balzams, maska, serums. Tas ļaus ātrāk iegūt cerētos uzlabojumus matu izskatā un veselībā. Ja mati ir blondi, tad ieteicams arī šampūns, kurš neitralizē dzeltenos pigmentus un palīdz matiem ilgāk saglabāt skaistu blondo toni.

Šampūns ar dziļi attīrošām īpašībām vēlams, ja ikdienā tiek daudz izmantota matu kosmētika, matu putas, matu laka, sausais šampūns un citi produkti, kurus parastais šampūns var neiztīrīt no galvas ādas un matiem. Ar laiku tas var pasliktināt matu stāvokli. Attīrošs šampūns daudz labāk veiks šo uzdevumu. Šādu šampūnu var izmantot kā papildu līdzekli, kuru izmanto retāk, piemēram, reizi nedēļā vai divās.

Kvalitatīvi šampūni visiem matu tipiem plašā izvēle pieejami e-veikalā douglas.lv.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri