Valmieras Ziņas

Kā pareizi mazgāt matus un kādu šampūnu izvēlēties

Lasīšanas laiks: 3 min

Matu mazgāšana ir šķietami vienkāršākā ikdienas skaistumkopšanas un higiēnas procedūra, par kuru daudz neaizdomājamies. Tomēr tas, kā mazgājam matus un kādu šampūnu izmantojam, būtiski ietekmē gan matu izskatu, gan veselību. Tāpēc atgādināsim dažas varbūt labi zināma, bet varbūt piemirstas lietas par matu mazgāšanu, kas palīdzēs matiem pēc šīs procedūras izskatīties daudz labāk.

Būtiskākais par pašu mazgāšanas procesu

Lai gan matu mazgāšanas procesā nepieciešamas tikai divas sastāvdaļas – ūdens un šampūns –, ir vairākas nianses, kuras vēlams ievērot, lai mazgāšana būtu matiem saudzīga un sniegtu labāko vizuālo efektu. 

  • Atbilstošs šampūna daudzums

Viena no bieži pieļautām kļūdām ir pārāk liela šampūna daudzuma izmantošana. Nav vajadzības to likt vairāk, nekā norādīts instrukcijā. Pretējā gadījumā tikai rodas pārmērīgas putas, kuras ir grūti izskalot. Ja mati ir izteikti netīri, tad labāk mazgāt tos divas reizes, ņemot nelielu šampūna daudzumu. Pareizi dozējot šampūnu, tā pietiks ilgākam laikam. 

  • NĒ karstam ūdenim

Karsts ūdens nelabvēlīgi ietekmē matus un to struktūru. Izmantojot karstu ūdeni, mati var kļūt blāvi un sausi. Tāpēc jāveido ieradums matus mazgāt siltā ūdenī. Beigu posmā ieteicams pat izmantot remdenu vai vēsu ūdeni, kas palīdzēs matu porām aizvērties, padarot tos gludākus un spīdīgākus.

  • Maigas un masējošas kustības

Ja mēdzat matus mazgāt agresīvi, ar nagiem berzēt vai pat kasīt skalpa daļu, tad ziniet, ka šis ieradums kaitē matiem. Mazgāšana jāveic saudzīgi un maigi, galvas āda jāmasē nevis ar nagiem, bet gan pirkstu galiem. Nevajadzētu steigties, bet veltīt pāris minūtes, lai maigi izputotu un pie reizes arī izmasētu galvu. Gan mati, gan galvas āda būs par to pateicīga, jo uzlabosies asinsrite, matu augšana un mati tiks pilnvērtīgi attīrīti.

  • Nosusināt, nevis berzēt

Vēl viena izplatīta kļūda ir nepareiza matu slaucīšana pēc mazgāšanas. Daudziem ierasts ar dvieli matus spēcīgi izberzēt vai arī satīt stingrā turbānā. Tas matus traumē un veicina to bojājumus. Pareizi būtu matus ar dvieli nosusināt un maigi izspiest no tiem lieko mitrumu, nevis berzēt. Ja mitros matus ķemmē, tad to labāk darīt ar suku, kurai ir reti sari.

Šampūns – kādu pirkt un kam pievērst uzmanību

Šampūns vienmēr jāizvēlas atbilstoši savam matu tipam un stāvoklim, nevis pēc draudzeņu ieteikumiem, cenas vai citiem faktoriem. Ne vienmēr tas, kas ir dārgs un no populāra zīmola, derēs tieši jūsu matiem. Vispirms jāiepazīstas ar šampūna sastāvu. Labāk izvairīties no produktiem, kuru sastāvā ir sulfāti, parabēni, silikoni, PEG, sintētiskās smaržvielās utt. 

Vienmēr izpētiet šampūna īpašības, piemēram, vai tas domāts krāsotiem, smalkiem vai cirtainiem matiem. Novērtējot savu matu stāvokli un to vajadzības, arī varēsiet izvēlēties piemērotāko šampūnu. Ja mati ir stipri bojāti, tad atbilstoši arī jāskatās uz produktiem, kuriem ir atjaunojošas, mitrinošas un barojošas īpašības. Tādā gadījumā laba izvēle būs ne tikai šampūns, bet arī citi šīs līnijas produkti – balzams, maska, serums. Tas ļaus ātrāk iegūt cerētos uzlabojumus matu izskatā un veselībā. Ja mati ir blondi, tad ieteicams arī šampūns, kurš neitralizē dzeltenos pigmentus un palīdz matiem ilgāk saglabāt skaistu blondo toni.

Šampūns ar dziļi attīrošām īpašībām vēlams, ja ikdienā tiek daudz izmantota matu kosmētika, matu putas, matu laka, sausais šampūns un citi produkti, kurus parastais šampūns var neiztīrīt no galvas ādas un matiem. Ar laiku tas var pasliktināt matu stāvokli. Attīrošs šampūns daudz labāk veiks šo uzdevumu. Šādu šampūnu var izmantot kā papildu līdzekli, kuru izmanto retāk, piemēram, reizi nedēļā vai divās.

Kvalitatīvi šampūni visiem matu tipiem plašā izvēle pieejami e-veikalā douglas.lv.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri