Valmieras Ziņas

Kā pareizi mazgāt matus un kādu šampūnu izvēlēties

Lasīšanas laiks: 3 min

Matu mazgāšana ir šķietami vienkāršākā ikdienas skaistumkopšanas un higiēnas procedūra, par kuru daudz neaizdomājamies. Tomēr tas, kā mazgājam matus un kādu šampūnu izmantojam, būtiski ietekmē gan matu izskatu, gan veselību. Tāpēc atgādināsim dažas varbūt labi zināma, bet varbūt piemirstas lietas par matu mazgāšanu, kas palīdzēs matiem pēc šīs procedūras izskatīties daudz labāk.

Būtiskākais par pašu mazgāšanas procesu

Lai gan matu mazgāšanas procesā nepieciešamas tikai divas sastāvdaļas – ūdens un šampūns –, ir vairākas nianses, kuras vēlams ievērot, lai mazgāšana būtu matiem saudzīga un sniegtu labāko vizuālo efektu. 

  • Atbilstošs šampūna daudzums

Viena no bieži pieļautām kļūdām ir pārāk liela šampūna daudzuma izmantošana. Nav vajadzības to likt vairāk, nekā norādīts instrukcijā. Pretējā gadījumā tikai rodas pārmērīgas putas, kuras ir grūti izskalot. Ja mati ir izteikti netīri, tad labāk mazgāt tos divas reizes, ņemot nelielu šampūna daudzumu. Pareizi dozējot šampūnu, tā pietiks ilgākam laikam. 

  • NĒ karstam ūdenim

Karsts ūdens nelabvēlīgi ietekmē matus un to struktūru. Izmantojot karstu ūdeni, mati var kļūt blāvi un sausi. Tāpēc jāveido ieradums matus mazgāt siltā ūdenī. Beigu posmā ieteicams pat izmantot remdenu vai vēsu ūdeni, kas palīdzēs matu porām aizvērties, padarot tos gludākus un spīdīgākus.

  • Maigas un masējošas kustības

Ja mēdzat matus mazgāt agresīvi, ar nagiem berzēt vai pat kasīt skalpa daļu, tad ziniet, ka šis ieradums kaitē matiem. Mazgāšana jāveic saudzīgi un maigi, galvas āda jāmasē nevis ar nagiem, bet gan pirkstu galiem. Nevajadzētu steigties, bet veltīt pāris minūtes, lai maigi izputotu un pie reizes arī izmasētu galvu. Gan mati, gan galvas āda būs par to pateicīga, jo uzlabosies asinsrite, matu augšana un mati tiks pilnvērtīgi attīrīti.

  • Nosusināt, nevis berzēt

Vēl viena izplatīta kļūda ir nepareiza matu slaucīšana pēc mazgāšanas. Daudziem ierasts ar dvieli matus spēcīgi izberzēt vai arī satīt stingrā turbānā. Tas matus traumē un veicina to bojājumus. Pareizi būtu matus ar dvieli nosusināt un maigi izspiest no tiem lieko mitrumu, nevis berzēt. Ja mitros matus ķemmē, tad to labāk darīt ar suku, kurai ir reti sari.

Šampūns – kādu pirkt un kam pievērst uzmanību

Šampūns vienmēr jāizvēlas atbilstoši savam matu tipam un stāvoklim, nevis pēc draudzeņu ieteikumiem, cenas vai citiem faktoriem. Ne vienmēr tas, kas ir dārgs un no populāra zīmola, derēs tieši jūsu matiem. Vispirms jāiepazīstas ar šampūna sastāvu. Labāk izvairīties no produktiem, kuru sastāvā ir sulfāti, parabēni, silikoni, PEG, sintētiskās smaržvielās utt. 

Vienmēr izpētiet šampūna īpašības, piemēram, vai tas domāts krāsotiem, smalkiem vai cirtainiem matiem. Novērtējot savu matu stāvokli un to vajadzības, arī varēsiet izvēlēties piemērotāko šampūnu. Ja mati ir stipri bojāti, tad atbilstoši arī jāskatās uz produktiem, kuriem ir atjaunojošas, mitrinošas un barojošas īpašības. Tādā gadījumā laba izvēle būs ne tikai šampūns, bet arī citi šīs līnijas produkti – balzams, maska, serums. Tas ļaus ātrāk iegūt cerētos uzlabojumus matu izskatā un veselībā. Ja mati ir blondi, tad ieteicams arī šampūns, kurš neitralizē dzeltenos pigmentus un palīdz matiem ilgāk saglabāt skaistu blondo toni.

Šampūns ar dziļi attīrošām īpašībām vēlams, ja ikdienā tiek daudz izmantota matu kosmētika, matu putas, matu laka, sausais šampūns un citi produkti, kurus parastais šampūns var neiztīrīt no galvas ādas un matiem. Ar laiku tas var pasliktināt matu stāvokli. Attīrošs šampūns daudz labāk veiks šo uzdevumu. Šādu šampūnu var izmantot kā papildu līdzekli, kuru izmanto retāk, piemēram, reizi nedēļā vai divās.

Kvalitatīvi šampūni visiem matu tipiem plašā izvēle pieejami e-veikalā douglas.lv.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SPECIĀLO PEDAGOGU (profesijas klasifikatora kods 2352 03), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,405 likmes jeb 12,15 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt individuālo darbu ar izglītojamajiem un palīdzēt, konsultēt pirmsskolas izglītības skolotāju darbā ar izglītojamo, kuram nepieciešams atbalsts; • īstenot pirmsskolas izglītības programmu, nodrošinot kvalitatīvu pedagoģisko procesu, ņemot vērā katra bērna vecumu, veselības stāvokli, attīstību, individualitāti, sagatavojot izglītojamos sekmīgai pamatizglītības apguvei; • plānot un realizēt savu darbu sadarbībā ar kolēģiem, konsultēt vecākus; aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Jums ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfiktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; spēja cieņpilni komunicēt ar bērniem un pieaugušajiem; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola aicina darbā SKOLOTĀJU LOGOPĒDU (profesijas klasifikatora kods 2352 01), darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads, uz nenoteiktu laiku (0,535 likmes jeb 16,050 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • veikt darbu saskaņā ar katra izglītojamā izglītības programmu, valodas attīstības traucējumiem un attīstības īpatnībām; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • konsultēt grupas skolotājus, palīgus un vecākus; • kārtot dokumentāciju; un ja Jums ir: • iegūta augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja logopēda kvalifikācija vai augstākā izglītība un logopēda vai audiologopēda kvalifikācija, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes spējas, prasme elastīgi reaģēt uz pārmaiņām, prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU, darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads uz noteiktu laiku (1 likme jeb 40 stundas nedēļā). Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei. un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022.gada 30.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-30 Kontaktpersona: CV,piet.vēstuli,izglit.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri