Valmieras Ziņas

Jaunsleinis: reģionālā prese nevar aizņemt pašvaldības izdevumu vietu (1)

Reģionālā prese nevar aizņemt pašvaldības izdevumu vietu, jo saturs atšķiras, intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmai” teica Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

“Jau 20 gadu darbojas šī struktūra, bet neviens nav paskatījies, kāpēc pašvaldība bija spiesta izveidot medijus, jo droši vien reģionālie mediji nepildīja savas funkcijas. Viņi netika pasūtīti, cilvēkiem nebija pieejama informācija. Mēs mēģinājām iegūt, kāds ir reģionālo mediju abonentu skaits, pie cik daudziem tā [informācija] nonāk, un tas piespieda pašvaldības izveidot struktūru, kādā veidā šo informāciju var saviem iedzīvotājiem piegādāt,” viņš teica.

Pēc viņa vārdiem, reģionālā prese un pašvaldību izdevumu saturs atšķiras, “par tām lietām, par ko raksta pašvaldības medijs, reģionālā prese vispār neraksta, viņiem neinteresē”.

“Viņi nav izdevumi tādā klasiskā formā. Ja mēs gribam objektīvi novērtēt, tad mums objektīvi tie ir jāizlasa, es negribu pateikt, ka visi ir balti un pūkaini un tikai labi, un nav arī pilnīgu otrādi. Faktiski šodien ir tā, ka šādiem līdzekļiem mēģina nolikvidēt konkurenci, lai reģionālā prese varētu aizņemt to vietu, bet viņi to neaizņems. Viņiem ir jāstrādā ļoti kvalitatīvi un pašiem tā vieta jāaizņem. Mēs sakām, ka viņi ir neatkarīgi preses izdevumus, bet es kaut kā nevaru atrast viņu īpašniekus,” sprieda Jaunsleinis.

Jau ziņots, ka reģionālo laikrakstu izdevēji un žurnālistu asociācija ir pieprasījusi skaidru valsts politiku ar aizliegumu pašvaldībām izdot savus informatīvos izdevumus.

Pēc Latvijas Žurnālistu asociācijas viedokļa, pašvaldību prakse dibināt savus informatīvos izdevumus, kuri “izliekas par neatkarīgiem plašsaziņas līdzekļiem, bet kurus apmaksā pašvaldības, tajos strādā pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti un nereti to redkolēģijās ir pašvaldības amatpersonas, grauj gan neatkarīgu mediju ekonomisko pamatu, gan kropļo sabiedrības izpratni par neatkarīgu mediju lomu vietvaras uzraudzībā”.

Avīze “Bauskas  Dzīve” nolēmusi vērsties administratīvajā tiesā par Iecavas novada domes rīcību, izdodot laikrakstu, publicējot žurnālistiku atgādinošus materiālus, jo šo problēmu ilgstoši neizdodas atrisināt.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Isabella Tyson - 27.11.2017 Atbildēt

    RESTORATION CAME UPON MY LIFE WITH THE HELP OF FUNDING CIRCLE INC. AFTER BEEN DRAIN BY SCAMS …

    I’m Isabella Tyson from 1910 N Halsted St Unit 3, Chicago IL60614 USA,, i have been searching for a genuine loan company for the past few months and all i got was bunch of scams who made me to trust them and at the end of the day took my money without giving anything in return, all hope was lost i got confused and frustrated, i find it very difficult to feed my family and vowed never to have anything to do with loan companies on net and went to seek of assistance from a very good friend which i explained all my experience regarding online companies with and said he can help me that he knows of a Godsent and well known company called FUNDING CIRCLE PLC, he stated he just got a loan from them although i was still very unsure about this company due to my past experience but i decided to give it a try and did as i was directed by my friend and applied, i never believed but i tried and to my greatest surprise i received my loan in my bank account within 24 hours, i could not believe that i would stand on my feet financially again. I’m glad I took the risk and applied for the loan and today i’m thanking God that such loan companies still exist and promise to share the good news to people who are in need of financial assistance because the rate of scams on net is getting very serious and i don’t want people to fall victim when we still have genuine and Godsent lenders.. You can contact this Godsent company using the information as stated and be a partaker of this great testimony.. Email: fundingcapitalplc@gmail.com OR Call/Text +14067326622 thanks

    ,./

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri