Valmieras Ziņas

Jāņu laika apsveikumi ir jāzina katram

Lasīšanas laiks: 2 min

Jāņu vakars, Līgo svētki un visi šie vasaras saulgrieži kopumā ir vieni no apdziedātajiem latviešu svētkiem. Dziedāšana, ticējumi un pantiņi ir neatņemama sastāvdaļa gandrīz katros latviešu tautas svētkos. Kaut nedaudz papētot katru svētku tradīcijas, ir skaidrs, ka ir vismaz divas pastāvīgas vērtības – bagātīgs galds un svētku dziesmas. Iespējams, Jāņu laiks mūsu prātos ar dziedāšanu asociējas tieši tādēļ, ka šie ir vislabāk laika griežus pārdzīvojušie svētki. Līdz ar to tajos ir saglabājušās vissenākās tradīcijas un dziesmas ir vienas no tām.

Katram, kas gatavojas iepirkt alu, šašliku un doties pīt vainagus, ir jāapbruņojas arī ar vismaz dažiem Jāņu apsveikumiem. Jāņu dienas apsveikumi izpaužas ne tikai dziesmās svētku laikā, cilvēki ar tiem apmainās jau ilgi pirms svētkiem. Jāņu dienas pantiņi skan gan veikalos, gan cilvēki ar tiem apmainās sociālajos tīklos. Jāņu dzejoļi kļūst par daļu apsveikuma katrā situācijā šajā laikā.

Labāko dāvanu padomu portāls LabaDāvana.lv iesaka – pat ja neesi cītīgs Jāņa bērns, ja gatavojies kaut kā atzīmēt šos svētkus arī šogad, labāk būt gatavam jau laicīgi un zināt vismaz dažus Jāņu pantiņus. Patiesībā šie dzejolīši ir salīdzinoši vienkārši, jo parasti tie ir kā jebkura cita latviešu tautasdziesmas četrrinde. Iemācies trīs Jāņu pantiņus – vienu nopietnu, vienu smieklīgu, bet vienu rupju četrrindi un būsi gatavs veltīt savu apsveikumu Jāņos jebkurā situācijā. Kad būs klāt Jāņu vakara svinības, nebūs jāsēž pilnu muti, tikai lai atzītu, ka neesi iemācījies nevienu pantiņu.

Taču kur atrast šādus pantiņus? Šķiet, ka tos var dzirdēt visur un tie ir tik daudz, bet, kad jāizdomā kāds pašam, tad šķiet, ka par apsveikumiem Jāņu dienā nekad iepriekš nav dzirdēts. Aicinām paskatīties internetā un meklēt pantiņus tur. Latvieši ir cītīgi papildinājuši dažādus interneta resursus gan ar vistradicionālākajiem pantiņiem, gan ar moderniem joku dzejolīšiem. LabaDāvana.lv ir viena no vietām, kur varat ieskatīties, ja nepieciešams ātri atrast kādu pareizo četrrindi.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri