Valmieras Ziņas

Jānis Upenieks: Neizlēmības dēļ šogad iespējas nobalsot elektroniski vēl nebūs

Tikai un vienīgi politiskā neizlēmība ir vainojama tajā, ka Latvijā arvien nav un rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās vēl nebūs ieviesta iespēja vēlēšanās nobalsot elektroniski.

Tehnoloģiski un pēc infrastruktūras nodrošinājuma Latvija jau sen būtu gatava pieņemt e-vēlēšanas, kas nodrošinātu daudz ērtāku balsošanu iedzīvotājiem. Sevišķi svarīga šāda opcija būtu mūsu valsts piederīgajiem ārzemēs, kas arvien jūt saikni ar savu valsti un vēlas piedalīties Latvijas likteņa lemšanā. Šobrīd šiem cilvēkiem, lai nobalsotu Saeimas vēlēšanās, ir jāveic pietiekami laikietilpīgas procedūras, vai arī jādodas uz tuvāko Latvijas vēstniecību, kas bieži nozīmē vairāku stundu garu braucienu.

Arī cilvēkiem Latvijā e-vēlēšanas būtiski palielinātu komfortu un iespējas, kas savukārt varētu nozīmēt lielāku pilsoņu līdzdalību.

Interneta vēlēšanas ir liela vērtība cilvēkiem, kuriem nav citas iespējas, kā nobalsot.

Ja 2015.gadā tiks piešķirti līdzekļi pilotprojekta izstrādei, izmēģinājuma e-vēlēšanas jeb interneta balsošana varētu notikt jau 2017.gadā, pašvaldību vēlēšanās. Lēmums par līdzekļu piešķiršanu 2015.gada budžetā gan būs jāpieņem jau 12.Saeimai un jaunajam satiksmes ministram.

Lai arī pilotprojektu bija plānots īstenot jau 2014.gadā, nepieciešamais finansējums – 250 000 latu (aptuveni 355 717 eiro) – šogad budžetā netika paredzēts.

Vairākās pasaules valstīs e-vēlēšanas jau sen nav nekas svešs un šī sistēma sevi ir pierādījusi kā uzticama un droša. Jau kopš 2005.gada e-balsošanas iespējas vēlēšanās ir mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, kur Latvija var smelties piemēru gan tam, kā ieviest pašu e-vēlēšanu procesu, kas nerada ne mazākās šaubas par to drošumu, gan , kā panākt, lai šāds vēlēšanu process atvieglotu iedzīvotāju dalību vēlēšanās un tādējādi arī paaugstinātu vēlētāju aktivitāti.

Tā vietā, lai straujiem soļiem virzītos uz priekšu, mēs turpinām rīkot diskusijas, vienlaikus atkal un atkal atliekot nopietnu lēmumu pieņemšanu.

Latvijas iedzīvotāji jau sen ir gatavi e-vēlēšanām, gan tādēļ, ka nu jau vairs retajam nav pieejams stabils interneta pieslēgums, gan tādēļ, ka aizvien biežāk cilvēki ir gatavi veikt ikdienas darījumus, kā arī izteikt savu viedokli elektroniskajā vidē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Attīstot savu darbību, aicinām pievienoties mūsu komandai PALĪGSTRĀDNIEKU. 1. Veikt būvobjektos nepieciešamos palīgdarbus, veikt vienkāršus zemes darbus, pārvieto celtniecības materiālus un palīgmateriālus celtniecības objektā, veikt materiālu izkraušanu un nokraušanu, palīdzēt uzstādīt un demontēt dažādas būvkonstrukcijas un būvizstrādājumus, sagatavot dažādas virsmas tālākai apdarei, novākt būvgružus, prast strādāt ar rokas un vienkāršiem elektriskiem instrumentiem; 2. Savlaicīga un precīza darba vadītāja rīkojumu izpilde; 3. Citi pienākumi pēc darba devēja norādījumiem; 4. Darba vietā ievērot darba kārtības, darba aizsardzības, drošības tehnikas noteikumus, darba higiēnas prasības un citu Latvijas Republikā pastāvošo normatīvo aktu prasības. Lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies tikai ar nākamajai atlases kārtai izvirzītajiem pretendentiem! Ja pretendents nesaņem atbildi līdz 2021.gada 16.jūnijam, tas nozīmē, ka 1.atlases kārta nav izturēta. Pieteikties, sūtot CV uz e-pasta adresi jolantaacc@gmail.com Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 7 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-16 Darba sākšanas datums: 2021-06-01 Kontaktpersona: Cv sūtīt uz e-pasta adresi; jolantaacc@gmail.com Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri