Valmieras Ziņas

Jānis Baiks: Maģistrālā gāzesvada atjaunošana ir svarīga gan drošības, gan pakalpojuma pieejamības dēļ

Maijā paredzētā maģistrālā gāzesvada Vireši-Tallina rekonstrukcija pie Valmieras ir svarīga gan drošības, gan pakalpojuma pieejamības dēļ, uzskata Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Gāzesvads Vireši-Tallina izbūvēts no 1988. līdz 1990.gadam. Katrai infrastruktūrai ir noteikts kalpošanas ilgums. Pēc pašvaldības rīcībā esošās informācijas, gāzesvada Igaunijas posmā ir plānots palielināt darba spiedienu, tādēļ ir nepieciešams atjaunot infrastruktūru arī Latvijā, lai gāzesvada lietošana būtu droša. No Valmieras viedokļa ir svarīgi, lai pilsētai būtu garantēta droša un nepārtraukta gāzes piegāde, it sevišķi atceroties 2005.gadā notikušo gāzesvada avāriju.

Valmierā kopumā ir ievērojams dabasgāzes patēriņš, jo pilsētā darbojas vairāki lieli rūpniecības uzņēmumi. Pašlaik Valmiera saņem gāzi no divām regulēšanas stacijām. Remontdarbu laikā viena no tām tiks slēgta. Remontdarbi tiks sākti maijā, kad būs noslēgusies apkures sezona un dabasgāzes patēriņš samazināsies. Līdz ar to patērētāji, jo sevišķi uzņēmumi, kas izmanto dabasgāzi ražošanā, nejutīs neērtības, jo piegādi varēs nodrošināt pietiekamā apjomā,” pastāstīja J.Baiks.

Jau ziņots, ka Igaunijas un Somijas energokompānijas lūgušas Latvijas valdību un vienoto dabasgāzes un pārvades operatoru AS “Conexus Baltic Grid” uz gadu pārcelt plānotos starptautiskā gāzes cauruļvada “Balticconnector” remontdarbus. Kompānijā norādīja, ka būtiska jaudu ierobežošana dabasgāzes starpsavienojumā radīs vairāku miljonu eiro zaudējumus un iedragās “Balticconnector” uzticamību nākotnē.

Savukārt “Conexus” norādīja, ka remontdarbi gāzesvadā Vireši-Tallina pie Valmieras ir gāzapgādes drošības jautājums, jo sistēmā konstatēti augsta riska gāzesvada defekti, kuri var radīt avārijas situācijas un gāzapgādes pārtraukumu Valmierai. Gāzesvada Vireši-Tallina būvniecības procesā izmantotas caurules ar neveiksmīgu pretkorozijas izolācijas risinājumu, kurš, pēc ekspertu domām, spēj pilnvērtīgi pildīt savas pamatfunkcijas maksimāli 15 gadus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri