Valmieras Ziņas

Jāņa Baika apsveikums Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā

Pirms 30 gadiem, 1990.gada 4.maijā, tika pateikts “par” brīvai, demokrātiskai Latvijai. Latvijas vēsturē tik nozīmīgo deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņēma ar 138 balsīm, bet “par” bija tūkstoši mājās, pie radio, klātienē Rīgā.

Šodien aicinu domās un darbos pateikties tiem cilvēkiem, kuri bija drosmīgi pateikt, ka padomju vara ir nelikumīga, pieprasot atjaunot 1918.gadā dibināto Latvijas Republiku.

Deklarācijā ir uzsvērta valsts nepārtrauktība – tā noteica atjaunot neatkarīgo Latvijas valsti, kas tika dibināta 1918.gada 18.novembrī un pastāvēja līdz okupācijai. Līdz ar nepārtrauktības principa uzsvēršanu deklarācija atspoguļo mūsu vēsturi – lai gan pieredzēti neizmērojami zaudējumi, ideja par savu, par brīvu valsti nekad nezuda. Un tā atspoguļo arī mūsu nākotni – mums jāturpina pastāvēt par savu Latviju. Viens dokuments, par kura tapšanu mēs pateicamies un par kura pastāvēšanu mēs pārņemam atbildību.

Vēlos pateikties par atbildību, kādu šobrīd redzu valmieriešos – mēs rūpējamies par savu un līdzcilvēku veselību, mēs uzmundrinām un atbalstām cits citu, mēs svinam atsevišķi, bet tomēr domās un sajūtās esam kopā.

Paldies par gaišajām domām un darbiem! Paldies par cieņas izrādīšanu cilvēkiem, kuru dēļ mums ir sava valsts! Paldies par atbildību, turpinot šo svarīgo uzdevumu un rūpējoties par Latvijas nākotni!

Lai skaisti svētki! Sveicu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā!

 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri