Valmieras Ziņas

J.Baiks: Nākamgad Valmieras budžets saruks par 2 miljoniem eiro (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Labots virsraksts, precizēta 1. un 4. rindkopa

Jau ziņots, ka 2. decembrī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja nākamā gada valsts budžeta likumu. Taču pašvaldības pauž neapmierinātību par lēmumu grozīt iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) proporcionālo sadalījumu starp pašvaldību un valsti par 5%, attiecīgi no nākamā gada 25% IIN ieņēmumu nonāks valsts budžetā, bet 75% – pašvaldību budžetā. Tādējādi pašvaldību budžeti kopumā zaudēs gandrīz 91 miljonu eiro. Par to, kā Saeimas lēmums iespaidos Valmieras pilsētas pašvaldības budžetu, portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja pilsētas mērs Jānis Baiks.

“Sākumā gribētu pieminēt pozitīvās lietas iedzīvotājiem, ko paredz nākamā gada valsts budžets. Tik palielināts atalgojums pedagogiem un mediķiem. Palielināta minimālā alga valstī līdz 500 eiro. Sociālais nodoklis ir samazināts par 1% – darba devējam un darba ņēmējam attiecīgi par pusprocentu būs jāmaksā mazāk.

Ir saprotams, ka krīzes apstākļos ieņēmumi ir samazinājušies, kas ir ietekmējis arī valsts budžetu. Taču, salīdzinot ar 2008.-2009.gada krīzi kritums nav tik liels.

Kas attiecas uz Valmieras pilsētas pašvaldības budžetu, lielākais iespaids būs no lēmumu grozīt IIN proporcionālo sadalījumu starp pašvaldību un valsti. Iekļaujot aprēķinos speciālās dotācijas, pašvaldības budžeta ieņēmumu bāze 2021.gadā samazināsies par 8% jeb gandrīz 2 miljoniem eiro. Ietverot aprēķinos izdevumus, kas saistīti ar minimālās algas palielinājumu, pedagogu atalgojuma palielinājumu un grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, reālā ietekme uz pašvaldības budžetu būs – 14%. Salīdzinot ar šī gada budžetu 23,5 miljoniem eiro, nākamgad varēsim tērēt teju par 4 miljoniem mazāk. Tas nozīmē, ka nākamgad nevarēsim uzsākt jaunu infrastruktūras objektu būvniecību. Jāpabeidz iesāktie darbi un jāturpina gatavoties reformai.” skaidroja J.Baiks.

Valmieras mērs pastāstīja, ka topošā Valmieras novadā iekļautās pašvaldības atsevišķi apstiprinās savus budžetus visam 2021.gadam. Pēc pašvaldību vēlēšanām notiks budžetu apvienošana. Tādēļ ļoti svarīgi visām topošajā novadā iekļautajām pašvaldībām veidot budžetu, atbildīgi domājot par nākotni, lai apvienošanās noritētu pēc iespējas veiksmīgāk un iedzīvotāji neizjustu neērtības.

 

 

    Skaisti. Dzīvokļu trūkums turpināsies uz visiem 100

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri