Valmieras Ziņas

J.Baiks: Nākamgad Valmieras budžets saruks par 2 miljoniem eiro (1)

Labots virsraksts, precizēta 1. un 4. rindkopa

Jau ziņots, ka 2. decembrī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja nākamā gada valsts budžeta likumu. Taču pašvaldības pauž neapmierinātību par lēmumu grozīt iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) proporcionālo sadalījumu starp pašvaldību un valsti par 5%, attiecīgi no nākamā gada 25% IIN ieņēmumu nonāks valsts budžetā, bet 75% – pašvaldību budžetā. Tādējādi pašvaldību budžeti kopumā zaudēs gandrīz 91 miljonu eiro. Par to, kā Saeimas lēmums iespaidos Valmieras pilsētas pašvaldības budžetu, portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja pilsētas mērs Jānis Baiks.

“Sākumā gribētu pieminēt pozitīvās lietas iedzīvotājiem, ko paredz nākamā gada valsts budžets. Tik palielināts atalgojums pedagogiem un mediķiem. Palielināta minimālā alga valstī līdz 500 eiro. Sociālais nodoklis ir samazināts par 1% – darba devējam un darba ņēmējam attiecīgi par pusprocentu būs jāmaksā mazāk.

Ir saprotams, ka krīzes apstākļos ieņēmumi ir samazinājušies, kas ir ietekmējis arī valsts budžetu. Taču, salīdzinot ar 2008.-2009.gada krīzi kritums nav tik liels.

Kas attiecas uz Valmieras pilsētas pašvaldības budžetu, lielākais iespaids būs no lēmumu grozīt IIN proporcionālo sadalījumu starp pašvaldību un valsti. Iekļaujot aprēķinos speciālās dotācijas, pašvaldības budžeta ieņēmumu bāze 2021.gadā samazināsies par 8% jeb gandrīz 2 miljoniem eiro. Ietverot aprēķinos izdevumus, kas saistīti ar minimālās algas palielinājumu, pedagogu atalgojuma palielinājumu un grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, reālā ietekme uz pašvaldības budžetu būs – 14%. Salīdzinot ar šī gada budžetu 23,5 miljoniem eiro, nākamgad varēsim tērēt teju par 4 miljoniem mazāk. Tas nozīmē, ka nākamgad nevarēsim uzsākt jaunu infrastruktūras objektu būvniecību. Jāpabeidz iesāktie darbi un jāturpina gatavoties reformai.” skaidroja J.Baiks.

Valmieras mērs pastāstīja, ka topošā Valmieras novadā iekļautās pašvaldības atsevišķi apstiprinās savus budžetus visam 2021.gadam. Pēc pašvaldību vēlēšanām notiks budžetu apvienošana. Tādēļ ļoti svarīgi visām topošajā novadā iekļautajām pašvaldībām veidot budžetu, atbildīgi domājot par nākotni, lai apvienošanās noritētu pēc iespējas veiksmīgāk un iedzīvotāji neizjustu neērtības.

 

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Dh - 10.12.2020 Atbildēt

    Skaisti. Dzīvokļu trūkums turpināsies uz visiem 100

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri