Valmieras Ziņas

Izvēlamies ūdens sūkni – kā neapjukt piedāvājumā?

Lasīšanas laiks: 4 min

Ūdens sūkņa iegāde ir tikpat svarīga kā citu santehnikas vai mājoklim tehniski svarīgu lietu iegāde. Tā nepieciešamībai var būt vairāki iemesli – nepietiekams spiediens no esošā sūkņa, nepieejamība centrālajai ūdens apgādei, vajadzība laistīt lielāku dārza un lauku platību, pagrabu atūdeņošana.

Katrs sūknis pilda savas funkcijas līdzvērtīgi, tomēr atkarībā no plānotā pielietojuma, vislabāk sūkni vajadzētu meklēt, pielāgojot to paredzētajam mērķim. Pirms ūdens sūkņa iegādes, iepazīstieties ar visiem parametriem un aprakstiem, lai jaunā ierīce Jūsu mājsaimniecībā kalpotu ilgus gadus. Šajā rakstā ieskatīsimies ūdens sūkņu veidos un atšķirībās.

Sūkņu veidi

Ir dažādi ūdens sūkņu veidi – klasiskie, iegremdējamie un dārzu sūkņi. Lai vairāk izprastu katra sūkņa funkcionālo spēju, izvērtējiet tos zemāk esošajos aprakstos. 

  • Parastais ūdens sūknis

Šo sūkni ir ieteicams turēt maksimāli tuvāk tai vietai, no kuras tiks ņemts jeb sūknēts ūdens. Ja sūknis būs akai, tad tā var būt akai blakus esoša speciāla nojume vai šķūnītis, tomēr šādu sūkni var turēt arī mājās. Ja izlemjat turēt sūkni mājās, tad jārēķinās ar patstāvīgu troksni, ko tas radīs katru reizi, kad sūknēs ūdeni. 

Parastais ūdens sūknis vidēji spēj uzsūkt 7 – 8 metru augstumā, tomēr ir arī atsevišķas pieejamas ierīces, kuru jauda un spēja ir uzsūknēt pat 36 metru augstumā. 

Šis ūdens sūknis vidēja izmēra, ko var viegli pārvietot, kā arī uzstādīt. Sūkņu jauda mēdz būt no 1000 W līdz pat aptuveni 2600 W. 

Šie ir visbiežāk sastopamie ūdens sūkņi privātmājās. 

  • Iegremdējamie ūdens sūkņi

Iegremdējamie ūdens sūkņi ir izmantojami dažādiem darbiem, piemēram, meliorācijas darbiem vai dārzu laistīšanai. Šādus sūkņus izmanto arī, ja akas ūdens līmenis ir līdz 9 metriem; zemākos gadījumos ir jāizmanto dziļurbuma sūkņus. 

Iegremdējamos ūdens sūkņus izmanto, lai sūknētu ūdeni no dažādiem objektiem, ne tikai akām vai upēm – dažkārt ir vajadzība izsūknēt strūklakas vai pat baseinus. 

Lielākoties šie sūkņi ir paredzēti, lai varētu sūknēt netīro ūdeni, jo tie pieļauj cieto daļiņu plūsmu.

Ūdens sūkņi netīram ūdenim dod plašākas iespējas izmantot ūdeni, piemēram, izmantojot tuvumā esošo ūdenstilpni, var ne tikai nomazgāt automašīnu, bet arī laistīt siltumnīcu vai piepildīt baseinu bērnu atrakcijām. 

  • Dārza sūkņi

Lai arī iepriekš minētais ūdens sūknis var pildīt arī dārza laistīšanas funkcijas, savas iespējas var pildīt speciāli domātais dārza sūknis. Visbiežāk šādu sūkni iegādājas lielu dārzu saimniecības, kuru dārzu teritorija ir tik liela, ka to nespētu aplaistīt ar lejkannu. Ar šo sūkni var radīt ērtu sistēmu dārza apūdeņošanai un atvieglot dārzu īpašnieku darbu apjomu. 

Kvalitatīvi un labu firmu dārzu ūdens sūkņi spēj ne tikai laistīt regulāri dārzu, bet darbojas arī ekoloģiskā veidā – tas spēj taupīt dabas resursu, veicot sistemātisku ūdens laistīšanu. 

Starp citu, šādi sūkņi spēj piegādāt arī siltu ūdeni, kas nepārsniedz 35 grādu temperatūru. 

Ūdens sūkņu parametri

Runājot par parametriem, ir vērts pievērst uzmanību vairākiem faktoriem – sūkšanas jaudai, sūknēšanas augstuma spējai un sūkņa vada garumam. 

  • Jauda – šis ir viens no galvenajiem ūdens sūkņu parametriem. Šo jaudu norāda dažādās mērvienībās, piemēram, litri minūtēs vai sekundēs. Atkarībā no tā, kādam nolūkam sūknis paredzēts, to jauda uzsūknēt ūdeni var būt sākot no 130 litriem minūtē līdz pat 250 litriem minūtē;
  • Sūknēšanas augstums – ir sūkņi, kuri spēj sūknēt 7 – 8 metrus, ir sūkņi, kas spēj sūknēt 15 metru augstumā, tāpat ir arī sūkņi, kuri spēj uzcelt ūdeni pat 36 metru augstumā. Šeit arī jāskatās sūknim norādītā jauda – tā var būt no 200 W līdz pat 2600 W;
  • Sūkņa vada garums – zinot, kāds ir sūkņa vajadzīgais garums, var noteikt, cik jāpiepērk klāt pagarinātāju, kā arī izvērtēt, kurā vietā sūkni izvietosiet. Būtiski izvērtēt garumus, lai apzinātos arī iespēju to pieslēgt elektrotīkla enerģijai. 

Pilnvērtīga privātmājas saimniecība ir iespējama, ja Jums būs vairākas dzīvē noderīgas lietas – kvalitatīvs ūdens sūknis, kompresors ikdienas vajadzībām, lai tīrītu, krāsotu un pūstu, kā arī pilnvērtīga apkure un santehnika – tāpēc meklējiet sev vajadzīgās ierīces 220.lv un pasūtiet tās internetā!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri