Valmieras Ziņas

Izvēlamies ūdens sūkni – kā neapjukt piedāvājumā?

Ūdens sūkņa iegāde ir tikpat svarīga kā citu santehnikas vai mājoklim tehniski svarīgu lietu iegāde. Tā nepieciešamībai var būt vairāki iemesli – nepietiekams spiediens no esošā sūkņa, nepieejamība centrālajai ūdens apgādei, vajadzība laistīt lielāku dārza un lauku platību, pagrabu atūdeņošana.

Katrs sūknis pilda savas funkcijas līdzvērtīgi, tomēr atkarībā no plānotā pielietojuma, vislabāk sūkni vajadzētu meklēt, pielāgojot to paredzētajam mērķim. Pirms ūdens sūkņa iegādes, iepazīstieties ar visiem parametriem un aprakstiem, lai jaunā ierīce Jūsu mājsaimniecībā kalpotu ilgus gadus. Šajā rakstā ieskatīsimies ūdens sūkņu veidos un atšķirībās.

Sūkņu veidi

Ir dažādi ūdens sūkņu veidi – klasiskie, iegremdējamie un dārzu sūkņi. Lai vairāk izprastu katra sūkņa funkcionālo spēju, izvērtējiet tos zemāk esošajos aprakstos. 

  • Parastais ūdens sūknis

Šo sūkni ir ieteicams turēt maksimāli tuvāk tai vietai, no kuras tiks ņemts jeb sūknēts ūdens. Ja sūknis būs akai, tad tā var būt akai blakus esoša speciāla nojume vai šķūnītis, tomēr šādu sūkni var turēt arī mājās. Ja izlemjat turēt sūkni mājās, tad jārēķinās ar patstāvīgu troksni, ko tas radīs katru reizi, kad sūknēs ūdeni. 

Parastais ūdens sūknis vidēji spēj uzsūkt 7 – 8 metru augstumā, tomēr ir arī atsevišķas pieejamas ierīces, kuru jauda un spēja ir uzsūknēt pat 36 metru augstumā. 

Šis ūdens sūknis vidēja izmēra, ko var viegli pārvietot, kā arī uzstādīt. Sūkņu jauda mēdz būt no 1000 W līdz pat aptuveni 2600 W. 

Šie ir visbiežāk sastopamie ūdens sūkņi privātmājās. 

  • Iegremdējamie ūdens sūkņi

Iegremdējamie ūdens sūkņi ir izmantojami dažādiem darbiem, piemēram, meliorācijas darbiem vai dārzu laistīšanai. Šādus sūkņus izmanto arī, ja akas ūdens līmenis ir līdz 9 metriem; zemākos gadījumos ir jāizmanto dziļurbuma sūkņus. 

Iegremdējamos ūdens sūkņus izmanto, lai sūknētu ūdeni no dažādiem objektiem, ne tikai akām vai upēm – dažkārt ir vajadzība izsūknēt strūklakas vai pat baseinus. 

Lielākoties šie sūkņi ir paredzēti, lai varētu sūknēt netīro ūdeni, jo tie pieļauj cieto daļiņu plūsmu.

Ūdens sūkņi netīram ūdenim dod plašākas iespējas izmantot ūdeni, piemēram, izmantojot tuvumā esošo ūdenstilpni, var ne tikai nomazgāt automašīnu, bet arī laistīt siltumnīcu vai piepildīt baseinu bērnu atrakcijām. 

  • Dārza sūkņi

Lai arī iepriekš minētais ūdens sūknis var pildīt arī dārza laistīšanas funkcijas, savas iespējas var pildīt speciāli domātais dārza sūknis. Visbiežāk šādu sūkni iegādājas lielu dārzu saimniecības, kuru dārzu teritorija ir tik liela, ka to nespētu aplaistīt ar lejkannu. Ar šo sūkni var radīt ērtu sistēmu dārza apūdeņošanai un atvieglot dārzu īpašnieku darbu apjomu. 

Kvalitatīvi un labu firmu dārzu ūdens sūkņi spēj ne tikai laistīt regulāri dārzu, bet darbojas arī ekoloģiskā veidā – tas spēj taupīt dabas resursu, veicot sistemātisku ūdens laistīšanu. 

Starp citu, šādi sūkņi spēj piegādāt arī siltu ūdeni, kas nepārsniedz 35 grādu temperatūru. 

Ūdens sūkņu parametri

Runājot par parametriem, ir vērts pievērst uzmanību vairākiem faktoriem – sūkšanas jaudai, sūknēšanas augstuma spējai un sūkņa vada garumam. 

  • Jauda – šis ir viens no galvenajiem ūdens sūkņu parametriem. Šo jaudu norāda dažādās mērvienībās, piemēram, litri minūtēs vai sekundēs. Atkarībā no tā, kādam nolūkam sūknis paredzēts, to jauda uzsūknēt ūdeni var būt sākot no 130 litriem minūtē līdz pat 250 litriem minūtē;
  • Sūknēšanas augstums – ir sūkņi, kuri spēj sūknēt 7 – 8 metrus, ir sūkņi, kas spēj sūknēt 15 metru augstumā, tāpat ir arī sūkņi, kuri spēj uzcelt ūdeni pat 36 metru augstumā. Šeit arī jāskatās sūknim norādītā jauda – tā var būt no 200 W līdz pat 2600 W;
  • Sūkņa vada garums – zinot, kāds ir sūkņa vajadzīgais garums, var noteikt, cik jāpiepērk klāt pagarinātāju, kā arī izvērtēt, kurā vietā sūkni izvietosiet. Būtiski izvērtēt garumus, lai apzinātos arī iespēju to pieslēgt elektrotīkla enerģijai. 

Pilnvērtīga privātmājas saimniecība ir iespējama, ja Jums būs vairākas dzīvē noderīgas lietas – kvalitatīvs ūdens sūknis, kompresors ikdienas vajadzībām, lai tīrītu, krāsotu un pūstu, kā arī pilnvērtīga apkure un santehnika – tāpēc meklējiet sev vajadzīgās ierīces 220.lv un pasūtiet tās internetā!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri