Valmieras Ziņas

Izvēlamies ūdens sūkni – kā neapjukt piedāvājumā?

Ūdens sūkņa iegāde ir tikpat svarīga kā citu santehnikas vai mājoklim tehniski svarīgu lietu iegāde. Tā nepieciešamībai var būt vairāki iemesli – nepietiekams spiediens no esošā sūkņa, nepieejamība centrālajai ūdens apgādei, vajadzība laistīt lielāku dārza un lauku platību, pagrabu atūdeņošana.

Katrs sūknis pilda savas funkcijas līdzvērtīgi, tomēr atkarībā no plānotā pielietojuma, vislabāk sūkni vajadzētu meklēt, pielāgojot to paredzētajam mērķim. Pirms ūdens sūkņa iegādes, iepazīstieties ar visiem parametriem un aprakstiem, lai jaunā ierīce Jūsu mājsaimniecībā kalpotu ilgus gadus. Šajā rakstā ieskatīsimies ūdens sūkņu veidos un atšķirībās.

Sūkņu veidi

Ir dažādi ūdens sūkņu veidi – klasiskie, iegremdējamie un dārzu sūkņi. Lai vairāk izprastu katra sūkņa funkcionālo spēju, izvērtējiet tos zemāk esošajos aprakstos. 

  • Parastais ūdens sūknis

Šo sūkni ir ieteicams turēt maksimāli tuvāk tai vietai, no kuras tiks ņemts jeb sūknēts ūdens. Ja sūknis būs akai, tad tā var būt akai blakus esoša speciāla nojume vai šķūnītis, tomēr šādu sūkni var turēt arī mājās. Ja izlemjat turēt sūkni mājās, tad jārēķinās ar patstāvīgu troksni, ko tas radīs katru reizi, kad sūknēs ūdeni. 

Parastais ūdens sūknis vidēji spēj uzsūkt 7 – 8 metru augstumā, tomēr ir arī atsevišķas pieejamas ierīces, kuru jauda un spēja ir uzsūknēt pat 36 metru augstumā. 

Šis ūdens sūknis vidēja izmēra, ko var viegli pārvietot, kā arī uzstādīt. Sūkņu jauda mēdz būt no 1000 W līdz pat aptuveni 2600 W. 

Šie ir visbiežāk sastopamie ūdens sūkņi privātmājās. 

  • Iegremdējamie ūdens sūkņi

Iegremdējamie ūdens sūkņi ir izmantojami dažādiem darbiem, piemēram, meliorācijas darbiem vai dārzu laistīšanai. Šādus sūkņus izmanto arī, ja akas ūdens līmenis ir līdz 9 metriem; zemākos gadījumos ir jāizmanto dziļurbuma sūkņus. 

Iegremdējamos ūdens sūkņus izmanto, lai sūknētu ūdeni no dažādiem objektiem, ne tikai akām vai upēm – dažkārt ir vajadzība izsūknēt strūklakas vai pat baseinus. 

Lielākoties šie sūkņi ir paredzēti, lai varētu sūknēt netīro ūdeni, jo tie pieļauj cieto daļiņu plūsmu.

Ūdens sūkņi netīram ūdenim dod plašākas iespējas izmantot ūdeni, piemēram, izmantojot tuvumā esošo ūdenstilpni, var ne tikai nomazgāt automašīnu, bet arī laistīt siltumnīcu vai piepildīt baseinu bērnu atrakcijām. 

  • Dārza sūkņi

Lai arī iepriekš minētais ūdens sūknis var pildīt arī dārza laistīšanas funkcijas, savas iespējas var pildīt speciāli domātais dārza sūknis. Visbiežāk šādu sūkni iegādājas lielu dārzu saimniecības, kuru dārzu teritorija ir tik liela, ka to nespētu aplaistīt ar lejkannu. Ar šo sūkni var radīt ērtu sistēmu dārza apūdeņošanai un atvieglot dārzu īpašnieku darbu apjomu. 

Kvalitatīvi un labu firmu dārzu ūdens sūkņi spēj ne tikai laistīt regulāri dārzu, bet darbojas arī ekoloģiskā veidā – tas spēj taupīt dabas resursu, veicot sistemātisku ūdens laistīšanu. 

Starp citu, šādi sūkņi spēj piegādāt arī siltu ūdeni, kas nepārsniedz 35 grādu temperatūru. 

Ūdens sūkņu parametri

Runājot par parametriem, ir vērts pievērst uzmanību vairākiem faktoriem – sūkšanas jaudai, sūknēšanas augstuma spējai un sūkņa vada garumam. 

  • Jauda – šis ir viens no galvenajiem ūdens sūkņu parametriem. Šo jaudu norāda dažādās mērvienībās, piemēram, litri minūtēs vai sekundēs. Atkarībā no tā, kādam nolūkam sūknis paredzēts, to jauda uzsūknēt ūdeni var būt sākot no 130 litriem minūtē līdz pat 250 litriem minūtē;
  • Sūknēšanas augstums – ir sūkņi, kuri spēj sūknēt 7 – 8 metrus, ir sūkņi, kas spēj sūknēt 15 metru augstumā, tāpat ir arī sūkņi, kuri spēj uzcelt ūdeni pat 36 metru augstumā. Šeit arī jāskatās sūknim norādītā jauda – tā var būt no 200 W līdz pat 2600 W;
  • Sūkņa vada garums – zinot, kāds ir sūkņa vajadzīgais garums, var noteikt, cik jāpiepērk klāt pagarinātāju, kā arī izvērtēt, kurā vietā sūkni izvietosiet. Būtiski izvērtēt garumus, lai apzinātos arī iespēju to pieslēgt elektrotīkla enerģijai. 

Pilnvērtīga privātmājas saimniecība ir iespējama, ja Jums būs vairākas dzīvē noderīgas lietas – kvalitatīvs ūdens sūknis, kompresors ikdienas vajadzībām, lai tīrītu, krāsotu un pūstu, kā arī pilnvērtīga apkure un santehnika – tāpēc meklējiet sev vajadzīgās ierīces 220.lv un pasūtiet tās internetā!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā lietvedības sekretāru/-i uz noteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: noformēt, veidot, kārtot, uzglabāt dokumentus atbilstoši nomenklatūrai, dokumentu pārvaldības kārtībai; pārvaldīt Iestādes arhīvu; veikt personāla lietvedību (darba līgumu slēgšana, rīkojumu sagatavošana); veikt ierobežotas pieejamības dokumentu apstrādi (reģistrācija un nosūtīšana adresātiem); sagatavot Iestādes personāla atvaļinājuma grafikus, kontrolēt to izpildi; nodrošināt savlaicīgu informācijas un dokumentu apriti ar Iestādes administrāciju, darbiniekiem, Valmieras pilsētas pašvaldību un citām institūcijām; un ja Tev ir: vidējā profesionālā vai augstākā izglītība lietvedības jomā; iepriekšēja pieredze lietveža amatā izglītības iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; prasme strādāt ar datoru Windows vidē, izmantot interneta iespējas un datu bāzes; prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāte, augsta atbildības sajūta; precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: atalgojumu 720 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi „Lietveža vakancei” uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas lietvedībā (108.kabinetā, Viestura alejā 3, Valmierā) līdz 2021.gada 15 martam (ieskaitot). Tālrunis informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: LIETVEDĪBAS SEKRETĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi iesniegt pers. vai sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv, t. 29286619.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā direktora vietnieku/-ci izglītības jomā (audzināšanas darbā) uz noteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: nodrošināt Iestādes audzināšanas programmas izstrādi; vadīt, plānot, organizēt audzināšanas darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; koordinēt un pārraudzīt interešu izglītības pulciņu, mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu un klašu audzinātāju darbu; apkopot un analizēt informāciju, gatavot pārskatus un ziņojumus par audzināšanas darbu Iestādē; piedalīties Iestādes iekšējo normatīvo aktu izstrādē un nodrošināt to ievērošanu; atbilstoši darba pienākumiem piedalīties pedagoģiskās padomes sēžu sagatavošanā un organizēšanā; atbalstīt un konsultēt izglītojamo pašpārvaldes darbību; koordinēt projekta “Latvijas skolas soma” realizāciju; veicināt Iestādes tradīciju saglabāšanu, pilnveidošanu un tēla veidošanu; nodrošināt drošu, veselībai nekaitīgu un psiholoģiski labvēlīgu vidi Iestādē; novērtēt pedagogu darbu un veicināt izaugsmi, iesaistīt Iestādes mērķu noteikšanā un attīstībā; un ja Tev ir: augstākā izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; darba pieredze līdzīgā amatā un izglītības vadības darbā tiks uzskatīta par priekšrocību; pieredze padoto darba snieguma izvērtēšanā, mērķu noteikšanā; pieredze metodiskajā darbā, izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; jaunāko izglītības un pedagoģijas jomu aktualitāšu pārzināšana un prasme pielietot darbā; precizitāte un atbildība darbā; spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; labas komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; mēs piedāvājam: atalgojumu 1300 euro mēnesī par slodzi pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu profesionālās darbības aprakstu (CV) un motivācijas vēstuli ar norādi „Direktora vietnieka vakancei” uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas lietvedībā (108.kabinetā, Viestura alejā 3, Valmierā) līdz 2021.gada 15 martam (ieskaitot). Tālrunis informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-15 Kontaktpersona: CV un mot.vēst. ar amata norādi iesniegt pers. vai sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv, t. 29286619.

Mūsu partneri