Valmieras Ziņas

Ivars Zviedris veido dokumentāli muzikālu pandēmijas filmu “Bahs pret Covid”

Lasīšanas laiks: 2 min

Režisora un operatora Ivara Zviedra topošā dokumentālā filma “Bahs pret Covid / Bach vs Covid” šobrīd projekta stadijā iekļauta Jihlavas dokumentālo filmu festivāla tirgus programmā “New Vision”. Gatava filma pie skatītājiem nonāks 2022.gada 14.martā – divus gadus pēc tam, kad Latvijā sākās Covid-19 krīze, informē Ivars Zviedris.

Jihlavas festivāls Čehijā ir viens no Eiropā nozīmīgākajiem dokumentālā kino forumiem, šogad tas notiek jau 25. reizi (26. -31.oktobrī). Ivara Zviedra topošās filmas projekts ir izturējis nopietnu atlases konkurenci un aicināts iekļauties sadaļā New Visions Market – tiešsaistes kopražojumu platformā, kas izveidota, lai dotu iespēju talantīgiem autoriem un perspektīviem projektiem dažādās ražošanas stadijās satikt eventuālos kopproducentus, izplatīšanas aģentus, televīzijas kanālu pārstāvjus un citus ieinteresētus profesionāļus. Platforma New Visions Market darbosies tiešsaistē līdz 14.novembrim, ievietojot projektus savā datu bāzē un dodot iespēju filmu autoriem koordinēt tikšanās ar ekspertiem.

Paralēli Jihlavas festivālā darbosies arī sadaļa New Visions Forum, kurai atlasīti divi Latvijas projekti attīstīšanas stadijā – režisora Andra Gaujas topošā filma Brīnišķīgais tukšums / Beautiful Void un producentes Ievas Ūbeles kopdarbs ar moldāvu režisoru Juriju Tokmašu, Nistru. Dzīves neapturamais plūdums / Nistru. The Irreversible Flow of Life.

Jāpiebilst, ka Ivara Zviedra attiecības ar šo festivālu sasniedza īpašu virsotni tieši pirms gada – 2020.gadā Jihlavas dokumentālo filmu festivāla galveno balvu kategorijā Between the Seas saņēma Ivara Zviedra dokumentālā filma Valkātājs / Latvian Coyote.

Ivars Zviedris savu dokumentālo filmu sāka uzņemt jau pirmajās ārkārtas situācijas dienās 2020.gada martā, un pamazām tā izvērtusies savdabīgā dokumentāli muzikālā pandēmijas filmā, kuras stūrakmeņi ir čellists Normunds, viņa mīļotais čells, Johana Sebastiana Baha mūzika, Doma laukums un Covid-19 notikumu dienasgrāmata.

Režisors uzsver, ka dokumentālista misija ir būt klāt Latvijai un pasaulei svarīgos notikumos. “Kad 13.martā Latvijā izsludināja ārkārtas stāvokli, es ņēmu kameru un devos filmēt. Doma laukums bija tukšs, tikai Normunds spēlēja čellu un baroja baložus. Nu jau gandrīz divus gadus mēs abi sekojam Covid-19 notikumu attīstībai. Nekas vēl nav beidzies, jo slimība nav atkāpusies, vienlaikus aug sociālā spriedze sabiedrībā. Šādos apstākļos valsts un tās pavalstnieki rīkojas tik dažādi – šis ir laiks, kad vislabāk var redzēt, kas ir kas; indivīda identitāte un attiecības ar valsti ir redzamas īpaši skaidri. Labs laiks kino vērojumam.”

Filma Bahs pret Covid top Ivara Zviedra studijā Dokumentālists, tā saņēmusi finansiālu atbalstu no Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda; filmas plānotais garums – 69 minūtes.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri