Valmieras Ziņas

Īstenots starptautisks projekts zaļo prasmju attīstībai

Lasīšanas laiks: 2 min

Starptautiskas jauniešu komandas Valmierā prezentē zaļās idejas un risinājumus, sākot no dažādiem inovatīviem parkiem un dārziem, apkārtējās vides uzkopšanas aplikācijas un 100% pārstrādājama dabas materiālu konfetī, līdz pat ūdens taupīšanas risinājumam un zero-waste restorānam, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Tehnikuma Sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Kelpša-Čubrova.

Valmieras tehnikums īsteno projektu Green Pro, kura ietvaros skolēni un pasniedzēji no Itālijas, Igaunijas un Latvijas, pilnveido zināšanas par ilgtspējīgiem risinājumiem un attīsta zaļās idejas, kā uzlabot vidi sev apkārt. Projekta noslēguma konferencē no 2. līdz 6.oktobrim dažādu jomu eksperti jauniešiem vadīja meistarklases un nodarbības, daloties pieredzē par ilgtspējīgu konceptu attīstību un ieviešanu dzīvē. 

Sākotnēji tika izstrādātas 36 idejas, no kurām attīstīšanai izvirzītas 12 ieceres. Jaunieši strādāja internacionālās komandās, veicinot sadarbības prasmes un attīstot idejas vairāku mēnešu garumā. Izstrādes procesā bija svarīgi identificēt aktuālu problēmu, kas tiktu risināta, raksturot mērķauditoriju, kā arī apjaust nepieciešamos resursus un finansējumu. Jaunieši izstrādāja SVID analīzi, lai labāk spētu prognozēt un izprast visus ideju attīstīšanas posmus.

Projekta ietvaros Valmieras tehnikumā viesojās BeTRITON pārstāvis Edgars Koks, daloties pieredzē par sava produkta idejas attīstību un tā prototipēšanu – e-velo kemperis, kas pasaulē iegūst atpazīstamību kā transportlīdzeklis, ar ko iespējams pārvietoties gan pa zemi, gan ūdeni. Projekta dalībnieki piedalījās praktiskajā darbnīcā, izstrādājot savas zaļās idejas prototipu.

Papildus tam jaunieši strādāja pie idejas mārketinga statēģijas un vizuālās identitātes. Tiekoties ar uzņēmuma HiveDesign.eu dibinātāju Karīnu Vītīņu, jaunieši uzzināja par logo nozīmi un tā izveides procesu. Katra komanda izstrādāja sava potenciālā uzņēmuma logo un saukli, kas ir īpaši nozīmīgs zīmola atpazīstamības veicināšanai.

Jauniešu sniegumu ideju pitčā vērtēja uzņēmuma “Eži” projektu vadītājs Valters Gulbis, vecākais „Vīnkalnu“ saimniecības saimniekdēls Artis Žentiņš un Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Juris Čeičs. Pēc žūrijas kopvērtējuma godalgoto pirmo vietu ieguva komanda ar ideju “Reusable containers” jeb atkārtoti lietojami trauki, kas ražoti no 100% pārstrādājamiem materiāliem.

Projekts Green Pro tiek īstenots Erasmus+ programmas ietvaros, aktivitātes līdzfinansē Eiropas Savienība. 

No 9. līdz 14. oktobrim visā Eiropā norisinās Erasmus dienas. Programma piedāvā starptautiskas sadarbības un mobilitātes iespējas izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā. Valmieras tehnikums īsteno dažādus Erasmus+ projektus, nodrošinot jauniešiem praksi starptautiskā vidē, kā arī dod iespēju piedalīties papildus izglītojošās un vērtīgās aktivitātes.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri