Valmieras Ziņas

Islandiešu mūziķa HÖGNI vienīgais solo koncerts Baltijā notiks koncertzālē “Cēsis”

Lasīšanas laiks: 2 min

2018.gada 3. februārī, plkst. 19.00, koncertzālē “Cēsis”, Ambiente skatuve cikla ietvaros, gaidāms Islandiešu komponista un mūziķa Högni solo albuma Two Trains tūres vienīgais koncerts Baltijā.

Högni Egilsons plašākai publikai vairāk pazīstams kā indie rock grupas Hjaltalín un elektroniskās mūzikas apvienības GusGus dalībnieks. Mūziķis ir laidis klajā savu pirmo solo albumu un 2018. gada sākumā dodas Eiropas koncerttūrē.

Högni solo albumu Two Trains iedvesmojis vēsturiskais periods 20. gs. sākumā, kad Islandē sākās industrializācija. Mūziķi uzrunājis stāsts par diviem vilcieniem, kas Reikjavīkas ostas būvniecības laikā pārvadāja milzīgu daudzumu akmeņus un smilti. Devuši nozīmīgu ieguldījumu pilsētas attīstības vēsturē, šobrīd abi vilcieni kā rēgainas vēstures relikvijas jau gadsimtu stāv aizmirstas un nelietotas. Abi vilcieni ir kā tēli, kas atspoguļo Högni personības duālismu mūziķim grūtā dzīves periodā.

Muzikālā ziņā jaunajā albumā iekļautos skaņdarbus raksturo “Eiropas avangarda elpa,” kas papildināta ar “klaudzoņu, metāliskām skaņām un sapludinošām dziedājumu aranžijām”. Two Trains producents ir bijušais drupas GusGus dalībnieks President Bongo, kurš arī piedalīsies koncertā Cēsīs.

Koncertzālē “Cēsis” šis būs jau otrais jaunās koncertsērijas Ambiente skatuve koncerts, ko 2017. gada rudenī aizsāka igauņu elektro akustiskās mūzikas feja Mārja Nūta. Sēriju raksturo neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Atmosfēru šajos koncertos papildus rada arī neierastais iekārtojums ar skatuvi zāles vidū, kas klausītājus tuvina izpildītājmāksliniekiem.

Pirmās 50 biļetes uz Högni koncertu Two Trains koncertzālē “Cēsis” pieejamas par 12 EUR. Pārējo biļešu cena 15 EUR.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Albuma Two Trains pirmais singls “Komdu med”.

VIDEO: 

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Vidus un partneri" aicina darbā PĀRDEVĒJU Kocēnos. Darba vietas adrese: veikals Alejas ielā 7, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā. 🧑‍🍳 Darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole ✅ Mēs sagaidām: Pieredzi (vēlama) pārtikas tirdzniecībā;  Spēju strādāt organizēti un atbildīgi; Precizitāti un atbildības sajūtu 🎁 Piedāvājam: Darbu radošā un atbalstošā kolektīvā; Darba algu no 900 EUR (bruto- pirms nodokļu nomaksas)  Darba laika veids un režīms: maiņu darbs 1.nedēļa – pirmdien, otrdien, piektdien, sestdien, svētdien 2.nedēļa – trešdien, ceturtdien Darba laiks no plkst. 8.00-22.00. Sūti CV vai pieteikumu uz e-pastu viduspartneri@inbox.lv vai  zvani: +371 29168814 Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: viduspartneri@inbox.lv Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Mūsu partneri