Valmieras Ziņas

Informācija par Burtnieka ezera un publisko atpūtas zonu izmantošanu (1)

Lasīšanas laiks: 4 min

Burtnieks ir ceturtais lielākais ezers Latvijā. Pa plašo ezera akvatoriju ikdienā pārvietojas ne tikai ar laivām, bet arī ar vēja dēļiem, ūdens motocikliem, kruīza kuģīti, SUP dēļiem u.c. Ja ezerā vietas pietiek visiem, tad lielākās domstarpības rodas krastā. Lai savienotu dažādās atpūtnieku intereses Burtnieku novada pašvaldībā izstrādāti saistošie noteikumi “Par Burtnieka ezera un publisko atpūtas zonu izmantošanu”. Tie nosaka kārtību, kādā Burtnieka ezerā un piekrastes zonā izmantojami un novietojami kuģošanas līdzekļi un peldlīdzekļi, veicama būvniecība un rekreācijas pakalpojumu sniegšana, kā arī nosaka sabiedrisko kārtību publiskajās atpūtas zonās ezera piekrastē.

Noteikumos ir iestrādāts vairākas praktiskas nianses, ar kurām aicinām iepazīties pirms došanās uz ezeru, lai nerastos lieki pārpratumi.

Par kuģošanas līdzekļu un peldlīdzekļu nolaišanu ūdenī

Automašīna Burtnieka ezera krastā pie laivu kanāliem drīkst atrasties tikai uz to laiku, kamēr kuģošanas līdzeklis vai peldlīdzeklis tiek nolaists ūdenī. Pietauvojot, nolaižot ūdenī vai izceļot krastā kuģošanas līdzekli vai peldlīdzekli, automašīna nedrīkst atrasties ūdenī.

Burtnieku centra kanālā un Matīšu kanālā ir uzstādītas zīmes “Iebraukt aizliegts” ar papildzīmi, ka iebraukt drīkst uz 30min. Tāpat ir izvietotas zīmes “Stāvēt aizliegts”. Tās uzstādītas, lai makšķernieki un citi atpūtnieki neatstātu savu automašīnu zaļajās zonās, kas ikdienā traucē citiem laivu ielaišanu.

Silzemnieku pludmalē izvietotas divas zīmes “Iebraukt aizliegts”. Atļauts piebraukt pie ezera uz 30 minūtēm, lai ielaistu vai izceltu laivu. Pēc tam automašīnu iespējams novietot stāvvietā.

Vecates atpūtas vietā izvietota zīme “Iebraukt aizliegts” ar papildzīmi, kas atļauj iebraukt atpūtas zonā uz 30 minūtēm, lai ielaistu vai izceltu laivu, bet aizliedzot novietot automašīnu atpūtas zonā uz ilgu laiku, kas traucētu citiem apmeklētājiem.

Ūdens satiksmes dalībniekiem

Maksimālais kuģošanas ātrums publisko atpūtas zonu tuvumā ir 5 km/h (2,7 mezgli). Ar kuģošanas līdzekli no ezera puses aizliegts tuvoties publiskajai atpūtas zonai līdz  10 metriem pirms publiskās atpūtas zonas norobežojošām bojām, izņemot ārkārtas situācijas.

Ūdens satiksmes dalībniekiem ir aizliegts:

  • Ezerā un 100m joslā no tā ūdenslīnijas mazgāt mehāniskos transportlīdzekļus un lauksaimniecības tehniku;
  • Izmantot nereģistrētus kuģošanas līdzekļus un airu laivas;
  • Nogremdēt ezerā kuģošanas līdzekļus, peldlīdzekļus vai mehāniskos transporta līdzekļus.

Ezerā vai tiešā tā tuvumā notiekošu publisku pasākumu vai ūdens sporta sacensību norises laikā Burtnieku novada pašvaldība var ierobežot vai aizliegt kuģošanas satiksmi, informējot par satiksmes ierobežojumu vai aizliegumu vismaz 5 darba dienas iepriekš, publicējot informāciju interneta vietnē www.burtniekunovads.lv.

Par kuģošanas līdzekļu un peldlīdzekļu novietošanu

Turpmāk, lai novietotu laivu vai kādu citu peldlīdzekli, vai kuģošanas līdzekli Burtnieku centra laivu kanālā un Matīšu kanālā, būs nepieciešams saņemt saskaņojumu to novietošanai. Saskaņojumu var saņemt kādā no Burtnieku novada pagastu pārvaldēm.

Jāņem vērā, ka katrs īpašnieks var izvietot divus kuģošanas līdzekļus (t.sk. laiva ar motoru) vai peldlīdzekļus (airu laiva, SUP dēlis u.tml.). Bez saskaņojuma tos var novietot uz laiku līdz vienai diennaktij, atstājot informāciju par novietošanas laiku un īpašnieka kontaktinformāciju.

Rekreācijas pakalpojumu sniedzējiem

Kuģošanas līdzekļiem un peldlīdzekļiem, kas tiek izmantoti jebkāda veida komercdarbības veikšanai, pa Burtnieku ezeru atļauts kuģot, saņemot Burtnieku novada pašvaldības saskaņojumu. Saskaņojumu var saņemt kādā no Burtnieku novada pagastu pārvaldēm.

Tāpat komercdarbības veicēja pienākums ir nodrošināt kuģošanas līdzekļu un peldlīdzekļu, kā arī jebkura cita iznomāta inventāra lietotāja instruēšanu par drošības prasībām, kā arī informēt par Burtnieku novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr.5/2019 “Par Burtnieka ezera un publisko atpūtas zonu izmantošanu” prasībām.

Jāatceras, ka izvietojot pakalpojumu sniegšanai paredzētas būves (laipas, piestātnes, peldbūves u.tml.) uz Burtnieku novada pašvaldībai piederošas zemes, nepieciešams saskaņot to novietojumu ar pašvaldību, kā arī slēgt nomas līgumu. Būves īpašniekam ir pienākums nodrošināt būves un tās apkārtnes uzturēšanu kārtībā.

Mājdzīvnieku saimniekiem

Burtnieka ezera publiskajās atpūtas zonās – Burtnieku centra peldvietā, Burtnieku centra laivu kanālā, Matīšu laivu kanālā, Vecates atpūtas zonā un Silzemnieku pludmalē – aizliegts peldināt, vest pastaigās, turēt vai ganīt mājdzīvniekus (t.sk. suņus un zirgus).

Drošība

Par satiksmes negadījumiem uz ūdens vai situācijām, kas var apdraudēt kuģošanas satiksmi, jāziņo, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 vai Burtnieku novada pašvaldības policijas vecākajam inspektoram Salvim Bulam pa tālr. 22303122.

Burtnieku novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 5/2019 “Par Burtnieka ezera un publisko atpūtas zonu izmantošanu” pieejami interneta vietnē www.burtniekunovads.lv.

    Jānis - 23.07.2021

    Labi tiek aprakstīts, ko nedrīkst. Kādi ieteikumi, kur tad atstāt tās automašīnas pēc tam, kad peldlīdzeklis ir ielaists ūdenī? Vai peldētgribētājiem bez peldlīdzekļiem?

SIA „Firma Madara 89” viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca” Rīgas ielā 64, Valmierā Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā; Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: veselības apdrošināšanu; mūsdienīgu darba vidi; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; darba alga no EUR 1000 – 1050 (bruto) / 6.00 – 6.50 EUR/h (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – Bistro pakalpojumu darbinieks VALMIERĀ ,vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26167218. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu  PAVĀRAM (-EI) (maiņas vadītājam/-ai) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”,Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: • vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze pavāra amatā; • godīgums un augsta atbildības sajūta; • pozitīva attieksme pret darbu; • spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: • garšīga un kvalitatīva ēdiena gatavošana saskaņā ar kalkulācijām; • tehnoloģisko procesu pārzināšana un ievērošana; • sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: • veselības apdrošināšanu; • mūsdienīgu darba vidi; • papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • atmaksātus papildatvaļinājumus; • svētku dāvanas; • profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • darba alga no EUR 1080 – 1130 (bruto),plus piemaksas . CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - Pavārs Valmierā,vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26167218. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

Mūsu partneri