Valmieras Ziņas

Iespējams pieteikties atbalstam obligātās izglītības ieguvei

Pieejams atbalsts mācību piederumu iegādei maznodrošinātām, trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Atbalsts trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm

Līdz 30.septembrim notiek iesniegumu pieņemšana pabalstam obligātās izglītības ieguves atbalstam, uzsākot mācību gadu. Pabalsts ir vienreizējs, un to izsniedz dāvanu kartes veidā, kas ir 40 EUR vērtībā.

Pabalstu individuālo mācību līdzekļu un skolas piederumu iegādei Valmieras pilsētas pašvaldība piešķir par bērnu no trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes, kurš iegūst pamatizglītību un nav sasniedzis 18 gadu vecumu. Tiesības saņemt pabalstu ir par Valmieras pilsētā dzīves vietu deklarējušu bērnu, kura ģimenei Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde ir noteikusi atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusam, izsniedzot  statusu apliecinošu izziņu.

Lai saņemtu atbalstu, Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldē (Lāčplēša iela 2, 105.kabinets) jāiesniedz iesniegums, tajā norādot izglītības iestādi, kurā bērns iegūst pamatizglītību 2020./2021. mācību gadā.

Saistošie noteikumi Nr.340 “Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu un pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem Valmieras pilsētā”

Pabalsts daudzbērnu ģimenēm

Paplašinot sociālo pabalstu pieejamību un atbalstot Valmieras daudzbērnu ģimenes, tām vienu reizi kalendārajā gadā ir iespējams pieteikties pabalstam mācību piederumu iegādei, par katru ģimenē dzīvojošu bērnu, kurš iegūst obligāto pamatizglītību. Pabalsta apmērs ir 40 EUR, kas tiek pārskaitīts pabalsta pieprasītāja kontā. 

Pabalstu ir tiesības saņemt daudzbērnu ģimenei, ja vismaz vienam no vecākiem kopā ar vismaz trīs bērniem dzīvesvieta deklarēta Valmieras pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Lai saņemtu pabalstu, iesniegumu iespējams atstāt klātienē Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldē (Lāčplēša iela 2, 105.kabinets), Apmeklētāju pieņemšanas centrā vai iesniegumiem paredzētā kastē, kas atrodas labajā pusē no ieejas durvīm Valmieras pilsētas pašvaldībā, vai elektroniski www.latvija.lv. Iesniegumā vecāki aicināti norādīt izglītības iestādi, kurā bērns iegūst pamatizglītību.

Saistošie noteikumi Nr.342 “Par Valmieras pilsētas pašvaldības materiālo atbalstu bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, audžuģimenēm un daudzbērnu ģimenēm”

Pakalpojumu apraksti pieejami šeit.

Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 64207153 vai 64210690.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri