Valmieras Ziņas

Ielu pārbūvei Valmierā valsts atvēl apaļu nulli, pašvaldība meklē risinājumus līdzekļu piesaistei (6)

Pēdējos gados Valmierā ir pārbūvētas vairākas ielas, taču joprojām daudzas ielas pilsētā gaida rekonstrukciju. Galvenais iemesls, kādēļ ielu tīkla atjaunošana nesokas tik ātri, cik vēlamies, ir līdzekļu trūkums, atzina Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Tiekoties pilsētas ekskursijā ar iedzīvotājiem viņš skaidroja, ka

valdības īstenotās reformas nodokļu jomā šogad būtiski skārušas pašvaldības. Valmieras budžets šī iemesla dēļ zaudējis 10 procentus ieņēmumu, ko būtu varējis novirzīt infrastruktūras, tostarp arī ielu, atjaunošanas projektiem.

Savukārt no valsts Valmieras pilsētas pašvaldība saņēmusi šogad pusmiljona eiro dotāciju, kas ir līdzvērtīga summa, ko pilsētai nākas tērēt ielu uzturēšanai ziemā. Līdz ar to no valsts atvēlētajiem līdzekļiem, ko automašīnu īpašnieki samaksā nodokļos, ielu rekonstrukcijai neatliek ne centa.

Ļoti ierobežotas iespējas ir piesaistīt līdzekļus ielu rekonstrukcijai pilsētas dzīvojamos kvartālos. Līdzfinansējumu no Eiropas Savienības fondiem var iegūt pārbūvei tikai tām ielām, kas atrodas blakus ražošanas uzņēmumiem, izpildot noteiktus kritērijus.

Pašvaldībai ir jāatrod sadarbības partneri – uzņēmēji, kuri gatavi investēt tikpat daudz līdzekļu ražotnēs, kas atrodas blakus pārbūvējamai ielai, cik pašvaldība iegulda ielas pārbūvē. Turklāt uzņēmumos ir jāizveido noteiktu skaitu jaunu darbavietu. Šādā veidā tika piesaistīti līdzekļi jau pabeigtajai Cempu ielas rekonstrukcijai, kā arī pašlaik notiekošajai Kauguru ielas pārbūvei.

J.Baiks atklāja, ka vairākām ielām, piemēram, Ūdens ielai un Marijas ielai ir izstrādāts pārbūves tehniskais projekts, un pašvaldība aktīvi meklē finansējuma avotus rekonstrukcijas veikšanai. Nākamgad, izbūvējot savienojumu starp esošo katlumāju Rīgas ielā 25 un jauno šķeldas katlumāju Dakstiņu ielā 1, tiks atjaunota daļa no Beātes ielas, kas pašlaik ir kritiskā stāvoklī. Diemžēl pārbūve nākamgad neskars tikpat sliktā stāvoklī esošo posmu starp Lucas ielu un K.Baumaņa ielu.

Jau ziņots, ka līdzekļu trūkuma dēļ šovasar nenotika plānotā Tālavas ielas un Teodora Ūdera ielas pārbūve, jo darbu realizācijai pašvaldība nevarēja iegūt aizņēmumu Valsts kasē. Šī paša iemesla dēļ nenotiek arī plānotās pārbūves citās ielās, kā arī citi infrastruktūras projekti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Valmierietis - 13.11.2019 Atbildēt

  Di*sā Valmieru un visu Latviju kopā ņemot…

   Janis - 13.11.2019 Atbildēt

   Tas labi nau kur naudu izmest jo trotuāri lielāki par ielu murgs.

    Edijs - 13.11.2019

    Dīvānā pirdēji!

  Edgars - 14.11.2019 Atbildēt

  Tas ir sīkums. Jā, nav patīkami, ikdienā braucu ar auto pa šīm ielām, bet tai pat laikā mums ir īstenoti daudz svarīgāki projekti nekā ceļu remonti. Varam pieciest un izbraukt pa citām ielām, nav tik lieli tie līkumi, ja žēl auto skādēt. Paldies par skaidrojumu.

  Skats no malas - 14.11.2019 Atbildēt

  Kauguru iela piemērs šaurāka stipri!

  Piepe - 15.11.2019 Atbildēt

  Bildē izskatās, ka Kauguru iela būs viena josla, vienvirziena. Agrāk bija divas. Kādēļ tad jāpiesaista blakus esošos uzņēmumus, ja izveido uzņēmumiem ne visai lietojamu ceļu?

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri