Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji tiek aicināti uz tikšanos ar pasaules miera vēstnesi

Piektdien, 3.augustā, plkst.15.00 Valmieras integrētās bibliotēkas otrā stāva zālē notiks tikšanās ar pasaules miera vēstnesi un vides aktīvistu Judži Miata (Yuji Miyata), kurš kājām devies 600 km garā ceļā pa 1989.gadā notikušās akcijas “Baltijas ceļš” maršrutu. No plkst.14.00 interesentus aicinām dalīties atmiņās par Baltijas ceļā piedzīvoto. Tikšanās noslēgumā tās dalībnieki Valmieras autoostas skvērā iestādīs koku.

Būdams miera vēstnesis un Miera nedēļas iniciatīvas autors, Judži apmeklē “Baltijas ceļš” maršrutā esošās apdzīvotās vietas, tiekas ar iedzīvotājiem un organizācijām, vāc liecības, kā arī iedvesmo un iedrošina cilvēkus videi draudzīgai rīcībai ikdienā.

Judži kā miera vēstnesis darbojas kopš 2007.gada. Šai laikā viņš kājām ir mērojis jau 13 100 km, iestādījis 5008 kokus, apmeklējis 800 skolas un 250 bērnunamus 20 dažādās valstīs, aicinot uz mieru un stāstot par vides aizsardzību. Šobrīd Judži ir izveidojis institūtu  “Miera nedēļa”, attīstot to kā izglītojošu un ilgtspējīgu sociālās attīstības programmu par mieru un vides aizsardzību.

Aicināti visi interesenti. Būs iespēja iepazīties ar Judži pieredzes stāstiem, dibināt kontaktus, uzzināt vairāk par vides aizsardzību, mieru un cilvēktiesību jautājumiem.

Mūsu partneri