Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji rosina atjaunot Vanšu tiltu (papildināts)

Pievienota 3. un 4. rindkopa.

Iniciatīvas grupa izveidojusi „Facebook„ lapu, kas veltīta Vanšu tiltam Valmierā, kā arī svētdien, 1.decembrī, plkst. 11 izsludinājusi pasākumu „Svētdienas tēja uz Vanšu tilta” ar mērķi vērst Valmieras iedzīvotāju uzmanību tilta stāvoklim.

“Kāds ir Tavs plāns svētdienas rītam? Mierīgu gulšņāt uz dīvāna vai doties svētdienas pastaigā? Mums Tev ir piedāvājums! Nāc kopā ar ģimeni un draugiem baudīt svētdienas rīta tēju pavisam neierastā vidē – uz Valmieras Vanšu tilta! Svētdienas tējas mērķis ir vērst Valmieras iedzīvotāju uzmanību tilta stāvoklim. Kopīgi baudīsim karsto dzērienu un parunāsim par to vai būtu nepieciešama Valmieras Vanšu tilta atjaunošana. Nāc un izsaki savu viedokli pie siltas un gardas tējas!”

teikts pasākuma rīkotāju aicinājumā.

Kā izdevās noskaidrot, kampaņas iniciatores ir Vidzemes Augstskolas trešā kursa studentes. Studiju kursa darba ietvaros viņas vēlējās vērst Valmieras pilsētas iedzīvotāju uzmanību tilta tehniskajam stāvoklim, kā arī noskaidrot, kādēļ plānotie renovācijas darbi šim tiltam vēl nav īstenojušies.

“Pasākumā plānots īstenot vienu no kampaņas mērķiem, proti, vērst iedzīvotāju uzmanību. Plānots pasākuma apmeklētājiem piedāvāt tasi tējas un noskaidrot, kāds ir cilvēku viedoklis attiecībā uz tilta vizuālo stāvokli,”

informēja kampaņas rīkotājas.

Rosinot tilta atjaunošanu, pasākuma iniciatores atsaucas uz portālā „Valmieras Ziņas” 2017.gada 3.februārī publicēto informāciju, kurā Valmieras mērs Jānis Baiks skaidroja, ka tehniski abi tilti ir droši, taču tos ir skāris “laika zobs”, tādēļ ir nepieciešams veikt savlaicīgus remontus un vizuāli atjaunot, lai tie būtu gan estētiski pievilcīgi, gan droši arī turpmāk.

Kopš šīs publikācijas apritējuši jau gandrīz trīs gadi, taču Vanšu tilta atjaunošana nav notikusi. Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes ceļu būvinženiere Inese Kokenberga, Valmieras iedzīvotājiem nebūtu jāuztraucas par Vanšu tilta drošību, tas secināts 2016.gadā AS “Ceļuprojekts” veiktajā tilta apsekojumā.

Pašvaldības pārstāve uzvēra:

„Tādi bojājumi, kas radītu tilta noturības pazemināšanos, nav konstatēti. Protams – laika “zobs” darījis savu un novērojama korozija konstrukcijām, kā arī atsevišķās vietās ir klāja un hidroizolācijas bojājumi, kā arī citi sīkāki bojājumi. Vanšu tiltam kopš tā nodošanas ekspluatācijā nav veikti nopietni remonta darbi, izņemot margu un rokturu atjaunošanu 2014.gadā. Taču daļa no rokturiem jau ir norauti.”

Kā atzina, I.Kokenberga, pa laikam iedzīvotāji sūdzas par Vanšu tiltu, taču sūdzības vairāk saistītas ar tilta pieejām un faktu, ka tilts nav apgaismots. „Mainoties prasībām, skaidrs, ka tilta pieejas nav piemērotas bērnu ratiņu un velosipēdistu satiksmei, kā arī neatbilst vides pieejamības prasībām. Uz tilta nav apgaismojuma.”

Pamatojoties uz AS “Ceļuprojekts” tiltu inženieru apsekojuma rezultātā konstatēto, izstrādāts “Gājēju Vanšu tilta pār Gauju, Valmierā, atjaunošana” būvprojekts. Projekta ietvaros paredzēts ne tikai veikt tilta konstrukciju bojāto vietu atjaunošanu, bet arī pārbūvēt tilta pieejas atbilstoši vides pieejamības prasībām, kā arī paredzēts tilta apgaismojums.

Pašvaldības pārstāve informēja, ka Vanšu tilta atjaunošanas projekta izstrāde tika pabeigta 2018.gada rudenī, ko var minēt kā iemeslu, kāpēc darbi netika veikti 2018.gadā. Ņemot vērā ierobežotās pašvaldības budžeta iespējas un to, ka kopš 2019.gada pavasara Valsts kase aizņēmumus piešķir tikai ES līdzfinansētiem projektiem, arī 2019.gadā darbi nenotika. Savukārt Dzelzs tilta atjaunošanai bija iespēja piesaistīt finansējumu no Latvijas – Igaunijas pārrobežu programmas, tas arī tika izdarīts un tilta remontdarbi tika veikti jau 2018. gadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri