Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji rosina atjaunot Vanšu tiltu (papildināts)

Pievienota 3. un 4. rindkopa.

Iniciatīvas grupa izveidojusi „Facebook„ lapu, kas veltīta Vanšu tiltam Valmierā, kā arī svētdien, 1.decembrī, plkst. 11 izsludinājusi pasākumu „Svētdienas tēja uz Vanšu tilta” ar mērķi vērst Valmieras iedzīvotāju uzmanību tilta stāvoklim.

“Kāds ir Tavs plāns svētdienas rītam? Mierīgu gulšņāt uz dīvāna vai doties svētdienas pastaigā? Mums Tev ir piedāvājums! Nāc kopā ar ģimeni un draugiem baudīt svētdienas rīta tēju pavisam neierastā vidē – uz Valmieras Vanšu tilta! Svētdienas tējas mērķis ir vērst Valmieras iedzīvotāju uzmanību tilta stāvoklim. Kopīgi baudīsim karsto dzērienu un parunāsim par to vai būtu nepieciešama Valmieras Vanšu tilta atjaunošana. Nāc un izsaki savu viedokli pie siltas un gardas tējas!”

teikts pasākuma rīkotāju aicinājumā.

Kā izdevās noskaidrot, kampaņas iniciatores ir Vidzemes Augstskolas trešā kursa studentes. Studiju kursa darba ietvaros viņas vēlējās vērst Valmieras pilsētas iedzīvotāju uzmanību tilta tehniskajam stāvoklim, kā arī noskaidrot, kādēļ plānotie renovācijas darbi šim tiltam vēl nav īstenojušies.

“Pasākumā plānots īstenot vienu no kampaņas mērķiem, proti, vērst iedzīvotāju uzmanību. Plānots pasākuma apmeklētājiem piedāvāt tasi tējas un noskaidrot, kāds ir cilvēku viedoklis attiecībā uz tilta vizuālo stāvokli,”

informēja kampaņas rīkotājas.

Rosinot tilta atjaunošanu, pasākuma iniciatores atsaucas uz portālā „Valmieras Ziņas” 2017.gada 3.februārī publicēto informāciju, kurā Valmieras mērs Jānis Baiks skaidroja, ka tehniski abi tilti ir droši, taču tos ir skāris “laika zobs”, tādēļ ir nepieciešams veikt savlaicīgus remontus un vizuāli atjaunot, lai tie būtu gan estētiski pievilcīgi, gan droši arī turpmāk.

Kopš šīs publikācijas apritējuši jau gandrīz trīs gadi, taču Vanšu tilta atjaunošana nav notikusi. Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes ceļu būvinženiere Inese Kokenberga, Valmieras iedzīvotājiem nebūtu jāuztraucas par Vanšu tilta drošību, tas secināts 2016.gadā AS “Ceļuprojekts” veiktajā tilta apsekojumā.

Pašvaldības pārstāve uzvēra:

„Tādi bojājumi, kas radītu tilta noturības pazemināšanos, nav konstatēti. Protams – laika “zobs” darījis savu un novērojama korozija konstrukcijām, kā arī atsevišķās vietās ir klāja un hidroizolācijas bojājumi, kā arī citi sīkāki bojājumi. Vanšu tiltam kopš tā nodošanas ekspluatācijā nav veikti nopietni remonta darbi, izņemot margu un rokturu atjaunošanu 2014.gadā. Taču daļa no rokturiem jau ir norauti.”

Kā atzina, I.Kokenberga, pa laikam iedzīvotāji sūdzas par Vanšu tiltu, taču sūdzības vairāk saistītas ar tilta pieejām un faktu, ka tilts nav apgaismots. „Mainoties prasībām, skaidrs, ka tilta pieejas nav piemērotas bērnu ratiņu un velosipēdistu satiksmei, kā arī neatbilst vides pieejamības prasībām. Uz tilta nav apgaismojuma.”

Pamatojoties uz AS “Ceļuprojekts” tiltu inženieru apsekojuma rezultātā konstatēto, izstrādāts “Gājēju Vanšu tilta pār Gauju, Valmierā, atjaunošana” būvprojekts. Projekta ietvaros paredzēts ne tikai veikt tilta konstrukciju bojāto vietu atjaunošanu, bet arī pārbūvēt tilta pieejas atbilstoši vides pieejamības prasībām, kā arī paredzēts tilta apgaismojums.

Pašvaldības pārstāve informēja, ka Vanšu tilta atjaunošanas projekta izstrāde tika pabeigta 2018.gada rudenī, ko var minēt kā iemeslu, kāpēc darbi netika veikti 2018.gadā. Ņemot vērā ierobežotās pašvaldības budžeta iespējas un to, ka kopš 2019.gada pavasara Valsts kase aizņēmumus piešķir tikai ES līdzfinansētiem projektiem, arī 2019.gadā darbi nenotika. Savukārt Dzelzs tilta atjaunošanai bija iespēja piesaistīt finansējumu no Latvijas – Igaunijas pārrobežu programmas, tas arī tika izdarīts un tilta remontdarbi tika veikti jau 2018. gadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”, reģ. Nr. 40003115846 - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valkas ielā 2, Strenčos. Preču piegāde Strenču pilsētā un pilsētas apkārtnē. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top! veikals STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-19

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri