Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji kopā ar ekspertiem analizē un plāno Sedas ārvidi

Lasīšanas laiks: 3 min

14. septembrī Sedas pilsētas iedzīvotāji tikās ar pilsētplānošanas ekspertiem, lai kopīgi apspriestu Sedas ārvidi. Ar Sedas iedzīvotājiem, kuri bija atnākuši uz tikšanos kuplā skaitā, tikās Valmieras novada pašvaldības Pilsētplānošanas nodaļas speciālisti un ainavu darbnīcas ALPS speciālisti, kuri izstrādās teritoriālās attīstības telpiskās struktūras plānu Sedas pilsētai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Speciālistu vēlme bija uzklausīt iedzīvotāju vīzijas, idejas un priekšlikumus, kā arī prezentēt iespējamos variantus Sedas pilsētas centra labiekārtošanai.

Ainavu darbnīcas ALPS ainavu arhitekte, plānotāja, urbāniste Helēna Gūtmane sapulces dalībniekiem prezentēja iespējamo Sedas pilsētas vīziju nākotnē, uzsverot, ka svarīga ir pilsētas kopaina, bet īpaši svarīgs ikvienā pilsētā ir centrālais laukums – pilsētas sirds. Speciālisti atzina, ka Sedai ir milzīgs potenciāls pilsētvides attīstībai. Sedā ir unikālas arhitektoniskās un dabas vērtības. ALPS speciālistu uzdevums un mērķis ir plānot Sedu ērtu iedzīvotājiem, plānojot satiksmes pārorganizēšanu pilsētā un ērtas ietves gājējiem, kā arī pie centrālo ēku fasādēm izveidot labiekārtotus priekšlaukumus ar zaļo zonu publiskai uzturēšanās iespējai. Iedzīvotājiem tika piedāvāti apspriešanai vairāki izstrādātie Sedas pilsētas centra laukuma skiču varianti.

Kopējā vēlme ir – lai pilsēta sāktu dzīvot pilnasinīgu dzīvi un iedzīvotāji gribētu tajā uzturēties, satikties, atpūsties. Lai to panāktu, ir nepieciešama skaidra vīzija un precīzs plānojums, tāpēc svarīgi ir uzklausīt iedzīvotāju priekšlikumus, kā pilsētu pārveidot, lai tā kļūtu pievilcīgāka dzīvošanai.

Iedzīvotāju priekšlikumi bija – izveidot sociālo māju Sedā, kurā varētu apmesties dažādu sociālo grupu iedzīvotāji, pārorganizēt satiksmi tā, lai lielais transports nebrauc caur pilsētas centru, radīt pievilcīgāku tirgus laukumu, ierīkot publisko tualeti pilsētā, izveidot gājēju ietvi uz pilsētas kapiem, atjaunot pilsētas publisko pirti un ierīkot apgaismotu slēpošanas trasi. Iedzīvotāji norādīja arī uz citām problēmām Sedā, kas saistītas ar dzīvojamo fondu, taču šoreiz šis jautājums nebija sapulces dienas kārtībā.

Ainavu darbnīcas ALPS ainavu arhitektu pieredze publiskās ārtelpas projektu veidošanā ir ievērojama, viņus vieno kopīgas vērtības – empātija, komandas darbs, vēlme padarīt pasauli par labāku vietu, kur dzīvot, spēja nolikt sabiedrības intereses augstāk par personīgajām. Viņu filozofija ir saprast, kas ir svarīgi un ko vajag vietai, videi, lietotājam – sabiedrībai ilgtermiņā. Atbildīgi par nākamajām paaudzēm. Vēlme radīt labas vietas, kur satikties. Vietas, kur ikdienas kontakts ar dabu, nevis tehnoloģijām, uzlabo pašsajūtu, darbaspējas, veicina stresa samazināšanos, palīdz ķermenim sasniegt līdzsvarotību, pašorganizēties, pašiedvesmoties un sakoncentrēt iekšējos spēkus.

Sedas iedzīvotāji par pilsētas plānošanu ar speciālistiem tiksies vēlreiz, lai uzzinātu un apspriestu jau precīzākas vīzijas pilsētas nākotnei un attīstībai. Aicinām būt aktīviem, iesaistīties Sedas publiskās ārvides plānošanas procesos un izteikt jēgpilnas idejas savas dzīvesvides kvalitātes uzlabošanai.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri