Valmieras Ziņas

Iedzīvotāji atsākuši vākt parakstus par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā (2)

Iestājoties ziemas sezonai, iedzīvotāji sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” atsākuši vākt parakstus par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā.

Patlaban par šo priekšlikumu savākta gandrīz puse nepieciešamo jeb teju 5000 parakstu. Lai iniciatīvu iesniegtu izskatīšanai Saeimā, par to jāparakstās vismaz 10 000 cilvēku.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Fīlips Kapustins. Viņš šī gada martā piedāvātajā iniciatīvā rosinājis blīvi apdzīvotās vietās un pilsētās sāls kaisīšanas vietā izmantot smiltis. Kapustins uzsvēra, ka pilnīgi nekaitīgu pretapledošanas materiālu nav, taču smiltis mazāk bojā apavus un automašīnu virsbūves nekā sāls. Tāpat smiltis, atšķirībā no sāls, nerada kairinājumu mājdzīvnieku ķepām, piebilsts iniciatīvas pieteikumā.

Kapustins zināja teikt, ka viens no galvenajiem iemesliem, kapēc mūsdienās ledus kausēšanas nolūkos izmanto sāli, ir saistīts ar tās izmaksām, proti, tā ir lētāka nekā citi materiāli.

Lai samazinātu izmaksas, sāli varētu joprojām izmantot uz lieliem autoceļiem un ārpus pilsētām, taču apdzīvotās vietās, kurās uzturas daudz cilvēku, kā primārais materiāls būtu izmantojamas mazāk kaitīgās smiltis, rosināts iniciatīvā.

Idejas autora ieskatā sāls neizmantošana nodrošinās to, ka ziemas sezonā mazāk tiktu bojātas mājdzīvnieku ķepas, cilvēku apavi, automašīnu virsbūves, ceļa kvalitāte, kā arī viss cits, kas saistīts ar pārmērīgu sāls lietošanu uz pilsētu ceļiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Dii - 18.12.2018 Atbildēt

    Sākumā, lai tās ielas vismaz nošķūrē. Neko netīra, sataisa tik putru par kuru neiespējami braukt un vēl kaut ko kaisīt taisās.

    denija - 19.12.2018 Atbildēt

    drausmigi celi. Kajejiem briesmigi jabrin pari. Brezas ielas posms no kapiem kur miskaste lidz gimes dika drausmigas, slid. No ritiem centralas ielas drausmigas un ari setniece kas konkretu maju tira nedara to. Labak citu vietu tirit un sanemt no katra dzivokla 34€.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri